Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Słaba iskra - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Chart] Słaba iskra (/showthread.php?tid=28081)



Słaba iskra - Kaliber - 31-07-2014 13:40:01

Mam problem z Chartem, iskra jak na moje oko jest słaba i Chart nie odpala Angry
Ale może od początku, jechałem na przegląd, przejechałem 7 km i nagle Chart jakby stracił iskrę lub zabrakło paliwa, przerwał na chwilę ale zaraz dało się jeszcze jechać, lecz już za chwilę zgasł i się nie odezwał Sad
Cewkę zasilającą wymieniłem bo zepsuta miała 680 ohm "nowa" ma 770 ohm. Moduł założyłem od chinola według porady Romet drajwerV2 klik i dalej to samo. Sprawdzałem jeszcze cewkę WN i wg jednego z poradników w internecie jest dobra (albo nawet lekko za dobra). Chart po odkręceniu świecy dymi z głowicy. Co to może być Huh


RE: Słaba iskra - Stachu.G - 31-07-2014 20:39:08

Może wali olejem przez otwór z głowicy a nie dymi? Przyłóż palec i sprawdź, impulsator sprawdzałeś?
Moduł ze stałym kątem wyprzedzania? hmm


RE: Słaba iskra - Kaliber - 01-08-2014 00:08:14

Dymi Tongue może tak się dziać przez za dużą ilość oleju w mieszance? A jak sprawdzić czy moduł jest ze stałym kontem wyprzedzenia?


RE: Słaba iskra - Stachu.G - 01-08-2014 09:03:41

Albo ciągnie olej ze skrzyni i wali przez głowicę albo nie.
Sprawdź sobie ten impulsator.


RE: Słaba iskra - Kaliber - 01-08-2014 13:56:29

Impulsator sprawny Wink kurde silnik co dopiero złożony, to nie bardzo simering Undecided


RE: Słaba iskra - Kaliber - 09-08-2014 01:00:13

Chart działa Big Grin Winna była cewka WN Wink


RE: Słaba iskra - Kaliber - 16-08-2014 00:18:28

Zabawy ciąg dalszy Undecided

Prawdopodobnie znowu padła cewka WN (jest słaba iskra) czy to po prostu jakaś wadliwa cewka czy coś jest nie tak i pali wszystkie cewki Huh