Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
przerobienie instalacji ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Usługi (/forumdisplay.php?fid=202)
+---- Dział: Zlecę (/forumdisplay.php?fid=215)
+---- Wątek: przerobienie instalacji ogar 200 (/showthread.php?tid=28341)



przerobienie instalacji ogar 200 - sawlan - 10-08-2014 14:20:01

Witam proszę o pomoc w przerobieniu instalacji ogara 200. Chciałbym zamontować akumulator najlepiej 6V aby móc jeździć bez przewijania cewek(włożył bym wszystkie zapłonowe). Chciałbym także tak jak powinno być od nowości mieć kierunkowskazy, stacyjke, alarm, światła (długie krutkie) i jakiś zapłon lepszy. Myślałem o zaplonie CDI ale proszę o waszą pomoc. Z góry dzięki Big Grin


RE: przerobienie instalacji ogar 200 - wisla98 - 10-08-2014 14:47:00

Moim zdaniem CDI to najlepsze rozwiązanie w tym silniku. schemat instalcji zaraz narysuje i Ci podeślę. Jednak zrezygnował bym z alarmu gdyż pobiera dużo prądu a z tych cewek dużo nie wykrzesasz Smile


RE: przerobienie instalacji ogar 200 - kamil97 - 10-08-2014 14:58:28

Moduł CDI możesz zamówić sobie u BigSofta, robi on moduły dla tego silnika i działają na platynkach.

Kierunkowskazy lepiej zamontować ledowe gdyż pobierają mniej prądu.

Stacyjka najlepiej zwykla on/off na 4 piny.


RE: przerobienie instalacji ogar 200 - sawlan - 10-08-2014 15:02:29

(10-08-2014 14:58:28)kamil97 napisał(a):  Moduł CDI możesz zamówić sobie u BigSofta, robi on moduły dla tego silnika i działają na platynkach.

Kierunkowskazy lepiej zamontować ledowe gdyż pobierają mniej prądu.

Stacyjka najlepiej zwykla on/off na 4 piny.

BigSoft podobno zawiesił działalność na jakiś czas a co do stacyjki to chodzi mi o stacyjke elektryczną taką jak np. squter ma że zapłon wyłącza.
a alarm ma być np jak w mieście zostawię albo na noc bo w niepewnym miejscu mieszkam ;/
SPRAWA ODNOSNIE MODUŁU CDI-JEST OSOBA KTÓRA MA TAKI MODUŁ ALBO PRZYGOTOWAŁA BI MI GO ?? JAK TAK TO JAKA CENA?