Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Polak potrafi (/forumdisplay.php?fid=105)
+--- Wątek: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D (/showthread.php?tid=3011)

Strony: 1 2 3


traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 12-01-2012 21:31:36

witam w ferie bede miał bardzo dużo wolnego i chciałbym zrobić pojazd 4kołowy coś typu gokart, ciągnik.
i teraz mam takie pytanie JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEM skręcania kołami w przodzie?? i napęd tylnych kół ?
coś tego typu bo mam do wykorzystania 2 przednie od motorynki i 2 tylne od komarkaBig Grin :
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=q8o7qQDbmR4
moze to szrot ale akurat mam czesci na zbycie i chęci.
pozdrawiam


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - JaPierdziuuu - 12-01-2012 22:47:14

Koła by najlepiej było wykorzystać w ten sposób, jak są w samochodach. Lecz jak to dokładniej zrobić to Ci niestety nie powiem, gdyż "Perfecto" się na tym nie znam. :x

Ale nie zniechęcam do pracy. Big Grin Pozdrawiam.


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 12-01-2012 22:49:37

no chce to podobnie wykorzystać tylko też nie wiem jak


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Pitu - 12-01-2012 22:50:13

Siema Bartek podziwiam cię że chcesz się za to brać ja też mam Gokarta ale jest troszeczke na mnie za mały i również chciałbym zrobić sobie np. Buggy lub Gokarta tyle że na napęd korbowy ( lancuchowy ) tyle że ja nie mam nawet sprawarki Big Grin ale też mam chęci zrobić taki pojazd więc tworzymy temat razem Tongue Jeśli to pomoże ci to moge ci podesłać jutro lub pojutrze zdjęcia skręcania przednimi kolami ale jak z tylem to niewiem Undecided


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 12-01-2012 23:04:23

ok dzieki PioterBig Grin spoko że sie podłączasz bo ja zielony własnie w tych sprawachBig Grin
napęd to będzie silnik od komara 2biegowy lub jajkoBig Grin ewentualnie 025Tongue, sprawy rometa 100 przekładam na lato raczej bo teraz nici.
teraz motorynka pomaranczowa i gokarcik/ciagnik [chce to zrobić na zawieszeniu ale typu buggy coś takiego jak podałem wyżej na youtube, jeszcze hak bedzie do przyczepki mojej co kupiłem od Tomasso94Tongue] bedzie robiony;D
aa jeszcze jedno scyzorze, podaj gg :F


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - patrykkol997 - 12-01-2012 23:44:27

Ja też myśle nad gokartem tylko cienko z kasą, silnik jeszcze do dokończenia, mało czasu i nawet spawarki nie mam.


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - rowler - 12-01-2012 23:45:46

napęd tylny to zrobić tak jak w gokarcie, czyli ośka z zębatką umieszczoną najlepiej na środku lub trochę zbaczająca w którąś ze stron, i tę ośkę walnąć w łożyska i do kół przymocować, kliknij pomógł jak to ci coś da, a co do mocowania kół to zobacz jak takie wózki własnej roboty mają je zamocowane, nieraz menele z takimi chodzą, ale nie tylko


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 13-01-2012 00:18:44

menele , żulki chodzą przewaznie z takimi ze złomem/makulatura.. dzisiaj na rynku w pucku patrze taki uposledzony jakby miał wózek poszedłem w tamta strone specjalnei zeby koła zobaczyc, padłem, od motorynki! chciałem sie spytac czy sprzeda ale zrezygnowalem bo był zapakowany itpBig Grin rowler jak pomozesz jeszcze w czyms to dzieki i spokoBig Grin
spawarke moze bede kupował własnie na spółkę z tatąBig Grin jak się uda ^^ za ile jakaś w miare dobrą dostane?


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - rowler - 13-01-2012 00:34:22

takie mocowanie możesz zrobić ja w tych wózkach a co do przeniesienia napędu
http://imageshack.us/photo/my-images/831/ooolt.png/


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 13-01-2012 00:35:43

HMMwiesz ze miałem podobny pomysł co do tych łożyskBig Grin, tylko jakie kupić i jakie grubosci rurek itp wiesz jakie bedzie stabilne?

takie nie za ciezkie, nie za lekkie, w sam raz na silnik od rometa zeby jezdził 40km/h minimum


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - rowler - 13-01-2012 00:36:40

na allegro zobacz spawarki, a z meneli się nie śmiejBig Grin
nie wszyscy piją, niektórzy nie mają domu i zbierają na chleb
a ogólnie to oni są spoko wszyscy i pomysłowiBig Grin


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 13-01-2012 00:36:44

na zebatce od ogara z tyłu na kołąch z komara tzn takie co dobre przyspieszenie ale na koszt v max
heh z meneli sie nie smieje to tez ludzie ale chorzy na alkoholizm powinni im pomagać a nie mandaty wstawiać za szczanie w miejscu publicznym [las] u nas tkai przypadek był, ja bym tą policje banhim


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - rowler - 13-01-2012 00:40:15

ja bym mocniejszy silnik dal tak co najmniej 125 ale tak przeciętnie to 250 i byłoby ok, a jak chcesz na przyśpieszenie na mniejszym silniku to efekt będzie średni, lub beznadziejny, zależy od konstrukcji i użytych materiałów, jak najlżej a lepiej przyśpieszenie bo godzine byś sie rozpedzał do 50 a tak to 30 w pare sek.


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - Romet100 - 13-01-2012 00:41:23

a o spawarke chodzi mi patrze to od 200zł sie zaczynają to chciałbym taką do 300zł max ale co bedzie lepsza,chyba ze za 200zł to samo jest to za 200 bym kupił z tatą, jesli cena ma roznice. xd bo skoro mam wydac 200zł i to pospawa 10 minut to.. ; )
rowler, chodzi mi nawet 35km.h mniej nie bo bym zrobił wtedy takiciagnik do drewna wozenia a u mnie sie przydajeBig Grin


RE: traktorek,gokart, 4kołowiec z rometa :D - rowler - 13-01-2012 00:44:01

duża z przodu mniejsza z tyłu na przyśpieszenie