Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czerwona strzała - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Czerwona strzała (/showthread.php?tid=26535)

Strony: 1 2


Czerwona strzała - franss - 14-06-2014 20:56:53

Witam młodszych i może starszych kolegów. Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym właścicielem motoroweru
marki Romet Ogar 200. Nie będę przynudzał opowiadaniem historii zakupu tegoż pojazdu gdyż jest ona długa zawiła i pełna zwrotów akcji.
Dodam tylko że nabyłem go za całe 100zł bez dokumentów. Była to bardzo szybka i nieprzemyślana transakcja Smile
Tak wyglądał na początku:







niestety brakowało kilku:
osłon schowków
łącznika łańcucha
lampy przedniej
osłony lampy tylnej
fajki, świecy
i wiele wiele innychSmile
Cała reszta nadawała się do naprawy lub wymiany. Dodam jeszcze że motor stał 2 lata pod dachem stodoły. Zaczynałem się zastanawiać czy dobrze zrobiłem kupując to cośSmile Opony maiłem trzy tzn. z przodu była łysa a z tyłu były założone dwie, jedna dziurawa zewnętrzna, natomiast wewnętrzna łysaSmile dętki oczywiście dziurawe. Przed remontem musiałem sprawdzić czy serce rometa znów zacznie bić. Z pomocą sąsiada magika (bez którego nie zrobił bym prawie nic) uruchomiliśmy silnik najpierw oczyszczając go z wody której trochę zgromadziło się przez 2 lata. Serce zaczęło bić ! Następnym krokiem było pozbycie się kilku gier na PS3 by nienaruszyć domowego budżetu nad którym rękę trzymała moja żonaSmile Zaczęły się zakupy. Ku mojemu zdziwieniu części są w śmiesznych cenach i łatwo dostępne. Tak więc zakupiłem:
zestaw linek (nie opłaca się smarować i czyścić)
-Opony dętki
-kilka szprych
-zestaw uszczelek
-komplet łożysk wału
-szczęki hamulcowe przód i tył
-filtr pow., paliwa,
-i wiele wiele innychSmile





Tłoka i pierścieni nie ruszałem, cylinder nie był idealny ale postanowiłem zaryzykować i ewentualnie wymienić go w przyszłościSmile













Po małym remoncie i złożeniu do kupy romecik zaczął żyćSmile Brakowało mu jednak papierów. Zacząłem grzebać na allegro tablicy i wszelkich
ogłoszeniach by zdobyć ramę z dokumentami. Było ciężko. Wykonałem naprawdę sporo telefonów by odnaleźć w przyzwoitej cenie niekombinowane
dokumenty z tablicą rej. i ramą z nieprzebitymi numerami. Taki zestaw kosztował mnie 150zł nie licząc dojazduSmile Mając już ramę zostało nadać mu nowy błysk.
Zakupiłem spraye papier ścierny i do roboty. Z pomącą sąsiadów i paru piw nadaliśmy mu nowy kolor.





Komora lakiernicza nie była zbyt profesjonalna
ale efekt końcowy jak najbardziej mnie zadowolił. Zresztą sami oceńcie.










Dodam że nawet żonie się spodobał. Torcik jest tego dowodem. Oczywiście to urodziny moje Smile




Podsumowując jestem bardzo zadowolonym właścicielem Rometa. Służy mi do pokonywania małych odcinków ale z każdej przejażdżki czerpię niesamowitą radość i przyjemnośćSmile. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


RE: Czerwona strzała - Przemi998 - 14-06-2014 21:01:04

Siemanko Smile Odwaliłeś kawał dobrej roboty. I jak na malowanie sprejem ładnie wyszedł Tongue


RE: Czerwona strzała - Rometowiec97 - 14-06-2014 21:05:02

Szczerze to bardziej mi się podobał przed tym niby remontem , najważniejsze że właściciel jest zadowolony Smile


RE: Czerwona strzała - theogarowiec - 14-06-2014 21:06:24

Bardzo fajnie wyszedł, siemka Tongue


RE: Czerwona strzała - franss - 14-06-2014 21:15:14

(14-06-2014 21:05:02)Rometowiec97 napisał(a):  Szczerze to bardziej mi się podobał przed tym niby remontem , najważniejsze że właściciel jest zadowolony Smile

Nie mam pojęcia co mogło ci się wcześniej podobać. Są gusta i guściki.


RE: Czerwona strzała - Barto5050 - 14-06-2014 21:19:05

Piękny sprzęt Smile Pozdro Big Grin


RE: Czerwona strzała - Bartek - 14-06-2014 22:18:20

Ooo widzę, że kolejny użytkownik z moich okolic Wink
Ogar bardzo fajny. Jak na malowanie szprajem to wyszło ładnie Wink
Mam cichą nadzieję, że zobaczę Twojego Ogara na Przemyskich drogach Wink
(będę się bacznie rozglądał Big Grin bo bywam dość często )


RE: Czerwona strzała - bartoszek5k - 14-06-2014 22:27:23

Witamy serdecznie!


RE: Czerwona strzała - axelbenq - 14-06-2014 22:31:31

Gratulacje Big Grin Fajnie że osoby mające trochę więcej niż kilkanaście lat, również umieją się pochylić nad starymi, poczciwymi Rometami. Mam nadzieje że pasja do Ogara będzie się wciąż rozwijać Smile


RE: Czerwona strzała - Quake96 - 15-06-2014 00:12:08

No no, ładny sprzęt Tongue Naklejki nie takie jak trzeba i źle naklejone, ale to detal Wink

I niech mi ktoś powie, że sprayem nie da się dobrze pomalować best


RE: Czerwona strzała - michalbo - 15-06-2014 01:25:14

Siemka Big Grin, bardzo ładny Ogar Wink


RE: Czerwona strzała - Tomek 69 - 15-06-2014 13:31:18

Aż serce się raduje że tacy młodzi ludzie czerpią tyla radości z przywracania do życia tak wspaniałych maszyn .Wielkie gratulacje ...tak trzymaćBig Grin


RE: Czerwona strzała - KAT - 15-06-2014 15:08:55

Młody? Ja mam 18 lat i zamierzam się w to bawić Big Grin Bardzo fajnie wyszedł też podoba mi się ten kolor choć wole czarne romety, jakiego spreju użyłeś?


RE: Czerwona strzała - franss - 15-06-2014 16:15:45

No ja mam 27lat i to mój pierwszy motor czy motorower. Jeżeli chodzi o spreja to kupiłem go w castoramie "fluored" służy do oznaczania drewna Smile Z koloru jestem zadowolony ale zanim zacząłem malowanie wymieniłem mu dysze i musiałem sporo bezbarwnego nałożyć żeby osiągnąć żądany efekt. Może w przyszłości zmienię mu kolor ale na pewno nie będę bawił się w spreje. Dziękuję za komentarze Smile


RE: Czerwona strzała - Bartek - 15-06-2014 17:00:16

Jedynie można było by się przyczepić do nalepek na baku i tego, że nie pomalowałeś koła na srebrno tylko na czarno. Ale tutaj o gustach się nie rozmawia bo każdemu co innego się podoba.
Ale fakt ten czerwony kolor jest mega..