Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak mocy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Brak mocy (/showthread.php?tid=27880)



Brak mocy - PawełBike - 24-07-2014 14:35:13

Wiem, ten temat również był wałkowany, lecz nie mam czym jeździć i zależy na czasie. Mam silnik 019 z t1, stał ok 10 lat w stodole, został rozpołowiony, wyczyszczony, i zmienione 1 łożysko wału bo reszta ładnie chodziła. Po złożeniu jeszcze bez gaznika wpuściłem strzykawką paliwo i chwile zapyrkał. Został złożony i ku rozaczarowaniu nie ma mocy by ciągnąc samego siebie. Odpalał z 1/2 kopa, na luzie mogłem ciągnąć prawie do konca gaz, lecz bieg i ledwo miał siłę sam jechać, coś tam dało się gdy na sprzęgle do pełna gazu i pusczać. Został zmieniony 2x kondersator, nowy przerywacz, wstawiony set 60cc z 2 silnika i nadal to samo. Jedyne co mogę przypuszczać to simeringi, gaźnik i lewe powietrze (uszczerbiony niewielki kawałek kaźnika + słabo zamocowane kolanko). może w weekend wymienie łożyska i siemeringi, ale jak to nie pomoże to kupuje nowy cylinder, co o tym myślicie?


RE: Brak mocy - simi81 - 24-07-2014 14:48:26

Ustaw porządnie zapłon, może to wina simmeringów. Radziłbym Ci też założyć z powrotem 50cc, bo z tymi 55cc różnie bywa.


RE: Brak mocy - Rometowiec89 - 24-07-2014 14:53:17

Sprawdź czy nie ciągnie lewego powietrza


RE: Brak mocy - PawełBike - 24-07-2014 15:42:21

Wiem, zmieniałem na 55 bo myslałem że może za mała kompresja, zapłon był wiele razu ustawainy. Jak sprawdzić czy niełapie powietrza?


RE: Brak mocy - Jakchwal205 - 24-07-2014 15:44:15

ja miałem identycznie tyle że dwu biegowy 023 ledwo się ze mną toczył na pełnym gazie,zapłon był za wczesny opóźniłem i lata jak szatan Big Grin


RE: Brak mocy - szczupak54 - 24-07-2014 15:45:11

Odpal go i zatkaj filtr powietrza z tyl gaznka reką jak bedzie chodzil to znaczy ze lapie lewe e a jak sie zadusi to jest dobrze