Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rowery Jarka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Rowery Jarka (/showthread.php?tid=29521)

Strony: 1 2 3


Rowery Jarka - Jareg - 24-09-2014 22:51:21

Chciałbym wam nam przedstawić rodzinnego składaka Big Grin
Jest to Romet Universal z roku pańskiego 1979. Rower został zakupiony jako prezent komunijny dla mojej mamy. Razem z nim został zakupiony żółty Wigry 3, który dostała na prezent moja ciocia. Wigry ostał się w słabym stanie w przeciwieństwie do Universala mojej mamy Smile
Rower służył mamie dzielnie przez wiele lat aż do czasu kiedy to wyprowadziła się z rodzinnych Gliwic i zamieszkała w Krakowie. Rower pozostał w Gliwicach, stał parę lat aż dostał się w łapy mojego o parę lat starszego kuzyna. Ten delikatnie mówiąc o rower nie dbał, jednak bardziej znęcał się nad Wigrami. I tak lata mijały, universal zbierał kolejne wgnioty i obrysy aż w końcu pewnego dnia padł pomysł aby przywieźć Rometa do domu jako prezent-niespodziankę dla mamy . Rower w tajemnicy przed mamą przywiózł dziadek, i tak rower przeleżał kilka miesięcy schowany przed jedyną właścicielką w kącie garażu. Mieliśmy robić remont jednak nic z tego nie wyszło. Mama w końcu otrzymała prezent, jednak na rowerze raczej nie jeździła, a ja zajmowałem się maluchem, więc nie miałem czasu nawet pośmigać. Jako że dwa tygodnie temu sprzedałem małego trupa w cholere, zacząłem interesować się universalem, pośmigałem trochę i mi się spodobało Big Grin
Plany:
-ogarnąć a najlepiej wymienić opony i dętki bo często schodzi powietrze
-podłączyć i sprawdzić działanie dynama
-kupić tylny klosz
-ogólnie przesmarować, wymyć, przepolerować i śmigać Cool
-kiedyś będzie remont ale narazie nie mam na to pieniędzy, priorytetem jest dla mnie kupno malucha Smile
Fotki:



Więcej zdjęć w tym numerów ramy na dniach, jak pojadę pośmigać Smile


RE: Romet Universal - simi81 - 24-09-2014 22:52:39

Rower super Smile
PS: te klasyki w tle też twoje? Smile


RE: Romet Universal - Jareg - 24-09-2014 23:00:34

Ten FL i kant to wrastaki z mojej okolicy które znalazłem podczas przejażdżki Rometem Smile
Oba w środku zawalone śmieciami, maluch jest w takim stanie że jak dotknąłem rdzy na podszybiu to palec mi wpadł do środka Big Grin
A co do klasyków, to miałem malucha eleganta ale sprzedałem bo pognity bardzo był... na wiosne chciałbym kupić jakiegoś zdrowego FLa Smile


RE: Romet Universal - tomek458 - 25-09-2014 18:34:18

Świetny! Bardzo mi się podoba.


RE: Romet Universal - Jareg - 25-09-2014 20:03:57

Dzięki Big Grin
Byłby ktoś w stanie mi powiedzieć co to za kolor? w temacie o kolorach rowerów chyba go nie ma Smile


RE: Romet Universal - simi81 - 25-09-2014 20:36:14

http://fiat125p.pl/kolo.html
zobacz sobie, ale jak to metalik, to tu go nie będzie.


RE: Romet Universal - Jareg - 25-09-2014 20:39:19

W takim razie L56 chyba Wink


RE: Romet Universal - chart80 - 25-09-2014 21:24:59

Ładniusi. Trochę pracy i będzie miodzio. Smile Zrób wtedy dokładniejsze zdjęcie.


RE: Romet Universal - Wigrus - 25-09-2014 21:29:50

To je Universal Wigry 2!Smile
Fantastyczny, życzę owocnych prac!Wink


RE: Romet Universal - tomek458 - 26-09-2014 07:46:49

Idź do mieszalni lakierów i coś z próbników na pewno wybierzesz.


RE: Romet Universal - Jareg - 26-09-2014 22:13:57

Zabrałem się za dynamo. Podłączyłem kabelki, przód działa. Z tyłu nie było żarówki, przełożyłem przednią i też nic. Obstawiłem kabel, podmieniłem na inny i dalej nie działa. Założyłem żarówkę z innego roweru i też nic. Macie pomysły? Tam jest jakaś specjalna żarówka? :/
Ostatecznie puściłem ładnie kabelki do dynama a z tyłem się poddałem

I jeszcze numery ramy Wink



RE: Romet Universal - wnusiu94 - 26-09-2014 22:25:10

Tylna lampka widocznie nie ma masy. Wyczyść papierem ściernym blaszkę z którą styka się żarówka i wymień śrubkę mocującą całą lampkę do błotnika, jeżeli jest skorodowana.


RE: Romet Universal - zbieracz - 26-09-2014 23:41:08

Fajny jest ten Universal. Jak kupisz nowego malucha, to będziesz miał dobry kompletCool


RE: Romet Universal - Jareg - 27-09-2014 22:29:20

Kolejny wieczór walki z dynamem nie przyniósł rezultatu, tył dalej nie ma ochoty współpracować. Muszę podmienić kabel, czyli kolejna rzecz do kupienia. Oprócz tego wywaliłem odblask bo chyba nie był oryginalny Wink



RE: Romet Universal - Kacper126p - 28-09-2014 10:21:03

Świetny univerek Big Grin muszę wkońcu za mojego się wziąśćBig Grin