Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zakręcona Sytuacja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Zakręcona Sytuacja (/showthread.php?tid=2559)



Zakręcona Sytuacja - szybciorek223 - 07-12-2011 10:37:29

Witam Chłopców Rometowców !
Mam nie mały problem ponieważ kupiłem ogara 200 ze wszystkimi dokumentami a do tego nie było płacone ubezpieczenie przez 20 lat i tu jest problem sprzedawcą był mój znajomy który mówił że dostał ogara w spadku po Dziadku. I tu pojawia się moje pytanie czy sprzedawca do spisania ze mną umowy bedzie potrzebował jakiś dowód ze ogara dostał w spadku ? Musze tą sprawe wyjaśnić bo chce jeździć legalnie z ubezpieczeniem i nie placić kary za długi poprzedniego właściciela. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Smile


RE: Zakręcona Sytuacja - Tomasso94 - 07-12-2011 12:45:44

Masz spisaną umowę z osobą która jest w dowodzie? Jeśli tak to dogadaj się ze sprzedającym aby wysłał list do ubezpieczalni, ze sprzedał Ogara. Ty zarejestruj go na siebie, i nie będziesz musiał spłacać oc. Gorzej, gdy w dowodzie jest jeszcze inna osoba, musiał byś mieć jeszcze umowę poprzedniego właściciela z poprzednim Big Grin


RE: Zakręcona Sytuacja - MrF4k - 07-12-2011 17:54:17

jak dostał w spadku i nie jest na niego to sprawa sądowa jest potrzebna żeby przerejestrować i opłacić tak przynajmniej u mnie było z traktorem to z motorem też tak pewnie jest


RE: Zakręcona Sytuacja - riley2pl - 07-12-2011 19:31:11

Sprawa wygląda następująco.Jeśli dowód rejestracyjny jest na dziadka tego znajomego to masz problem,bo ten znajomy musi mieć dokument w którym zawarte jest to ,że dostała ogara w spadku.Jeśli owego papierka nie ma to musiałaby nastąpić sprawa w sadzie.Sam koszt założenia sprawy to 50zł plus ewentualne dokumenty spadkowe ,a czekania też jest trochę.Załóżmy że ma ten papierek.To musisz spisac z nim umowę kupna sprzedaży pojazdu.Dobrze by było jakbyś dostał kopię tego ,że ogar jest w spadku,bo może się to przydać w wydziale komunikacji w razie braku w papierach.Wtedy z umową,kopią spadku,dowodem i tablicą rejestracyjną idziesz do wydziału komunikacji gdzie za dowód zapłacisz 54zł i za kilka pierdołek tam jeszcze.W sumie wyjdzie cos w granicach 84zł.Natomiast jeśli nie masz papierka że dostał go w spadku to są dwa wyjścia.Ta sprawa w sądzie albo nielegalna,ale jak coś to na PW pisz jakbyś chciał wiedziec jak.

Mam nadzieję ,że pomogłem

PS:Ubezpieczenia nawet nie bierz ze sobą bo jeszcze ci coś dorypią


RE: Zakręcona Sytuacja - szybciorek223 - 07-12-2011 21:50:09

Aha jutro wybiorę się do Kolegi i się go zapytam o ten papierek. Dzięki za pomoc Wink