Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Kadet by ViVi - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Kadet by ViVi (/showthread.php?tid=27201)



Romet Kadet by ViVi - ViVi - 05-07-2014 00:21:15


Romet Kadet, 84 rocznik. Jestem jego drugim właścicielem, pierwszym był mój dziadek. Pali od strzała, ale od kilku dni strasznie go przerywa podczas jazdy na światłach, czasem nawet bez nich - muszę zająć się tym w wolnej chwili. Zastanawiam się nad przywróceniem oryginalnego lakieru u zaprzyjaźnionego lakiernika, ale to może pod koniec sezonu, gdy odłożę troszkę funduszy. Przywrócenie go do życia, zarejestrowanie i opłacenie kosztowało mnie około siedemset złotych. Smile


RE: Romet Kadet by ViVi - Przemi998 - 05-07-2014 00:24:14

Kadecik świetny nie maluj go, Po co? przecież ma ladny i bdb stanie lakier Smile


RE: Romet Kadet by ViVi - ViVi - 05-07-2014 00:26:40

Hm, tak czy siak będę musiał niektóre miejsca podciągnąć farbą, bo odbiły się w trakcie transportu. Sad Swoją drogą, po ilu kilometrach musiałbym zrobić przerwę, aby nie przegrzać Rometa? Big Grin Bo aktualnie, po przejechaniu 5 kilosów cylinder jest cholernie gorący.


RE: Romet Kadet by ViVi - Kostian - 05-07-2014 12:27:25

Jak ci nie łączą swiatła to podociskaj kabelki na silniku od swiateł i gaszenia Big Grin


RE: Romet Kadet by ViVi - Bartek - 05-07-2014 12:59:13

Jak przerywa to musi pobawić się zapłonem Tongue
A co do kadeta fajny jest. Jedynie co to polerka i inne naklejki na bak i będzie miodzio Wink


RE: Romet Kadet by ViVi - dawi98dawid - 05-07-2014 13:18:19

Jak przerywa na światłach to zacznij od zmniejszenia przerwy na swiecy a jeśli to nie pomoże to daj większą przerwę na platynkach Big Grin Kadet fajna sprawa Tongue


RE: Romet Kadet by ViVi - ViVi - 05-07-2014 23:57:51

Hm, podobno problem z nieregularną pracą silnika został wyeliminowany poprzez nowe kabelki; niektóre zostały poprzecierane, stąd konieczna była ich wymiana. Niestety, pech mnie nie opuszcza. Podczas "próbnej jazdy" wypadło zabezpieczenie tłoka i cały cylinder poszedł się... Sad


RE: Romet Kadet by ViVi - ViVi - 18-07-2014 10:43:30


Cylinder wymieniony, zatem można ruszać w świat!