Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Problem z przyspieszeniem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Problem z przyspieszeniem (/showthread.php?tid=27802)



Problem z przyspieszeniem - misiek7991 - 21-07-2014 17:11:43

Witam,
ostatnio w moim Charcie występuje takie dziwne zjawisko, że przez pierwszy kilometr jazdy jest ok, osiąga 60 km/h a później tak jak by silnik przerywał na pełnej manetce i trzeba zejść poniżej 40km/h żeby dało się jechać.
Nie jest to raczej wina braku paliwa bo sprawdziłem wężyk i leci paliwo ciurkiem, potem świeca ma dobry bo brunatno-czerwony kolor a nie jasny co by wskazywało na brak paliwa więc jest ok. Kranik i gaźnik czyszczony, iskra ładna, to samo na 2 świecach.
O co może chodzić ?


RE: Problem z przyspieszeniem - stqc - 21-07-2014 17:14:16

Zgaś go jak dostanie focha i zobacz czy się ciężko kopie Smile Jeżeli tak to puchnie tłok Smile


RE: Problem z przyspieszeniem - misiek7991 - 21-07-2014 17:40:39

Właśnie sprawdziłem i nie jest tak jak mówisz tzn. odpala ładnie tak jak na zimnym


RE: Problem z przyspieszeniem - krzysiu1505 - 21-07-2014 18:03:13

Sprawdź zaworek paliwa w gaźniku, może on jest przytkany(jak piszesz że z kranika leci ciurkiem).


RE: Problem z przyspieszeniem - misiek7991 - 21-07-2014 18:42:53

Problem, mam nadzieję, rozwiązany. Przyczyną tego były jakieś opiłki gumy, które siedziały głęboko w wężyku. Podejrzewam, że ktoś se ze mnie zażartował i mi to tam załadował ;D
Bardzo mnie to zmyliło podczas diagnozy bo paliwo mimo wszystko dobrze leciało z wężyka ;D