Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji (/showthread.php?tid=25956)



Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - Bocian97 - 24-05-2014 16:43:15

Siemanko! Mam problem z moim ogarem, silnik 223, otóż, gdy mam wkręconą świece, to sprzęgło ślizga się i tłok nie porusza się, ale gry odkręcę świecę, to wszystko jest ok, sprzęgło się nie ślizga, wał porusza się prawidłowo. Wszystko na zgaszonym silniku, bo dopiero wczoraj odpaliłem ogara 1-raz Czyli za duże obciążenie.
Tarcze są w niezbyt dobrym stanie, ale jeździłem wcześniejszym ogarem na gorszych :F
I moje główne podejrzenie- ŁAŃCUSZEK SPRZĘGŁA , bo jest już bardzo luźny, trze o dolną część karteru.

Pytam bo miałem dopiero dwa ogary 200 i nie maiłem w poprzednim takiego problemu i nie wiem, co mam wymienić Smile
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi


RE: Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - Quake96 - 24-05-2014 16:49:00

A próbowałeś kopać ze zdjętą kapą zapłonu i wyjętym wodzikiem?


RE: Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - kamil97 - 24-05-2014 16:50:35

Raczej wina lancuszka to nie jest bo u mnie też jest luźny i sprzęgło działa jak trzeba.

dziwna sprawa... może oleju nie ma albo tarcze do wymiany.


RE: Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - Quake96 - 24-05-2014 17:02:25

Bez oleju też powinno działać. Ślizga bo pewnie jest źle wyregulowane. Ale jak tarcze zryte to też bym je wymienił a nie gadał "na gorszych jeździłem".


RE: Sprzęgło ślizga sie pod wpływem kompresji - Bocian97 - 24-05-2014 21:57:49

Dobra chopy problem rozwiązany.
Zaraz po napisaniu wątku zadzwoniłem do wujka, który ma jawę mustang i spytałem, czy nie ma łańcuszka sprzęgła, powiedział, że coś się znajdzieSmile
Podjechałem do niego i przywiozłem drugi łańcuszek i tarcze, używane, ale lepsze od tych co miałem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi

Temat do zamknięcia