Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
grr... iglica - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: grr... iglica (/showthread.php?tid=24611)



grr... iglica - Grubek15 - 11-04-2014 21:38:34

Zmieniłem na iglicy na środkowy rowek,ok. Wsadzam do gaźnika i za chiny nie włożę iglicy bez odkręcenia filtra powietrza ,bo muszę śrubowkretem nastawiać,żeby weszło do dziurki. Nastawiam ,żeby weszło do końca i wejdzie tak do końca ,że nie widać i jak chce zakręcić wogóle gaz nia odbija i go nie ma wogóle?! Jak nie zakręce to wszystko ładnie odbija. (i jak wejdzie iglica to później strasznie ją ciężko wyciągnąć ,bo jest zawieszona Tongue Jak to poprawnie i łatwo wsadzić jakieś rady?


RE: grr... iglica - DominiX - 11-04-2014 22:20:50

troche trudno cie zrozumiec ale poetaj ze tam gdzie jest iglica z przepustnica masz taki BOLCZYK i musisz na niego trafic !


RE: grr... iglica - bartoszek5k - 11-04-2014 22:23:57

Ja ruszam wystającą od góry w przepustnicy częścią iglicy. Mi po czyszczeniu też słabo chodziło ,ale jak wkładałem to olejem do mieszanki przesmarowałem ją


RE: grr... iglica - Grubek15 - 11-04-2014 22:32:04

Chodzi mi o to ,że gdy wkładam iglice do srodka nawet jeśli dokładnie trafie w dziurke i zakręce to gaz ,albo nie będzie odbijał,a najczęściej się zawiesza. ;/ A da coś przesmarowanie olejem?


RE: grr... iglica - kokosek - 11-04-2014 22:34:52

z tego co ja zrozumiałem masz krzywą iglice..


RE: grr... iglica - bartoszek5k - 11-04-2014 22:35:19

U mnie pomogło, możesz jeszcze rozciągnąć trochę sprężynę


RE: grr... iglica - Grubek15 - 11-04-2014 22:37:26

Możliwe,bo nie wchodzi prosto w dziurkę, wsadzę dokładnie zakręce nie ma wogóle gazu, nie odbija. A jak nie zakręce to normalnie chodzi. Tak jakby się w środku zacinała. Najciężej wyjąć ,bo się tak jakby zawiesza. Iglica chyba krzywa i nie wchodzi prosto tylko muszę nastawiać śrubokrętem w środku,żeby dokładnie weszło ;/


RE: grr... iglica - DominiX - 11-04-2014 22:39:10

u.mnie ten bolczyk jest przesowany i musialem.go.troche przesunac i bylo git Wink (na zewnatrz wystarczy nacisnac srubokretem)


RE: grr... iglica - kokosek - 11-04-2014 22:39:40

właśnie dlatego moim zdaniem jest do wina iglicy. wymień cała przepustnice i zobacz. Tfu to nie chart..

Samą iglice wymień.


RE: grr... iglica - Grubek15 - 11-04-2014 22:42:57

Wcześniej tak nie było. Rozkręcałem kilka razy gaźnik,bo różne ustawienia gaźnika testowałem i tym razem nie chce się ładnie zakręcić ,żeby odbijało. Jak natrafie na dziurkę wejdzie i dociskam śrubokretem do środka to się wtedy zawiesza i rączka od gazu reagowała gdzieś na 1cm. Po odpaleniu motorynki chodziła na wolnych,ale po dodaniu gazu ''buuu..''
Powinno ładnie rączka chodzić do końca ,a ledwo co reaguje,bo coś tam się zawiesza. Jutro spróbuje sprężynke rozciągnąć i wlać oleju do środka Smile