Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łosiek "by Bosz" - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Łosiek "by Bosz" (/showthread.php?tid=26039)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 02-06-2014 02:04:11

Co do lampy, to szukam zamiennika Szklanego... Bo te plastikowe jak widać, długo nie wytrzymują... Tongue Chodź w 200-tce miałem to imał się dobrze.
A co do lusterek, to raczej nie będą one oryginalne, a myślę już nad czymś bardziej stylowym i lepszym. Czyli też i droższym. W cenie może i do 150-200zł za komplet. A nie tanie za 25-40zł które nie mają regulacji czy są tak liche że zaraz bym urwał w garażu wyjeżdżając...

A widoki... W końcu Podkarpacie! Big Grin

Takie tam foto... Wink Zrobione podczas relaksowania się zabawą w PhotoFiltre. Wink


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 10-06-2014 17:15:04

Jest wypłata, trochę mniej niż się spodziewałem (może będzie jeszcze wyrównanie) ale już będzie zakup części za 300zł... Czyli połowa sukcesu sprawności Tongue
Później wrzucę listę części i adresy allegro, jak dostanę info o kosztach przesyłki.


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 18-06-2014 23:30:55

Dla aktywnych tylko na forum, nowy filmik z pracy silnika już po pełnych regulacjach, wymienionym łańcuszku rozrządu i napinaczu, ustawieniu zaworów, gaźnika itd.
https://www.youtube.com/watch?v=7h9-_Mo6v4Q&feature=youtu.be

Pali jak widać idealnie, chodzi idealnie, no wsiadać i jechać. Wink I tłok nowy też już raczej w miarę dotarty, bo przejechane będzie miał z 500km, prawie cały czas na bardzo wolnych obrotach i przy niskich temperaturach (odcinki 9km do i z pracy)

Do wymiany jeszcze jest łożysko główki ramy z części które zakupiłem, a do zakupienia:
Klocki hamulcowe na przód, łożyska kół, tulejki wahacza i amortyzatorów, kierunki, tylna lampa, pewnie cały nowy silnik 110ccm (tego szkoda przerabiać bo jest w bdb kondycji), przerywacz, przełączniki kierownicy lewy i prawy,tylna opona, klosz przedniej lampy i jeszcze pewnie kilka rzeczy.
Do zrobienia:
Tylny błotnik (możliwe że będzie z żywicy epoksydowej jak nie znajdę czegoś co dopasuje), do poprawienia spawy (ktoś tak to pospawał że się płakać chce), wgniotki itd. do wyrównania, kierownica do prostowania lub nowa i chromy do chromowania lub kupno nowych. Ew. polerka które się da, wydech albo cały, albo końcówka tłumiąca. No i jeszcze na pewno się kilka rzeczy znajdzie, i jest jeszcze pewnie kilka o których teraz nie pamiętam. Wink

Ogólnie, myślę że w 1400zł z zakupem i remontem się zmieszczę. Bo na razie poszło 350zł na sprawy konieczne, w tym z 150zł na sam remont silnika. A do wydania jeszcze z 300-400zł. + no 700-800zł nowy silnik. Ale to już rzecz liczona oddzielnie. ^^

Po zmianie z 12z na 15z zębatki jestem mega zadowolony! Mocy mu nie brak, a 4 bieg to taki prawie nad bieg. Chodź, dziś licznik na prostej udało mi się zamknąć (80km/h na liczniku, było ok. 85km/h). W tym na 3-cim biegu do nie mal pełnych obrotów osiąga 70km/h. A na 4-tym biegu na wolnych leci sobie 45-55km/h z zapasem mocy na wzniesienia.

A i dodam jeszcze, że rozwiercony został zablokowany króciec co dało mu sporo mocy na wyższych obrotach.
Przekonałem się tak że, że 4T to jednak super silnik! Jeszcze nie wiem jak będzie z awaryjnością, ale po takim remoncie i jego stanie, wątpię aby szybko chciał paść. Wink


RE: Łosiek "by Bosz" - Błażej - 18-06-2014 23:46:03

Elegancko pracuje

Rób, rób i jeździj. Powodzenia


RE: Łosiek "by Bosz" - nie_mientki - 18-06-2014 23:48:35

(18-06-2014 23:30:55)Boszu napisał(a):  Dla aktywnych tylko na forum


Odczep się ode mnie. Co ja poradzę na to, że moje się psują?

Big Grin


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 21-06-2014 14:49:28

Kolejne informacje. Został zrobiony nowy wydech, nadal pełen przelot bez wygłuszenia, tym razem dłuższy i z wąskiej rury dający lepszy dźwięk i bardziej estetyczny wygląd. (będzie ocynkowany lub chromowany)
I poprawione zostały spawy pod bakiem...







RE: Łosiek "by Bosz" - KAT - 21-06-2014 15:18:04

Zajebisty Big Grin Myślałem nad nim (tani jak na takie coś) ale wole charta. Pierwsze co bym w nim zrobił to pomalował na czarno bo te płomyki są fajne do 8 roku życia Smile Fajne z wyglądu ale żeby to jakąś brzmiało trzeba pewnie włożyć mnóstwo pracy w silnik.

Pozostaje życzyć powodzenia.


RE: Łosiek "by Bosz" - lada97 - 21-06-2014 15:19:25

Brawo, brzmi jak 100 koni a jedzie jak 2 Big Grin Takie pojazdy bardzo, bardzo lubie a ten dźwięk jest bardzo piękny niczym sąsiad trzepiący dywan o 4 nad ranem.


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 21-06-2014 15:54:07

(21-06-2014 15:18:04)KAT napisał(a):  Zajebisty Big Grin Myślałem nad nim (tani jak na takie coś) ale wole charta. Pierwsze co bym w nim zrobił to pomalował na czarno bo te płomyki są fajne do 8 roku życia Smile Fajne z wyglądu ale żeby to jakąś brzmiało trzeba pewnie włożyć mnóstwo pracy w silnik.

Pozostaje życzyć powodzenia.

Żeby fajnie brzmiało, wystarczy zarzucić 110ccm i taki wydech jak ja mam. Bo przy 50ccm już ma jakiś dźwięk, ale jeszcze słychać że to 50ccm. Wink No i przy 110ccm fajnie strzela z wydechu po spuszczeniu gazu. ^^ (przynajmniej, tak jest na filmikach. I to mnie bardzo rajcuje!) Tongue
I płomienie wiadomo... Też będę całego malował, ale to najpierw sprawy techniczne. Bo teraz szkoda malować skoro i tak wiele rzeczy jeszcze pewnie pójdzie do zmiany, no i błotnik z tyłu do zrobienia. ^^
I tani to owszem... Za 400zł już połowę wyremontowałem kupując nowe części. A kupując takiego nie za 600zł a za 1200-1400zł ma się już gotowca. Tylko przemalować, po robić bajerki typu lepsze kierunki, lusterka, malowanie i duperelki jak nakrętki na wentyle, sakwy itd. I maszynka że ho, ho. Wink


(21-06-2014 15:19:25)lada97 napisał(a):  Brawo, brzmi jak 100 koni a jedzie jak 2 Big Grin Takie pojazdy bardzo, bardzo lubie a ten dźwięk jest bardzo piękny niczym sąsiad trzepiący dywan o 4 nad ranem.

Zależy co kto lubi. Wink Ja uwielbiam dźwięk chopperów. Co prawda, tutaj tylko na wolnych obrotach i lekkich przygazówkach go przypomina, ale po zmianie na 110ccm liczę że będzie chodził już całkiem fajnie.

A tutaj filmik z V-Max... I zakres prędkości na 15 zębatce. Żeby mi nikt nie mówił że to 80km/h nie poleci. Tongue Z 50ccm cylkiem.
https://www.youtube.com/watch?v=ntkaSQ5YFpA&feature=youtu.be


RE: Łosiek "by Bosz" - wojtekr35 - 21-06-2014 15:57:03

Robi hałas a nie jedzie. Polecam ładować tam silnik Loncina, chyba 200 albo 250 mają ;]


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 21-06-2014 16:03:13

110ccm mi na razie wystarczy... Kiedyś może pomyślę nad silnikiem Romet Z125. Wink
I jechać też jedzie... Tongue Tyle mnie wystarcza. Tym bardziej że zwykle jadę sobie 50-70km/h utrzymując 1/5 manetki gazu.


RE: Łosiek "by Bosz" - KAT - 21-06-2014 16:16:27

Niech zgadne, dążysz do stworzenia czegoś na wzór tej Yamay virago? https://www.youtube.com/watch?v=YDHN9-AL294

stworzenie czegoś na wzór tego potwora z chińskiej podróby choppera nie będzie łatwe ale...

Powodzenia Smile


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 22-06-2014 15:33:00

Hym... Wzorować się raczej zbytnio na niczym nie wzoruję... Ale... Gdyby taki dźwięk uzyskać! To był bym mega zadowolony! Ale takiego bez zmiany silnika na całkiem inny, nie uzyskam. ^^


RE: Łosiek "by Bosz" - Latos - 23-06-2014 17:19:58

http://www.pitbikemrf.pl tu masz części do chińczyków - silniki, gaźniki, tłumiki itp. myślę że sobie coś ciekawego znajdziesz Smile


RE: Łosiek "by Bosz" - Boszu - 23-06-2014 23:29:19

Właśnie zastanawiam się co będzie lepsze... Czy zwykłe 110ccm z Allegro? Czy może dołożyć te 200zł i kupić tego YX140... Tak po YT szperając, to YX140 lepiej jedzie i szybciej na obroty wchodzi, ale bardziej pasuje do GB-ka czy Krosika. Nie do Choppera... ^^
Ale z kolei 110ccm na YT jak widzę, to niektóre gorzej niż moja 50-tka jadą. Big Grin
Najlepiej gdyby ktoś zrobił realną i rzetelną prezentację zwykłego 110ccm. Czyli bez blokad, z dobrym wideo i przejazd, przyśpieszenie oraz przy gazówki.