Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Egzamin na prawko - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Egzamin na prawko (/showthread.php?tid=24897)

Strony: 1 2 3 4


RE: Egzamin na prawko - Motorowerzystka - 20-04-2014 22:28:03

bubel500, i nikt mu nie powiedział że to nie jeździ jak skuter? loo I do większych motocykli jest kategoria A.
Latos, o to to, właśnie takie coś powinni zrobić.

bubel500 napisał(a):Bartoszek5K- I mniej więcej o to mi chodzi. Co ma wspólnego samochód z motorem, ze na B można jeździć na A1 ? Skoro tak to można i odwrotnie, kto ma A1 niech jeździ samochodem...
loo Facepalm2


RE: Egzamin na prawko - CHARCIARZ - 20-04-2014 22:29:13

wyczytałem taką rzecz: Jeżeli posiadasz kartę motorowerową możesz zamienić ją na Kat AM za opłatą 100 zł 50gr, na stronie poświęconej motoryzacji. A jeżeli to nie prawda to wychodząc z założenia że za ok 2,5 roku muszę robić prawko AM i płacić z kursem 800zł (chyba) to za nie wiele większą opłatą mogę zrobić prawko A1. OGÓLNIE RZECZ BIORĄC: TEMAT RZEKA, ale chore jest to że cena prawka jest połową wartości mojego pierdzipęda (bo ostatni trochę się wpakowało). Można się wypowiadać w nieskończoność, i dobrze, przynajmniej się czegoś dowiem xD dzięki za info


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 20-04-2014 22:29:38

Wszyscy chcieli zrobić kat. B i jeździć motorami, tirami, może jeszcze boeinga pod kat B podciągną? Latałbym sobie do szkoły...
CHARCIAŻ, tak, kartę można wymienić na AM. Tylko mi wychodzi tak, trzeba zmienić, bo po ukończeniu 18 lat karta traci ważność, koszt 150zł z badaniem, potem robię kat B, i znów muszę ponieść koszt prawka czyli 100,50zł. Szkoła robi kurs na kat T i wychodzi że skończę go po tym jak zrobię B. Wychodzi że w ciągu 3-4 miesięcy muszę zmienić 3 razy prawko i zapłacić 300zł
Najlepiej jak prawko było w formie książki - zrobisz jakąś kat- pieczątka - mniejszy koszt


RE: Egzamin na prawko - bartoszek5k - 20-04-2014 22:40:06

(20-04-2014 22:29:13)CHARCIARZ napisał(a):  wyczytałem taką rzecz: Jeżeli posiadasz kartę motorowerową możesz zamienić ją na Kat AM za opłatą 100 zł 50gr, na stronie poświęconej motoryzacji. A jeżeli to nie prawda to wychodząc z założenia że za ok 2,5 roku muszę robić prawko AM i płacić z kursem 800zł (chyba) to za nie wiele większą opłatą mogę zrobić prawko A1. OGÓLNIE RZECZ BIORĄC: TEMAT RZEKA, ale chore jest to że cena prawka jest połową wartości mojego pierdzipęda (bo ostatni trochę się wpakowało). Można się wypowiadać w nieskończoność, i dobrze, przynajmniej się czegoś dowiem xD dzięki za info

Ale nie każdy jeździ pierdzikami za 500zł tak jak my. Są ludzie na YAMAHAh Hondach Apkach których moto kosztują trochę więcej


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 20-04-2014 22:43:35

Jak ktoś chce mieć prawko aby mieć papier to jedźcie na wschód. Płacisz i masz prawko. Tylko potem nie becz jak będziesz na wózku jeździł.


RE: Egzamin na prawko - Motorowerzystka - 20-04-2014 22:54:34

(18-04-2014 20:19:09)bubel500 napisał(a):  http://motoryzacja.interia.pl/motocykle/news/motocyklem-z-prawem-jazdy-kat-b-szykuje-sie-duza-zmiana,2008886,3017
Siema, co o tym sądzicie, po mojemu byłoby ok, żeby dozwolona była manualna skrzynia biegów, bo automat to bez sensu.
bubel500 napisał(a):Motorowerzystka, mi się to nie podoba. Co innego jechać samochodem a co innego motorem 125cc.

I w tym momencie sam sobie przeczysz, w tamtym temacie ok, a tu już nie?


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 20-04-2014 22:57:45

odkąd napisałem tamten temat, a zaczełem udzielać się w tym, wszystko sobie przemyślałem. Wypadki zwiększą się strasznie, brak doświadczenia i chęć szpanu = tragedia.
Oglądnijcie sobie: https://www.youtube.com/watch?v=--5OozQZHAg


RE: Egzamin na prawko - Motorowerzystka - 20-04-2014 23:03:58

Dlatego mogliby na kursach obowiązkowo pokazywać drastyczne zdjęcia z wypadków, może odniosłoby to jakiś skutek i jeden z drugim by pomyśleli że samochód czy motocykl to nie zabawka czy też gra komputerowa...


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 20-04-2014 23:06:03

(20-04-2014 23:03:58)Motorowerzystka napisał(a):  Dlatego mogliby na kursach obowiązkowo pokazywać drastyczne zdjęcia z wypadków, może odniosłoby to jakiś skutek i jeden z drugim by pomyśleli że samochód czy motocykl to nie zabawka czy też gra komputerowa...

Niektórzy tak robią, ale co z tego jak na kat B zrobią możliwość jazdy na 125ccm? Wtedy nie ma kursu na motocykl


RE: Egzamin na prawko - Motorowerzystka - 20-04-2014 23:17:26

Jak nie ma? Było i będzie. I jak ktoś nie ma wielkiej pasji i bzika do motocykli to nawet jak będzie miał prawko to będzie wolał jeździć samochodem niż motorem lub quadem na AM.


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 20-04-2014 23:20:23

Chodzi mi o to że jak będzie miał B i będzie mógł jeździć 125cc, to nie będzie przechodził kursu na motor, tylko będzie to samouk, a potem źle to się kończy.
Kolejny minus to to że na na AM, na dokumentach 50ccm jeździ wiele 125ccm, to mozna się spodziewać, że jak pozwolą na 125ccm na kat B , to będą śmigać 250ccm


RE: Egzamin na prawko - Błażej - 20-04-2014 23:40:52

Dyskusja dalsza mija się z celem.
Ale też miałem w gimnazjum takiego jednego nauczyciela od W-Fu. Mnie nie uczył, ale ogólnie łeb miał przechlany wódą konkretnie. Stary alkoholik, on też myślał, że jak ma prawko B to może jeździć motorami... Fakt na rowerze dobrze jeździł, ale motor to nie rower jednak. A w aucie go nigdy nie widziałem, pewnie przechlał Big Grin


RE: Egzamin na prawko - Damian4570 - 21-04-2014 00:42:14

(20-04-2014 23:17:26)Motorowerzystka napisał(a):  Jak nie ma? Było i będzie. I jak ktoś nie ma wielkiej pasji i bzika do motocykli to nawet jak będzie miał prawko to będzie wolał jeździć samochodem niż motorem lub quadem na AM.

Gwoli ścisłości - na quada trzeba mieć prawko B ok


RE: Egzamin na prawko - bubel500 - 21-04-2014 08:23:57

(21-04-2014 00:42:14)Damian4570 napisał(a):  
(20-04-2014 23:17:26)Motorowerzystka napisał(a):  Jak nie ma? Było i będzie. I jak ktoś nie ma wielkiej pasji i bzika do motocykli to nawet jak będzie miał prawko to będzie wolał jeździć samochodem niż motorem lub quadem na AM.

Gwoli ścisłości - na quada trzeba mieć prawko B ok

No i co piszesz jak sie nie znasz, cytuje:
Kategoria AM prawa jazdy uprawnia do kierowania:

motorowerem, rozumianym jako pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h,
czterokołowcem lekkim, rozumianym jako czterokołowiec lekki - czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
Jakim tam małym quadem można na AM jechać


RE: Egzamin na prawko - skalpel155 - 21-04-2014 11:08:09

(21-04-2014 08:23:57)bubel500 napisał(a):  No i co piszesz jak sie nie znasz, cytuje:
Kategoria AM prawa jazdy uprawnia do kierowania:

motorowerem, rozumianym jako pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h,
czterokołowcem lekkim, rozumianym jako czterokołowiec lekki - czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;
Jakim tam małym quadem można na AM jechać

Bubel bubel, fifty fifty ta Twoja wypowiedź ^^ Owszem niby można, jeśli jest zarejestrowany na 50. A quad 50ccm nie ma homologacji, chyba że się go przystosuje do wymogów prawnych i wtedy zrobi się mu ten świstek na Stacji Diagnostycznej Smile To tak w gwoli ścisłości. Big Grin A co do samego tematu to bym go nominował do trudnych spraw best