Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Kadet] Strzela gdzieś i słabnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Kadet] Strzela gdzieś i słabnie (/showthread.php?tid=27650)



Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 16-07-2014 20:53:27

Cześć dziś jak się przejechałem kadetem po wyższej trawie (dosięgała tak gaźnika) i gdy wyjechałem na asfalt to gdy się rozpędzałem to w pewnym momencie zwalniał tak jakbym dawał manetkę gazu do góry a gdy manetkę przekręcę do góry i w dół to normalnie i tak przy rozpędzaniu jest od wtedy właśnie. Zauważyłem też że tak jakby coś strzelało w okolicach silnika tylko nie wiem czy to nie były kamienie na drodze uderzające w błotnik. Proszę o pomoc


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 17-07-2014 14:34:40

Nowy tekst bo nie mogę już edytować :
Jak przejechałem się wczoraj po łące i wyjechałem na asfalt to po strzeleniu kadeta z rury lub z gaźnika kadet zwalniał i jak dałem manetkę gazu do góry i w dół to jechał normalnie ale później tak znowu cały czas nie wiem co robić pomóżcie...


RE: Strzela gdzieś i słabnie - kokosek - 17-07-2014 14:52:28

Jak strzela to zapłon


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 17-07-2014 15:01:41

I po strzeleniu schodzi z obrotów, zobaczę poustawiam.


RE: Strzela gdzieś i słabnie - DominiX - 17-07-2014 15:03:42

A trawa nie byla mokra? Bo jeśli tak to mógł gdzieś przebicia dostać Tongue


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 17-07-2014 15:31:51

Nie, mokra nie była raczej jakieś paprochy mogły coś zapchać. Ale gaźnik czysty jeszcze posprawdzam.


RE: Strzela gdzieś i słabnie - LazerBeamPL - 17-07-2014 16:33:56

miałem to samo w pony ale nie strzelala jak probowalem ruszyc to gasla to znaczy jak wrzucałem jedynke a na luzie to spoko ale i tak się cos mulilo (nie myślcie ze nie umiem ruszac z miejsca!)


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 17-07-2014 23:12:29

Na szybko odkręciłem lewy dekiel (ten od magneta) i ... znalazłem tam dwie
kulki od automatu zmiany biegów... To najprawdopodobniej była przyczyna tego strzelania (wiecie, drgania, magneto się bardzo szybko kręci i kulki rzucało najprawdopodobniej) jutro jeszcze przeczyszczę dysze.


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 18-07-2014 16:06:59

Przestało strzelać ale przeczyściłem tylko jedną dyszę (była całkowicie czysta) bo druga miała zjechany rowek na śrubokręt i nie da się jej odkręcić. Może jeszcze się jakoś uda... Nie wiem co robić.


RE: Strzela gdzieś i słabnie - Odrestaurator - 19-07-2014 11:26:50

Problem rozwiązany. Winna była linka gazu i po wepchaniu jej do manetki i zaklejeniu szkotem wszystko działa. w dodatku kadet coś jakby mocniej ciągnie Big Grin
Dzięki za wszystkie odpowiedzi bo na pewno kiedyś się przydadzą i każdy ma po piwku. Temat do zamknięcia.