Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Stery w reksiu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Stery w reksiu (/showthread.php?tid=28388)



Stery w reksiu - kulbi - 12-08-2014 00:09:37

Pany, jak to rozkręcić? Kiera zdjęta a mostek siedzi i nie chce zejść. Jakaś błacha sprawa, ale może macie jakiś pomysł na rozkręcenie sterów i demontaż widelca? Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim czymś. Zobaczcie na zdjęciu.
.


RE: Stery w reksiu - nie_mientki - 12-08-2014 00:12:56

Prawdopodobnie ten taki stożek rozpierający rurę został w środku. Wybij go.

Edit
Ten stożek to oczywiście "stożek" bo on nie ma wierzchołka. Taki stożkowaty walec Big Grin


RE: Stery w reksiu - PawełBike - 12-08-2014 02:17:31

Włóż w miejsce gdzie była śruba tę śrubę ew jakiś pręt i wal w niego aż opadnie ci ten prent, wtedy wyjdzie. Jutro napisze poradnik bo widze coraz więcej osób ma z tym problem


RE: Stery w reksiu - wnusiu94 - 12-08-2014 03:42:42

PawełBike - sam mam z tym problem w resztkach Zenita, także będę Ci wdzięczny.


RE: Stery w reksiu - Zweitakter - 12-08-2014 05:11:10

jakas stara śruba dociągajaca "babke" pręt podobnej grubosci, wd-40 lub zamiennik, młot i troche cierpliwosci. Pręta lub starą srube lekko po skosie wkładamy w fajke lub wkrecic pare zwojów w bake i okładać młotem to zwyciestwa..
zeby uniknac takiego kłopotu rozbieramy nastepująco odkrecamy srube kawałek walimy młotem aż babka pusci i dopiero odkrecamy jeszcze pare zwojów i wyjmujemy faje razem ze śruba i babką,


RE: Stery w reksiu - xsaman - 12-08-2014 10:24:33

Też mam często z tym problem. Ja robię identycznie jak koledzy wyżej, tylko zanim włożę śrubę zalewam to naftą aby popuściła rdza potem wkładam po prostu śrube nawet bez wkręcania 2 kg młotka i prać w śrube aż wejdzie do środka. I powinno byc ok.


RE: Stery w reksiu - kulbi - 12-08-2014 19:23:51

Dzięki Pany! Poszło Smile


RE: Stery w reksiu - Zweitakter - 13-08-2014 10:21:33

składać fajke nalezy na smar zeby uniknac takiego problemu w przyszlosci


RE: Stery w reksiu - kulbi - 13-08-2014 12:19:04

Dobrze prawisz kolego. A jeśli nie posmarujemy to tylko wd40 i około godziny cierpliwości potrzeba. Rozkładałem i składałem na części rowery górskie, trekingowe i miejskie cruisery i holenderki i musze powiedzieć, że żadne stery nie sprawiły mi tyle problemów co fajeczka małego reksia Tongue