Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Silnik - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Chart (/forumdisplay.php?fid=137)
+---- Wątek: [Chart] Silnik (/showthread.php?tid=26055)



Silnik - batoga234 - 27-05-2014 21:51:09

Witam, mam koleiny problem...
Wziąłem się za przeczyszczenie silnika ( zalany olejem)
Po śćiągnięciu lewej osłony ( od strony zmiany biegów) napotkałem problem, mianowicie śruby nie chcą sie odkręcić. Odkręcają sie płasim śrubokrętem. Nie wiem ja je ruszyć, a bez tego ani rusz ;/


RE: Silnik - BigSoft - 27-05-2014 21:56:26

Próbowałeś maksymalnie dużym śrubokrętem, tj takim aby tzw. "płetwa" obejmowała całą szerokość rowka w łepku śrubki? Jeżeli tak i nadal nie ma szans na odkręcenie, to możesz użyć młotka i np przecinaka (lub śrubokręta z metalowym zakończeniem rączki, po której można uderzać młotkiem). Należy delikatnie ostukiwać śrubkę (jej łepek) po obwodzie pod takim kątem, aby siła uderzenia była skierowana w stronę, w którą śrubka powinna się odkręcić, czyli w lewo.


RE: Silnik - Motorowerzystka - 27-05-2014 22:10:42

Też miałam kiedyś taki problem to odkręciłam dużym śrubokrętem i kluczem. Znaczy kręciłam śrubokręt kluczem Big Grin Może masz taki śrubokręt, do którego idzie dopasować klucz?


RE: Silnik - ananas - 27-05-2014 22:18:24

zrób tak jak na obrazku i pukaj młotkiem w górę śrubokręta - musi puścić (albo się urwać :F) wcześniej napuść to kilka razy jakimś wd-40 żeby zmniejszyć szansę na urwanie się.