Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Od czego te kółka i do czego je zastosować? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Od czego te kółka i do czego je zastosować? (/showthread.php?tid=25203)

Strony: 1 2


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - DominiX - 29-04-2014 20:12:00

Dawid, nie chodzi o iskre w romecie xDDD tylko o te pryskające ze szlifierki Tongue


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - serzie-ogar205 - 29-04-2014 20:14:16

Iskrami ze szlifierki się nie poparzysz tylko okulary ochronne załóż, wierz mi.


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - DominiX - 29-04-2014 20:16:36

Aha dzięki, ale szafke itak raczej wyspawa tata, albo wstawię na kółka gotowca Big Grin


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - stqc - 29-04-2014 21:16:45

DominiX idealny wiek na naukę spawania tak jak miękki mówi, no chyba że wieczny ABSTYNENT, ale i tak starość, nie radość Wink Ze szlifierki iskry na gołą część ciała lekko czuć jak się dużo tnie i jest tych iskier spora ilość, a ze spawarki jak pryska trochę to spadająca gwiazda" tak na to mówię może Cie poparzyć jak będziesz np. tak ja ja spawać na szybko w krótkich spodenkach Wink


Magister spawać nie jest tak prosto jak się wydaje, lecz "smarkać" spawem już jest prościej, to też ma wyglądać tak samo jak i trzymać Tongue


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - DominiX - 29-04-2014 22:09:23

No to o ile tata mi pozwoli pospawać coś na próbę to wezmę maskę i spróbuję Big Grin


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - stqc - 29-04-2014 22:23:10

weź kawałek blachy dość grubej cienką elektrode amperaż ok 40-50A i spawaj aby spawać, odczekaj zbij żużel i zobacz jak się spaw trzyma, polecam uczyć się na blacha i innych prostych duperelach konkretnych spawów, bo później coś spawając się tylko narobi jeszcze gorzej niż było ;P Szukaj na necie poradników spawania, aha dobrze przygotowana powierzchnia to połowa sukcesu Wink


Farba może izolować i nie będzie dało się spawac bo będzie brak masy!


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - bartoszek5k - 29-04-2014 22:24:35

(29-04-2014 19:47:13)nie_mientki napisał(a):  Weź się za spawarkę, może jako 13 latek jeszcze Ci łapy nie drżą. Bo mi trochę tak i profesjonalnie to już chyba niczego nigdy nie pospawamBig Grin

Trza było nie pić tyle Big Grin


Do tego musi cię zacząć ciągnąć, ja sam zacząłem się bawić też jak miałem 13 lat (jak taty w domu nie było to jakieś pierdoły spawałem)

Kółka w sam raz do szafki


RE: Od czego te kółka i do czego je zastosować? - DominiX - 29-04-2014 22:28:19

Może wyspawał bym sb tą przyczepkędo wakacji o której kiedyś wam gadałem, bo ten projekt jeszcze nie umarł, ale nie na tych kołach Big Grin Mam jedno od rometa kadeta więc musiał bym kupić jeszcze jedno Big Grin


PS czasem może nie być odstępu między dwoma wyrazamiale spacja czaem nie łapie Undecided
Jak taty w domu nie było to ja się wziąłem za rozwiercanie iskrownika Big Grin (wał od s38 w 023)