Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. (/showthread.php?tid=30101)

Strony: 1 2


Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - rumun - 20-10-2014 22:27:30

Kaczka kupiona w takim stanie jak widać na fotach. Odrestaurowałem tylko koła bo niestety wyglądały źle. Na blachach lakier jeszcze oryginalny. Miałem jej nie ruszać ale przy odremontowanym komarku wygląda kiepsko więc dostanie nowy lakier i chromy.


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - fosa - 20-10-2014 22:42:02

Broń cię Boże tykaź tego lakieru !!! Prześliczna.


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Semmao - 20-10-2014 23:07:34

Pięknia, fajnie zachowana. Mógłbyś zrobić może dokładniejsze zdjęcia tego napisu JAWA 20 ? Smile Nigdy nie widziałem oryginału.


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Quake96 - 21-10-2014 21:53:07

(20-10-2014 22:42:02)fosa napisał(a):  Broń cię Boże tykaź tego lakieru !!! Prześliczna.

Bla, bla bla.... Wcale mu się nie dziwię, bo faktycznie przy odmalowanym Komarze ta Kaczka będzie wyglądać po prostu słabo. Nie wiem co wy widzicie w tych oryginalnych lakierach. Chce niech maluje, przynajmniej będzie jeszcze lepiej wyglądać.


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - rumun - 21-10-2014 22:57:54

Proszę, fotka napisu.

A co do oryginalnego lakieru. Na początku jak go zobaczyłem to też było "nie maluję jest 40sto letni oryginał" szkoda psuć całkiem przyzwoity lakier. No ale jak postawiłem kaczkę przy odpicowanym komarku no to sami wiecie.... nie ma niestety tego efektu. Kaczka będzie w turkusowej zieleni Big Grin


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Jakub - 21-10-2014 23:33:54

Moje zdanie jest takie .
Żaden odrestaurowany motocykl/samochód nie będzie miał takiego blasku , smaku jak oryginał .
Żebyś tylko nie żałował jak coś Big Grin


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Joker345 - 22-10-2014 00:51:47

Jak ktoś potrafi lakierować to wyjdzie jak w oryginale Wink Nie rozumiem się tego czepiania o oryginalny lakier, rozumiałbym to gdyby ów lakier był w idealnym stanie..


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Semmao - 22-10-2014 10:26:41

Może wystarczy porobić zaprawki i wypolerować? Smile

Dzięki wielkie za zdjęcie napisu!


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - jurek_j - 22-10-2014 15:43:16

Albo chociaż tylko białe blachy maznąć? Zresztą na foto efekt bywa taki, a w praktyce owaki...


Odp: RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - rumun - 22-10-2014 15:43:26

(21-10-2014 23:33:54)Jakub napisał(a):  Moje zdanie jest takie .
Żaden odrestaurowany motocykl/samochód nie będzie miał takiego blasku , smaku jak oryginał .
Żebyś tylko nie żałował jak coś Big Grin
Ja mam inne zdanie na ten temat :-) Na codzień zajmuję się renowacją klasyków tylko że na 4 kołach i sam jeżdżę dwoma garbusami. Powiem ci kolego tak, miło jest spojrzeć na 40-50 letnią furę po remoncie, która wygląda jak z fabryki. Połysk claru, chromy, gumki....etc. Oczywiście mam szacunek do oryginalnego stanu ale niestety takie auto ginie w tłumie przy odrestaurowanych.


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - jurek_j - 22-10-2014 16:06:58

Co kto lubi. Zdecydowanie bardziej wolę na zlotach patrzeć na bliźniaka mojego 125p, tylko oryginała, a nie restaurowanego. Malowanie zabytku lakierem dwuskładnikowym to też znaczne odstępstwo, co z tego że ładnie wygląda, jeśli ma się świadomość, że nawet wyjeżdżając z linii produkcyjnej nie świecił się w taki sposób?

Mając do wyboru dwie kobiety, identycznego wyglądu, przy założeniu, że jedna tak wygląda naturalnie, a druga przy nałożonej tonie makijażu i innej szpachli, idąc Twoim punktem widzenia, wybrałbyś tą z toną szpachli, tak?

Jeden pomaluje sobie starego złomka xirallikiem i będzie przeszczęśliwy, a drugi porobi zaprawki, dzięki czemu uzyska efekt 'patyna 6+'.

Poza tym słuchanie gadania, że jaki ładny fiat, że takich się nie spotyka, od szerokiego pokroju ludzi powoduje, że z czasem olewasz to, w ogóle nie słuchasz. Dopiero jeśli trafi się miłośnik jakiejś marki, modelu, będzie można porozmawiać nt. np. oryginalności śrubek kloszy kierunko-pozycji, czy innego przeciekającego zaworka nagrzewnicy.

To jest wybór pomiędzy 'be important', a 'be nice'. Czy może jednak źle myślę?


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - Quake96 - 22-10-2014 16:45:51

Cytat:Mając do wyboru dwie kobiety, identycznego wyglądu, przy założeniu, że jedna tak wygląda naturalnie, a druga przy nałożonej tonie makijażu i innej szpachli, idąc Twoim punktem widzenia, wybrałbyś tą z toną szpachli, tak?

Wybacz Jurku, ale to porównanie jest moim zdaniem nieco nie na miejscu Smile Bo trzeba spojrzeć tak, że obie kobiety są pomalowane, tylko jedna starymi i nie koniecznie tak efektownymi kosmetykami Tongue


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - rumun - 22-10-2014 22:23:17

Dwie kobiety są umalowane tak samo, ewentualnie jedna ma inny kolor dominujący. Różnica jest taka że jedna kobieta umalowała się miesiąc temu a druga przed godziną. Taka różnica:-)


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - 175mateusz - 23-10-2014 14:01:07

moim zdaniem lakier dodaje tej jawce urokuSmile ew.wymienić tłumik bo zardzewiały ale nie malować całejSmile


RE: Jawa Kaczka 73r. Rumuna. - dlugiLBN - 23-10-2014 17:46:48

I tak zrobi z lakierem co będzie chciał,ale ogólnie jawka elegancka :F