Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przezroczyste tło - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Przezroczyste tło (/showthread.php?tid=28040)



Przezroczyste tło - DominiX - 29-07-2014 21:50:33

Siemka muszę zrobić na kilku zdjęciach przezroczyste tło, aby potem wstawic elementy na inne zdjęcie, ale jak robię w gimpie: Warstwa > przezroczystość > dodaj kanał alfa i potem biorę tą różdżkę, zaznaczam itd zapisuję, a zamiast całkowicie wyciętego tła mam białe tło Undecided A ja chcę, żeby po wstawieniu na inne zdjęcie tego z przezroczystym tłem nie było widać żadnych białych elementów Undecided Da się to zrobić w gimpie czy trzeba pobierać inny program?
Na pulpicie jak jest miniaturka to widać, ze tła nie mam, a jak wkleję to do painta to jest białe tło Undecided
Głównie chodzi o to jak wstawić obrazek bez tła do painta, aby wokół niego nie było białego tła, tylko było widać zamiast tła część innego obrazka (tego z painta, na który chcę wkleić ten bez tła) mam nadzieję, zę mnie rozumiecie :F


RE: Przezroczyste tło - Szoosuś - 03-08-2014 12:57:27

zapisuj jako png i wklejaj nie do painta lecz photoscape


RE: Przezroczyste tło - Wnuku - 03-08-2014 13:19:03

Jeżeli nie musisz to nie korzystaj z painta tylko w gimpie sobie wszystko zrób. Możesz tam dodawać sobie warstwy i w razie konieczności poprawiać. Ja już dawno z painta nie korzystam tylko w Gimpie wszystko robię. Łatwiej jest Big Grin


RE: Przezroczyste tło - DominiX - 03-08-2014 23:06:31

Już dawno wszystko zrobione w gimpie Smile