Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tablice pod siedzeniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Tablice pod siedzeniem (/showthread.php?tid=28018)



Tablice pod siedzeniem - kubulec - 29-07-2014 09:05:08

Witam mam w planie przerobić po przeglądzie tył motoru na taki jak w załączniku. Chodzi mi o usunięcie błotnika i przyczepienie oświetlenia i tablicy pod siedzenie. Nie będę miał problemów z prawem jak to zrobię?

"- Jest to samowolna zmiana konstrukcyjna oświetlenia, błotnika oraz miejsca przeznaczonego na tablicę rejestracyjną, która wedle obowiązujących przepisów jest niedopuszczalna. Pamiętajmy, że miejsce przeznaczone na tylną tablicę rejestracyjną musi spełniać bardzo szczegółowe wymagania, które określa załącznik do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych pojazdów. W takim przypadku, funkcjonariusze mają obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny oraz skierują pojazd na dodatkowe badanie techniczne. Naruszenie przepisów o porządku ruchu w tym zakresie, jest wykroczeniem z art. 96 par.1 pkt 5 KW. Wysokość mandatu waha się od 20 do 500 złotych - wyjaśnia mł. asp. Łukasz Godula z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej."


RE: Tablice pod siedzeniem - nie_mientki - 29-07-2014 09:29:25

Policjant mówi pół prawdy. Tablica i światło z tego co wiem muszą byś w osi pojazdu-i to się nie zmieni. Co do wysokości-poszukaj w ustawie. Prawdopodobnie zmiana będzie zgodna z przepisami i nic nikomu do tego czy zrobiła to fabryka czy Ty.