Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Cewka Wysokiego napięcia - coś tu się chyba rozsypało - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Cewka Wysokiego napięcia - coś tu się chyba rozsypało (/showthread.php?tid=25493)



Cewka Wysokiego napięcia - coś tu się chyba rozsypało - Krzysiek87 - 07-05-2014 12:46:22

Witajcie, wczoraj rozbebeszyłem 2 Simsony s51 celem przełożenia cewki WN do testu ponieważ mój sim po nagrzaniu gasł a dziś mam problem ponieważ nie mam iskry.
- Czy w cewce kabel wysokiego napięcia do świecy nie powinien mieć jakiegoś styku ? Bo u mnie jest luźno włożony tylko i nic tam niema oprócz mnóstwa rdzy która wydłubałem, w drugiej cewce jest szpikulec, czy tak ma być bo coś mnie to dziwi ? Moja cewka to oryginał DDR a ta druga to zamiennik.

- Czy jeżeli tam musi być szpikulec który wbija się w kabel i jest wtedy przejście to jeżeli był by zardzewiały kabel to sim mógł by odpalić ale po przekręceniu manetki nie wchodziłby na obroty ?


Chyba sobie sam odpowiedziałem ale wole się zapytać nawet wychodząc na głupca niż błądzić po omacku.


RE: Cewka Wysokiego napięcia - coś tu się chyba rozsypało - bartoszek5k - 07-05-2014 17:23:57

Styki muszą byś dobrze wyczyszczone żeby prąd miał mały opór i łatwo przechodził


RE: Cewka Wysokiego napięcia - coś tu się chyba rozsypało - Krzysiek87 - 07-05-2014 18:40:45

Czyli tak jak myślałem, cewka do kosza, zamawiam nową, dzięki za odpowiedz w temacie.
Zamykam.