Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
chińskie kaski - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Narzędzia i akcesoria (/forumdisplay.php?fid=204)
+--- Wątek: chińskie kaski (/showthread.php?tid=27480)

Strony: 1 2 3 4


RE: chińskie kaski - Paweł96 - 24-07-2014 14:24:08

Fajniejsze NAXA są Big Grin


RE: chińskie kaski - KacU - 07-08-2014 20:01:14

Jo tam mam awine ze sczęką i jest ok. Wink


RE: chińskie kaski - Pompuś - 14-08-2014 13:36:17

Także awina ze szczęką, w miarę dobry kask jak za tą cenę, ale w środku śmierdzi chińszczyzną typową, jaką jest ten kask. Big Grin


RE: chińskie kaski - Jakchwal205 - 14-08-2014 13:54:11

dominik ten mój kask co na fejsie widziałeś to kupiłem za 2 dychy nowy przyszedł pęknięty w połowie i sklejałem go kropelką nie polecam


RE: chińskie kaski - DominiX - 14-08-2014 20:43:30

Ja na święta przed prawkiem dostane ls2 lub naxa bo chiny nie chce, jakchwal a nie mogłeś go zwrócić ?


RE: chińskie kaski - szczupak54 - 15-08-2014 00:58:44

To wez wiadro wypelnij pianką montarzową Big Grin zaluz worek na glowe zrob odbitke , poczekaj az wyschnie wytnij dziure na twarz i kask jak sie patrzy :F


RE: chińskie kaski - Kanilox - 15-08-2014 01:57:15

Przez jakiś czas byłem użytkownikiem chińskiego kasku od cygana z giełdy, kupiliśmy go za nowego za 35zł plus gratis lampa warsztatowa była.
Wtedy największą wadą przy użytkowaniu tego kasku było to że był on znacznie za duży, mimo że był to L to był do tego stopnia za duży że potrafił mi się odrócić na głowie zasłaniając całkowicie pole widzenia, zdarzyło mi się to nawet kilka razy na drodze, potem obowiązkowo zakładałem zimową czapkę lub kaptur, tedy w miarę bezpiecznie dało się jeździć.

Szybka od nowości była mętna i porysowana przez co nie dało się z nią jeździć, ale i tak pękła bardzo szybko.

Wnętrze kasku było wykonane z grubego ciężkiego i bardzo twardego styropianu na który była przyklejona szmatka która po bardzo krótkim czasie się odkleiła, dolny zaczep kasku też połamał się przy kilkunastym użyciu.
Skorupa też połamała się przy spadnięciu z wysokości siodełka motorynki.

Rok temu mój kolega kupił też sobie chiński kask, na tej samej giełdzie tyle że nie od cygana tylko na stoisku z kaskami, za kask dał coś koło 100zł (nie było mnie wtedy przy tym) Cały ten kask od mojego rożni się jedynie ozdobami przypominającymi wloty powietrza i ładniejszym malowaniem.
Ogólnie od tego czasu pękła szybka ale udało się ją skleić. Ale i tak zżółkła do tego stopnia że nie da się przez nią patrzeć podczas jazdy.
Jest to coś takiego jak to http://allegro.pl/k02-kask-solidny-idealny-na-skuter-motor-quad-i4487077831.html.

Jeszcze jedną bardzo dużą wadą jest wąziutka szczelina na oczy w tym kasku co bardzo ogranicza widzenie i naraża na niebezpieczeństwo, dobrze to widać na zdjęciach z aukcji którą posłałem.


Ogólnie kasków nie polecam, mimo wszystko tu ściśle chodzi o nasze bezpieczeństwo a te kaski chronią tylko przed mandatem od policji, już bardziej bezpieczne wydają mi się stare orzeszki, ich skorupa jest o wiele grubsza i twardsza no i przede wszystkim pole widzenia nie jest niczym ograniczone.

Mam nadzieje że uda mi się przynajmniej jedną osobę odwieść od kupna tego chińskiego gówna.


RE: chińskie kaski - wisla98 - 15-08-2014 02:01:06

Mimo wszystko w kask wole zainwestować i jeżdżę w ls2.


RE: chińskie kaski - DominiX - 15-08-2014 09:24:02

Widziałem testy tych kaskow i nie kupie na gwiazdke przed prawkiem dostane ls2 lub naxa tylko nwm ktore lepsze w cenie do 200 zl z ls2 mam tylko czarny mat, połysk i biały polysk, ls2 miał 4/5. gwiazdek bexpieczeństwa, a o naxie nic nie piszą. W tej cenie z naxy jest też wiele ciekawych malowań niektore mają blende. Wyglądają solidnie jak ls2 tylko które lepsze ?


RE: chińskie kaski - Paweł96 - 17-08-2014 20:37:43

Według mnie jest Naxa lepsza, spora gama kolorów do wyboru, nie to co LS2 Wink Bierz Naxe, nie będziesz żałował. Wykonany na tym samym poziomie co LS2, kolega ma LS2 i jest to coś podobnego jak moja Naxa.


RE: chińskie kaski - bercik1109 - 17-08-2014 21:00:27

Tak patrzę i czytam... Osobiście jak jadę w plener na moim Bzyku to zakładam to:
https://imageshack.com/i/kpO7N2ZVj
Polski, prawdziwy, metalowy. Nie widzę lansu w przyciemnianych szybkach, ale prawda stoi po stronie Błażeja. PiwoBig Grin

Trzymajcie się.
B.


RE: chińskie kaski - wojtekr35 - 17-08-2014 22:30:14

Kolega ostatnio w chińskim kasku, do tego bez szczęki, stracił przytomność od uderzenia w asfalt, ale kask dał radę. No ale jednak prędkość prawie żadna.