Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podkręcenie Charta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Podkręcenie Charta (/showthread.php?tid=2838)

Strony: 1 2 3 4


RE: Podkręcenie Charta - Dawid5166 - 29-12-2011 17:49:11

Zębatki do charta nie ma 16z ; p .Jedynie ja mam taką ; D . Własnej roboty ; ).A co do podkręcania to możesz rozwiercić kruciec bardziej i dorobić dodatkowe kanały płuczące, powiększyć wydechowy.Ewentualnie kupić ode mnie cylek z 4 kanałami haha ; p


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 18:32:38

a jak ten króciec zrobić, czyli jakie wymiary ma mieć?


RE: Podkręcenie Charta - Dawid5166 - 29-12-2011 18:39:15

próbuj,tylko nie przesadź .czym większe tym lepiej ; p


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 18:41:39

ale jak na króćcu zrobie większe otwory na na wylocie od gaźnika i na cylindrze też trzeba przerobić


RE: Podkręcenie Charta - Dawid5166 - 29-12-2011 18:52:15

Ewentualnie gaźnik simsonowski ; p


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 19:00:40

nie chce aż takich przeróbek, ogólnie rzecz biorą chcę go zostawić w oryginale, nie ingerować w silnik, ale żeby był trochę szybszy bez utraty mocy, żeby jechał minimum 70 km/h


RE: Podkręcenie Charta - Stachu.G - 29-12-2011 19:24:45

Ziomek nie masz bladego pojęcia o podstawowych częściach nic nie zdziałasz w sprawach tuningu , co gorsza wszyscy dają ci cenne rady ale żaden nie podkreślił że wał trzeba dać do regeneracji, cylinder do szlifu, zainwestować w nowe łożyska jak i simeringi itd Jak zrobisz Porządny remont to i serii osiągniesz 7 dych bez problemu


RE: Podkręcenie Charta - lukasz247___ - 29-12-2011 19:27:32

ten tłok odchodź/przerób zapłon przyśpiesz, ten gaźnik podreguluj chodzi mi o tą dysze i powietrze co wcześniej pisałem i zębatkę z większą liczbą zębów znajdź prawdopodobnie w ETZ 150 jest podobna jeśli chodzi o wieloklin i WSK 175 i Jawa 350 najlepiej weź wałek ze sobą idź do sklepu i spróbuj dopasować Wink


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 19:45:32

Łukasz najlepiej mówi, a co do Staszka, może wszechwiedzący nie jestem, radzę się innych użytkowników bo nie chce narobić gnoju w silniku, cylinder prawie nówka ( 100 km ), tłok i pierścienie mają 50 km, simmeringi nowe jeszcze niezałożone, łożyska nowe założone, wał 1000 km . Ja po prostu nie chce ingerencji w silnik, tylko jakieś delikatne ulepszenia, żadnego szlifu, żadnego rozwiercania, piłowania jak najmniej, a z tego co się dowiedziałem to polerowanie nie daje za dużo, a w niektórych przypadkach jest gorzej niż przed. Ja każdą rzecz którą robię staram się przemyśleć. Pewnie że chcę mieć trochę szybszego charta, ale nie chcę mu zmniejszać żywotności. Jeżeli bym miał go rzeczywiście w d...e to szlifowałbym cylek, przerobił tłok, przerobił okna itp.


RE: Podkręcenie Charta - Stachu.G - 29-12-2011 21:51:30

(29-12-2011 19:24:45)Stachu.G napisał(a):  Jak zrobisz Porządny remont to i serii osiągniesz 7 dych bez problemu



RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 22:32:33

I w tym miejscu Staszek się zgadzamy, bo dla mnie Chart nie jest po to żeby się ścigać tylko żeby spokojnie przemieścić się z miejsca na miejsce, zakładając ten temat oczekiwałem odpowiedzi takiej jak dał mi Łukasz lub zbliżonej, chodziło mi o to żeby bez zbytniej ingerencji nieco ulepszyć pracę silniczka, oraz żeby go nie wyżyłować, a dla mnie normalną sprawą jest żeby wymieniać co jakiś czas uszczelniacze i ogólnie dbać o niego. Wszystkim którzy mi pomogli wielkie dzięki na pewno skorzystam chociaż częściowo z waszych podpowiedzi. W planach mam jeszcze malowanie i ogólnie doprowadzenie go do stanu oryginalności, ale nie zaszkodzi jak będzie trochę szybszyBig Grin. trochę wyczyszcze silniczek, spiłuje jakieś nierówności lub powiększę otwory na króćcu, delikatnie na cylindrze i ewentualnie tłoczek podpiłuje, ale to na spokojnie. Mam jeszcze jedno pytanie, chodzi o tę przysłonkę od dolotu powietrza w 14 MC, zostawić ją czy odkręcić? I przydałby się jakiś zlot w Wielkopolsce we wakacje Wink.


RE: Podkręcenie Charta - lukasz247___ - 29-12-2011 23:02:49

ta przysłona jest chyba do gaszenia ja mam ją odkręconą bo mi spadała jak po kamienistej drodze jechałem :F praktycznie nic nie daje tak że możesz ją odkręcić chyba że go gasisz tą przysłoną Wink


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 23:04:48

nie jestem pewien że ona jest do gaszenia, do gaszenia jest 'wyłącznik' przecież, na pewno musi mieć jakieś zastosowanie
już wiem, to jest przysłona rozruchowa


RE: Podkręcenie Charta - lukasz247___ - 29-12-2011 23:10:29

zawsze awaryjnie można na przysłonie zgasić zamykając ją po części jest to też zabezpieczenie przed kradzieżą bo mało kto o niej wie Tongue


RE: Podkręcenie Charta - rowler - 29-12-2011 23:13:05

też racja, zostawię ją sobie jak jest niech będzie, i niedługo jak dobrze pójdzie będę miał komarka
ale jest przecież ona osłonieta dodatkowo więc jej nie będzie widać