Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
brak umowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: brak umowy (/showthread.php?tid=28105)



brak umowy - dani232 - 01-08-2014 13:12:54

Witam za nim pójde do wydziału komunikacji postanowiłem pierw napisac o tym tutaj. Otóż sytuacja wygląda tak Komar jest zarejestrowany na pana który zmarł 3 lata temu. Czyli miał go pan który go zarejestrował lecz pózniej go sprzedał nie spisując z nowym włascicielem umowy ja jestem 3 włascicielem i gdy dowiedziałem się ze pan którego nazwisko jest w dowodzie nie żyje wstrzymałem się ze spisywaniem umowy. Czy będzie możliwosc rejestracji gdy własciciel nie żyje a ja nie mam umowy ?


RE: brak umowy - Bartek - 01-08-2014 13:15:27

Z tego co wiem to bez umowy nic nie zrobisz. Ratuje Cię sprawa spadkowa ale jak to dokładnie wygląda to nie wiem.. Jak się mylę poprawcie mnie


RE: brak umowy - dani232 - 01-08-2014 13:22:11

będe musiał pochodzić po tych urzędach ..


RE: brak umowy - Semmao - 02-08-2014 14:11:15

Nie ma umowy = nie ma prawnego przeniesienia własności, co za tym idziesz TY nie jesteś właścicielem pojazdu, ale jest nim Pan w dowodzie, a skoro on nie żyje, to osoba, która po nim dziedziczyła. Teraz ratuje Cię jedynie rejestracja na zabytek jeśli nie chcesz komplikować sobie życia aż nadto. A najprościej, nie kupuj go, tylko poszukaj komara z papierami.


RE: brak umowy - dani232 - 03-08-2014 15:02:18

Czyli jakbym zarejestrował na zabytek to mnie to uratuje ?


RE: brak umowy - Zweitakter - 03-08-2014 21:44:21

jest samouczek Motonity PRZECZYTAJ DO CIAZKIEJ CHOLERY!!!!!
jeśli komar spełnia wymagania i jest w ZAJEdobtym stanie zachowany warto powojowac


RE: brak umowy - fosa - 03-08-2014 21:50:59

Pitolenie z ta rejestracja na zabytek . Wyjdzie tyle ze mozesz sobie kupic 3 romety za to. Kup kwity i nr przebij, albo kup rame z kwitami .


RE: brak umowy - Błażej - 03-08-2014 22:04:22

(03-08-2014 21:44:21)Zweitakter napisał(a):  jest samouczek Motonity PRZECZYTAJ DO CIAZKIEJ CHOLERY!!!!!
jeśli komar spełnia wymagania i jest w ZAJEdobtym stanie zachowany warto powojowac

Zamiast drzeć ryja na gościa to mu podsuń owy samouczek twojego mistrza


RE: brak umowy - Zweitakter - 03-08-2014 22:25:35

(03-08-2014 21:50:59)fosa napisał(a):  Pitolenie z ta rejestracja na zabytek . Wyjdzie tyle ze mozesz sobie kupic 3 romety za to. Kup kwity i nr przebij, albo kup rame z kwitami .

bezdura albo nie zrozumiałes ma to sens w przypadku IDEALNEGO stanu
nie w przypadku złoma do upalania na sciernisku nie myl pojec....
w sytuacji gdy na DOBRY remont komara wywalasz 3 kafle szkoda ci 300 na rejestracje?

PS. "przebij numery" publicznie zachecasz do zatarcia cechy identyfikacyjnej? nieładnieAngry


(03-08-2014 22:04:22)Błażej napisał(a):  Zamiast drzeć ryja na gościa to mu podsuń owy samouczek twojego mistrza

czy to miało obrazać najbardziej kompetentna osobe z młodego pokolenia?
tem miszcz jak go nazywasz zarejestrował poł retro-stalowa-wola najchetniej ze wszytkimi mozliwymi komplikacjami majac w reku takie kwitay jak wiazaca wykładnia prawa z min kultury albo ifrastruktury...
polepszyło sie?
PS sam mogłeś zapodać te linke
http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=23017&page=1


RE: brak umowy - Semmao - 03-08-2014 23:43:31

Rejestracja na zabytek to koszt niewiele większy od zwykłej rejestracji, wystarczy dokumentację przygotować samemu...... nie wiem skąd bajki o kosmicznych kosztach! Remont komara to 300-500zł + rejestracja, takie straszne koszta? To się nie baw takimi zabawkami. Malować sprejem, czy plakatówką to można było sobie w podstawówce hulajnogi.......


RE: brak umowy - Zweitakter - 03-08-2014 23:49:47

qmpel wywalił nieco na troszku chromu lakier srakier generalka silnika pekło ponad dwa kafle 4 lata temu..
za 300 nie kupisz materiałów lakierniczych a gdzie szkiełkowanie polerka ze o takich bzdetach jak szlif nie wspomne....


RE: brak umowy - Semmao - 04-08-2014 00:05:34

Jak się chromuje koła za kilka set złotych zamiast kupić oryginały w bdb stanie, jedynie do polerki za 80zł to potem tak wychodzi, podobnie z innymi elementami chromowanymi. 300zł dałem za piaskowanie i malowanie całego Ogara, więc jednak można Wink szkiełkowanie silnika i inne drobnostki to jak już kto uważa, nie są potrzebne przy rejestracji na zabytek, jeśli o tym mowa. Prawdę mówiąc, pojazd wcale nie musi być odrestaurowany, żeby go rejestrować....


RE: brak umowy - Zweitakter - 04-08-2014 00:10:15

300 za piach plus malowanie chyba proszkiem?

owszem zalezy co kto lubi, znajomek gania wieśka w stanie orginalnej patyny i zadna siła go nie zacheci do innych spraw niz mechanika kto inny wywala na remoncik trabanta 20 kzł i wraca z niemcowni z bagarkiem pucharów kto bogatemu zabroni Smile


RE: brak umowy - dani232 - 04-08-2014 20:36:56

@Zweitakter my tu mówimy o rejestracji a ty za przeproszeniem wpi**dalasz się tu z odrestaurowaniem i jesli miałbym go odnawiac to malowanie i piaskowanie mam za 2 litry krupnika ... ja tylko chciałem wiedziec jak wygląda sprawa rejestracji "Koprucha" w takiej sytuacji i tylko tyle a jesli go zarejestruje na żółte blachy to na pewno tego się nie pozbęde a ja np. zainwestować się nie boje ...


RE: brak umowy - miszcz - 05-08-2014 12:02:57

Jest pewien przepis prawny, o którym wiele osób nie wie, a warto o nim wspomnieć- jest to prawo zasiedzenia: zasiedzenie.net/prawo-zasiedzenia/ . Także jeśli ktoryś z właścicieli posiadał motorower przez conajmniej 3 lata i nie ma ciągłości umów to i tak własność przechodzi na niego. Jeśli masz ciągłość umów od takiego właściciela to warto podejść na policję i zapytać się jak udokumentować zasiedzenie aby w WK nie robili problemów.