Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa Golden Sport - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Jawa Golden Sport (/showthread.php?tid=27312)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Jawa Golden Sport - kondzio310 - 14-08-2014 12:54:03

Musisz idealnie równo z jednej i z drugiej strony stojanu osadzić go w karterach w przeciwnym razie lekko nie wejdzie, i będziesz musiał uderzać młotkiem,

Na ttm zdjęciu co kolega wysłał : http://img803.imageshack.us/img803/4536/dscn2954u.jpg

Te zaznaczone czerwonym śruby mocujące iksrownik mają te takie kliny trojókątne i one na tym zdjęciu są źle umieszczone troszke, w karterach są takie widoczne miejsca na te kliny,

jak nei da sie zrozumieć, moge zrobić zdjęcie i objaśnić bardziej


RE: Jawa Golden Sport - kokosek - 14-08-2014 12:57:43

na tą chwile wszystko rozumiem, jutro bedę próbował to tam włożyć.
Co do klinów najlepsza sprawa bo pewien Pan mi tego nie przysłał i będę chciał to z czegoś dorobić.


RE: Jawa Golden Sport - kondzio310 - 14-08-2014 13:02:37

Duża podkładka powinna sie spisać.


RE: Jawa Golden Sport - Pompuś - 14-08-2014 13:23:07

Tak, dużą podkładkę daj. Jakby co dzwoń to pomoge ;P


Odp: Jawa Golden Sport - kokosek - 15-08-2014 14:10:44

Cóż chłopaki byłem na garażu zrobiliśmy postępy
Niech mi któryś powie jak to podłączyć?
Iskry nie znalazłem :/


RE: Jawa Golden Sport - Matinek - 15-08-2014 14:49:34

kokos wyslałem Ci zdj spójrz na nie. Smile


RE: Jawa Golden Sport - fosa - 15-08-2014 16:24:25

no co jak w komarku czy charcie Big Grin Do platynek idzie kabel od kondesatora i cewki oraz pewien kabel który wchodzi do wejscia cewki butelkowej. Drugi konektor z cewki butelkowej na masę. i masz podłączone . Tylko nie pomyl podkładek izolujących na platynkach.


RE: Jawa Golden Sport - Nemesis - 15-08-2014 16:36:56

Ładna Jawka Big Grin


RE: Jawa Golden Sport - kadetmen - 15-08-2014 19:32:54

Sprężyna "kowadełka" powinna być odizolowana od tej podstawy przykręcanej do iskrownika .

http://www.aukcjoner.pl/gallery/017546304-.html#I1 Tu możesz sobie podejrzeć .


RE: Jawa Golden Sport - kokosek - 24-09-2014 21:25:36

No Panowie, Mały upload. Dawno nic nie ruszałem przy niej bo jakoś brakło mi motywacji aż do dziś.
Spotkałem się z kumplem i jakoś tak wyszło że zapchaliśmy ją do niego (ma prąd).
Kilka rzeczy lutowaliśmy, kilka łapek wymieniliśmy. Jakieś podkładki wycieliśmy.. Ale do rzeczy..
O godzinie 17:08 zobaczyłem pierwsza Iskre tej jawy! Big Grin Zadowoleni w ch.. z magicznymi słowami O Kur**.. Następnie podlaliśmy jej troche paliwa do garnka (chyba troche za dużo) i chcieliśmy aby raz zaprykła niestety tego nie usłyszeliśmy. i niestety na tym się skończyło..

Jawa chwilowo została u kumpla, ja nie zdążyłem niczego więcej robić. Czy prócz tego jakieś postępy szczerze mówiąc nie wiem.

Podziękowania dla.
-Kadetmen
-Matinek
-Quake

Na dniach łańcuch i poszukiwania kanapy. I czyszczenie zbiornika i próby odpalenia Wink


Odp: Jawa Golden Sport - kokosek - 26-09-2014 21:29:21

Kolejne upy. Walczylismy z jawa, bak kupa rdzy. Zabawa z nakrętkami się odbędzie,
To znaleźliśmy w gaźniku
Zastanawiamy się co to może być.
Co lepsze żaden z nas jeszcze nie odważył się spuscic płyn w skrzyni biegów Big Grin obstawiam mleko.
Niestety jawa nie kichla nie prychla iskra jest, paliwo podlewalismy do cylindra świeca mokra :/ zapłony na różne sposoby ustawiane tak jak powinno być i inaczej.
Na chwilę obecną nie mam pomysłu nie wiem czy by jej nie rozebrać (silnik)

Wysłane z mojego D2303


RE: Jawa Golden Sport - motonita - 26-09-2014 21:43:23

kokos.. ja ciebie prosze... wez wyczysc gaznik, ustaw go wstępnie... ale przede wszystkim USTAW DOBRZE ZAPŁON jest jedna pozycja dla prawidłowo ustawionego zapłonu a nie kilka.... dopiero pozniej inne rady......


RE: Jawa Golden Sport - Marwerick - 26-09-2014 22:54:28

jeszcze sprawdz instalacje czy gdzieś prąd na mase nie ucieka albo czy gdzieś sie kabel nie przytarł


RE: Jawa Golden Sport - Matinek - 27-09-2014 10:48:31

Widze ze cos idzie do przodu, jawka na zaplon jest bardzo czula wiec musisz bardzo dokładnie ustawic, moze spróbój zmienic kondensator jeszcze i wyczyscic gaznik, jak ma kompresje to musi zapalic Smile


RE: Jawa Golden Sport - arecki16 - 27-09-2014 16:10:06

A świeca albo fajka nie ma przebicia ?
Jakiego koloru jest iskra na świecy ?