Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[50-T-1] prawidłowe ustawieniu zapłonu romet 50 t1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [50-T-1] prawidłowe ustawieniu zapłonu romet 50 t1 (/showthread.php?tid=2605)



[50-T-1] prawidłowe ustawieniu zapłonu romet 50 t1 - romet50t1 - 11-12-2011 14:56:44

witam . Jak ustawić prawidłowo zapłon . Przerwy itp .


RE: prawidłowe ustawieniu zapłonu romet 50 t1 - MrF4k - 11-12-2011 15:05:24

odpalasz Rometa najlepiej poznać jak motor chodzi po pracy jak za bardzo kopci to za późny a jak słabo kopci to za wczesny , przyspieszasz zapłonem w prawa strone ,a w lewą opóźniasz ( przed regulacjami sprawdz przerwe na platynach ). ustawiasz tłok 3 mm przed GMP (górnym martwym punktem ) i w tym momencie powinna być iskra


RE: [50-T-1] prawidłowe ustawieniu zapłonu romet 50 t1 - Glanc - 06-08-2013 22:05:54

Wymieniłem cylinder, tłok, pierścienie, kolanko, tłumik kupiełem od simsona, wyczyściłem gaźnik, wymieniłem simmering na wale, kompresja chyba dobra skoro wszystko w głowicy nowe i poskręcane, a moc nadal beznadziejna.
1. Czy to w takim razie musi być wina zapłonu, czy regulacja gaźnika też ma wpływ na moc?
2. I tak chcę sprawdzić zapłon, ale nie mam zielonego pojęcia która część w tej puszce jak się nazywa. Czy mógłby ktoś podać link do jasnego schematu?
3. Jak sprawdzić czy jest iskra gdy tłok jest 3mm przed GMP?