Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik BRA 005 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Silnik BRA 005 (/showthread.php?tid=29586)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Silnik BRA 005 - JGNZM - 23-11-2016 00:49:39

A pan Terech od zawodowych z rysunku i tak byłby niezadowolony Tongue ja natomiast jestem Smile
Zwykły przekrój właściwie kopii cylindra od 027 tylko ciut zmienionego Smile
Mam wątpliwości co do tulei, nie wiem jak wygląda kołnierz dokładnie jak wygląda ale chyba a jest w miarę ok. Nie rysowałem osi symetrii bo nie chciało mi się Tongue



RE: Silnik BRA 005 - Lagoon - 23-11-2016 21:15:21

Jak już się czepiać to pod samym kołnierzem musi być zatoczenie takie, wybranie materiału w postaci rowka. W każdych połączeniach ciasno pasowanych z metalami nieżelaznymi powinno być takie, bo zapobiega pękaniu i czyni miejsce na ewentualne wióry podczas montażu, czyli wciskania tulei w ożebrowanie.

Zresztą, wspominaliście tu o Cadzie i Solidzie. Oba programy do rysunku płaskiego okej, ale wymagają porządnego kursu, żeby to ogarnąć. Są mało intuicyjne, dużo trzeba za nie myśleć. Na takim etapie to lepiej by Ci było zacząć np. od Inventora. To też produkt Autodesku, ale bardziej inteligentny, tworzysz od razu w 3D. Zrobisz sobie części po kolei, stworzysz wiązania tego wszystkiego i masz silnik, który możesz sobie "przekroić" gdzie chcesz i mieć gotowy rysunek techniczny. Na kartce to tylko zamysł i wymiary najlepiej zrobić dla siebie, żeby to miało ręce i nogi, a rysunek techniczny niech zrobi program, bo niestety ale w tych czasach to ręcznie się już tego nie robi.

Oczywiście Cada i Inventora można LEGALNIE ściągnąć za darmo Smile


RE: Silnik BRA 005 - JGNZM - 23-11-2016 23:20:58

Właśnie miałem problem z tą tuleją bo jej jeszcze nie wybijałem nigdy :/ Co do jakiegokolwiek Autodeska - próbowałem ale nie wychodziło mi. Dopiero w 2 klasie technikum będę miał te programy a w 4 programowanie CNC.


RE: Silnik BRA 005 - nie_mientki - 23-11-2016 23:32:03

I jeszcze radziecki T-Flex jest. Specyficzny, ale też ma swoje plusy dodatnie.