Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kupić innego czy robić remont?? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Kupić innego czy robić remont?? (/showthread.php?tid=24561)



Kupić innego czy robić remont?? - rychu56 - 10-04-2014 11:40:33

Witam,mam pytanie bo ostatnio zainteresowaly mnie romety 50 t1...
Udalo mi sie nabyc za 100zl- padlinę własnie takiego motoroweru.
Teraz mam do was pytanie opłaca się remontować tego 50 t1 ma silnik 3 biegowy 019 dezamet,ogólnie jest kompletny tylko do malowania,wszystkie zeby trybów w silniku do wymiany bo są wyrombane ,przekładnie tak samo no i nwm sam co teraz robić od czego zacząć.Z części ktore sie nadają mam już :nowiutkie koło magnesowe,zapłon,cylinder nie wymaga szlifu,ma kompresje ok!,tłok świeży jak i pierścienie.Do wymiany jeszcze jest: łożyska,simmery ...
Wał ma tylko maly luz na sworzniu ...
Robic mu remont czy kupić innegi bo zalezy mi aby posmigac takim sprzetem Mam w budżecie 250zł... Jak chcecie moge przesłac zdjecia już rozebrany jest troche...


RE: Kupić innego czy robić remont?? - simi81 - 10-04-2014 13:43:21

Remontuj! Chociażby z tego względu że 3 biegowy 019 Smile


RE: Kupić innego czy robić remont?? - Rafku - 11-04-2014 08:36:38

Remontuj, szkoda kolejnego na zmarnowanie.

Tylko ten budżet masz trochę za mały Wink


RE: Kupić innego czy robić remont?? - Andrzej2431 - 11-04-2014 10:56:27

Oczywiscie remontuj! Jeny jak masz mały budżet to poprostu staraj ograniczyc sie kupowanie nowych czesci tylko stare polskie w dobrym stanie a nowe kupuj takie co trzeba kupic lub nie oplaca sie starych, pomalowac przeciez mozesz tez sprejem tez ladnie wychodzi, bynajmniej na razie do puki nie zarobisz se na lakier ;P
Ogolnie to przeciez juz ci malo zostalo..


RE: Kupić innego czy robić remont?? - Norbi96 - 11-04-2014 11:24:28

I tak nie kupisz żadnego egzemplarza, który by był w takim super stanie, że nie wymagałby wkładu finansowego...no zdarzają się perełki ale po 1500zł Big Grin Remontuj tego co masz, wiesz czym jeździsz a potem i satysfakcja zrobienia go samemu Wink


RE: Kupić innego czy robić remont?? - bartoszek5k - 11-04-2014 16:23:20

Po za tym jak sam zrobisz to będziesz miał satysfakcję i nauczysz sie trochę mechaniki


RE: Kupić innego czy robić remont?? - Latos - 11-04-2014 17:14:34

Zrób go sobie sam bo śmiem wątpić abyś znalazł coś na chodzie w dobrym stanie za 350 złoty