Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ogar 205 - mamut55 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet ogar 205 - mamut55 (/showthread.php?tid=25743)

Strony: 1 2 3 4


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 02-09-2014 05:07:14

mikolaj.lukasik no widzisz kolego. Jeden woli kolor zielony, a drugi go nienawidzi proste.
Bardzo proszę moderację tego forum o odpowiednie nagrodzenie tego użytkownika za obrażanie mnie...

Wracając do tematu...
Renowacja przeszła w decydującą fazę. Rama została wypiaskowana i pomalowana proszkowo na kolor czerwony, a dzisiaj odebrałem dużą paczkę z częściami. Kolejne fanty wpadną niedługo i w optymistycznej wersji Ogar będzie śmigał już w przyszłym tygodniu Wink Kilka zdjęć jak to wygląda aktualnie:










Nie jest to jak widać "meksykańska czerwień" tylko wybrałem ten kolor z palety którą pokazał mi koleś w zakładzie w którym malowałem ramę. W katalogu ten kolor nie wyglądał tak super jak na żywo dlatego jestem bardzo zadowolony z efektu Smile

Niedługo kolejne fotki ze składania Smile

Czekam na komentarze Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - Semmao - 02-09-2014 13:13:50

Kurde, kolor jest tak żywy, że aż bije w oczy na zdjęciach! Big Grin ciekawe jaki jest w rzeczywistości. Smile Zielony bardzo mi się podobał, ale to chyba nie był oryginał co? Smile

Czekam na foty złożonego. Powodzenia! Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - sebon30 - 02-09-2014 18:39:13

Semmao wnioskując po zdjęciu "gołej" ramy był to chyba oryginalny kolor L-53, identyczny jak na moim kadecie był, czyli raczej oryginał Smile

Na początku jak czytałem o zmianie koloru, byłem ciut zawiedziony, bo pewnie będzie troszkę "nudny" bo czerwonych dużo, ale jak zobaczyłem zdjęcia po malowaniu, zmieniłem zdanie. Kawał dobrej roboty kolego! Tylko oryginalne naklejeczki załatw Wink


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 03-09-2014 22:28:43

Dziękuję Smile Tamten zielony kolor to był oczywiście ori od nowości Smile Poprzedni właściciel miał ten moplik 20 lat i tylko chwile nim jeździł za łepka, a potem odstawił do szopy Smile
Zdjęcia były robione telefonem więc jakość nie jest najwyższa no i nie obrabiałem tych zdjęć Smile Ten kolor dokładnie tak wygląda na żywo Smile Ja jestem mega zadowolony Big Grin W najbliższą sobotę idę trochę posiedzieć w garażu to znowu wrzucę jakieś zdjęcia Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - Supryk - 04-09-2014 01:32:48

Zielony byl piekny, bardzo ladny kolorek

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - Quake96 - 04-09-2014 11:24:25

Te linki które kupiłeś są badziewne Tongue Miałem taką od sprzęgła do Ogara 200 to nie miała sprężynki :F Lepiej kup sobie porządne polskie linki, które są zdecydowanie lepszej jakości Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 05-09-2014 03:22:36

Jak się zepsuje to wtedy sobie kupię lepsze Wink Póki co nie odróżniam tych "lepszych" od "gorszych" oferowanych na allegro Wink


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 28-09-2014 03:08:09

Witam Smile Trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji ale niestety nie było zbytnio czasu na składanie Ogara plus czekałem na części żeby móc dalej składać. Wczoraj posiedziałem trochę w garażu i udało mi się już trochę porobić. Ogar stanął w końcu o własnych kołach Smile Mam jedno zdjęcie tylko zaraz po założeniu kół:


Obecnie założone są jeszcze błotniki i bagażnik. Dalszy ciąg składania po niedzieli Wink


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 29-09-2014 21:11:56

Taka sytuacja. Została jeszcze elektryka, tylna lampa, złożyć manetki no i silnik z wydechem. Ktoś chętny pomóc wyregulować silnik?



RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 05-10-2014 00:06:54

It's alive ! Big Grin

Romet poskładany "do kupy" Wink Efekty poniżej:



P.s. chciałbym bardzo podziękować koledze Feiro za remont silnika oraz za dzisiejszą pomoc w poskładaniu moplika Smile Wiedza potężna i robota solidna ! Polecam ! Wink

Czekam na komentarze wszelkiej maści Wink


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - Feiro - 05-10-2014 01:30:25

A to może i ja się wypowiem Big Grin

Romecik robiony od podstaw i to w jak najlepszym stylu. Rama po lakierowaniu wygląda nieziemsko w połączeniu z tymi chromami, czego nie oddają zdjęcia. Sam lakier położony tak solidnie i grubo że nie straszne mu nawet śrubokręty(potwierdzone info Big Grin). Wszystko wykonane estetycznie i z dbałością o każdy szczegół. Kolejny sprzęcik który będzie służył długie lata. Pozazdrościć Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 06-10-2014 10:19:08

Tyle roboty wykonane i tylko jeden komentarz....? Podejrzane coś... Big Grin


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - pawel_2540 - 06-10-2014 10:42:17

Bardzo śliczny ogarek. Smile


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - mamut55 - 06-10-2014 21:54:11

Dzisiaj po 4km jazdy Romet strzelił focha..... Nagle stało się to z czym walczyłem przed remontem silnika. Ale po kolei. Jechałem do miasta obok i w połowie trasy Romet przestał jechać. Szybki telefon do kumpla do którego zmierzałem i za chwil kilka był już z walizką części. Odkręciliśmy dekiel od zapłonu i okazało się, że nie ma przerwy na przerywaczu. Zrobiliśmy to i moplik odpalił bez problemu. I tak zajechałem do kumpla na plac gdzie walczyliśmy jeszcze z ustawieniem gaźnika. Za chwilę znowu to samo... Zaczęliśmy kombinować z przerywaczem i okazało się, że śruba mocująca przerywacz kręci się czyli gwint zerwany w podstawie iskrownika. Od razu telefon du kumpla czy coś takiego ma i na całe szczęście miał w zapasie. Odkupiłem więc całą podstawę przerywacza z cewką i przerywaczem oryginalnym (białym), poprzekładałem swoje graty ale moplik dalej nie odpala.... Ciemno się już zrobiło więc zostawiłem to sobie na jutro rano. Ale teraz moje pytanie: czy w związku z wymianą przerywacza na inny trzeba znowu zapłon ustawić od nowa?


RE: Romet ogar 205 - mamut55 - Bartek_ - 06-10-2014 22:02:54

Romet wygląda pięknie. Widać, że remont wykonany solidnie, ale... zielony był ładniejszy Tongue