Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zgubione dokumenty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zgubione dokumenty (/showthread.php?tid=30145)



Zgubione dokumenty - Kanilox - 23-10-2014 23:02:17

Witam, zgubiłem lub ukradziono mi dokumenty.
Niestety cały zestaw została jedynie tabliczka rejestracyjna.

Czy istnieje jakaś możliwość rejestracji pojazdu?

Z tego co mi się wydaje to jak go ubezpieczałem to tam robili kopie wszystkich papierów, czy mógłbym na podstawie tych kopii zarejestrować?


RE: Zgubione dokumenty - simi81 - 23-10-2014 23:04:53

Jak jest zarejestrowany na Ciebie to bez problemu dadzą Ci duplikaty. Jak nie były na Ciebie, ale zgłaszałeś umowę do urzędu, to też nie powinno być problemu.


RE: Zgubione dokumenty - Kanilox - 23-10-2014 23:08:48

Nic nie zgłaszałem, nic nie mam.


RE: Zgubione dokumenty - Tomasso94 - 23-10-2014 23:12:47

No to jesteś w szarej d. Biegusiem do właściciela z dowodu i niech zgłasza że zgubił papiery, choć pewnie tego nie zrobi bo to od dawna nie jego interes :F


RE: Zgubione dokumenty - simi81 - 23-10-2014 23:19:58

Tak jak Tomasso, inaczej już nic nie zrobisz niestety.


RE: Zgubione dokumenty - Semmao - 23-10-2014 23:23:46

Spisać nową umowę ze starym właścicielem i napisać, że dowód zagubiono, jedynie przekazał tabliczkę rej. i tyle. Z tym przerejestrujesz.


RE: Zgubione dokumenty - Kanilox - 23-10-2014 23:56:27

(23-10-2014 23:23:46)Semmao napisał(a):  Spisać nową umowę ze starym właścicielem i napisać, że dowód zagubiono, jedynie przekazał tabliczkę rej. i tyle. Z tym przerejestrujesz.


Kupiłem motorower od człowieka który kupił go i nie przerejestrował.
Ja tylko go ubezpieczyłem.

Już o rejestracji nawet nie mażę tylko żeby się jakoś kolwiek dało wymeldować z ubezpieczenia,


k**wa, sprawa zjebana po całości.


RE: Zgubione dokumenty - Semmao - 24-10-2014 00:01:44

No to pojechane po całości, bo nie wyrejestrujesz. Musisz znaleźć właściciela z dwodu i spisać z nim umowę, to jedyny ratunek.

Ewentualnie jeśli masz kopię umowy między gostkiem z dowodu, a tym od którego kupiłeś to spisać oryginał z tym od którego kupiłeś na nowo i rżnąć głupa w WK...

Ale opcja 1 najlepsza i będzie w 100% skuteczna.


RE: Zgubione dokumenty - Kanilox - 24-10-2014 00:32:07

(24-10-2014 00:01:44)Semmao napisał(a):  No to pojechane po całości, bo nie wyrejestrujesz. Musisz znaleźć właściciela z dwodu i spisać z nim umowę, to jedyny ratunek.

Ewentualnie jeśli masz kopię umowy między gostkiem z dowodu, a tym od którego kupiłeś to spisać oryginał z tym od którego kupiłeś na nowo i rżnąć głupa w WK...

Ale opcja 1 najlepsza i będzie w 100% skuteczna.
Też nie da rady tak jak piszesz, bo drugi właściciel tęż go ubezpieczał na siebie więc jak już to trzeba by było z nim spisać umowę na drugiego właściciela a potem on by ze mną spisał jeszcze raz.
To wszystko wydaje się nie wykonalne.
Jak jeszcze z poprzednim właścicielem bym się może dogadał bo mam do niego kontakt to z pierwszym raczej nie, nawet nie wiadomo czy on żyje bo to było już 2 lata temu.


Przeczytałem wszystko co znalazłem na ten temat i w moim beznadziejnym przypadku jedyna nadzieja jest w tych kopiach.
Tylko tak, widziałem tylko że była kopia dowodu robiona, czy umów też to nie wiem, ale zabrał wszystko i przyniósł, druga rzecz to czy oni mogą mi wydać te kopie lub zduplikować.

To jest jedyna nadzieja.


RE: Zgubione dokumenty - Semmao - 24-10-2014 09:23:51

W kopiach żadna nadzieja, bo przepisy mówią jasno: "ORYGINAŁY UMÓW". Nikt Ci nie przerejestruje w ten sposób.

A po za tym to:
(24-10-2014 00:32:07)kanilox napisał(a):  Też nie da rady tak jak piszesz, bo drugi właściciel tęż go ubezpieczał na siebie

Nie ma najmniejszego znaczenia. Ubezpieczeniem możesz sobie podetrzeć. Liczy się tylko to co jest w dowodzie i w WK. Ubezpieczenie jest na pojazd, osoba, która go ubezpiecza może być nawet pan Włodek z pod budki w krakowie, byle by płacił. Spisujesz umowę z gostkiem w dowodzie i tyle. JEDYNA SENSOWNA OPCJA! Nic innego nie przejdzie...


RE: Zgubione dokumenty - Taśma - 24-10-2014 11:05:56

Jak ma kopie umów to kalka czysta kartka i przepisuje całość :F