Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zapowietrzony przewód paliwowy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Zapowietrzony przewód paliwowy (/showthread.php?tid=24144)



Zapowietrzony przewód paliwowy - Krzysiek87 - 27-03-2014 18:09:42

Hej, czy to normalne że wężyk od paliwa między zbiornikiem a filtrem jest zapowietrzony ? Od filtra do gaźnika jest pełny a paliwo spływa sobie takimi jak by to powiedzieć łyczkami. Próbowałem pompować przy gaźniku ale to nic nie daje, nie mogę się pozbyć powietrza z układu.


RE: Zapowietrzony przewód paliwowy - plusminus - 27-03-2014 18:16:20

To normalne przy grawitacyjnym zasilaniu. Skoro motorek dobrze chodzi, nie masz co się tym przejmować.


RE: Zapowietrzony przewód paliwowy - Krzysiek87 - 27-03-2014 18:20:43

Dziękuje za odpowiedz, na minimalnych obrotach gaśnie po chwili i myślałem że to jest przyczyną ale skoro tak jest to muszę szukać gdzie indziej.


RE: Zapowietrzony przewód paliwowy - plusminus - 27-03-2014 18:22:49

Jaka jest kompresja? Jaki kolor świecy? Jest możliwość łapania lewego powietrza?


RE: Zapowietrzony przewód paliwowy - Krzysiek87 - 27-03-2014 21:21:11

Moto kupiłem kilka dni temu, niby po generalnym remoncie ale nie skończonym od rolnika, sezon się zaczął i nie dokończył sprawy, silnik na dotarciu po wymianie tłoka i pierścieni. Nie sprawdzę kompresji ponieważ nie posiadam manometru, będę musiał się w niego w przyszłym czasie wyposażyć, świece sprawdzę ale to po jutrze bo mnie nie będzie jutro w domu cały dzień.
Z tym to nie mam pojęcia, to mój pierwszy motorek nie wiem nawet jak to dobrze sprawdzić.


RE: Zapowietrzony przewód paliwowy - Krzysiek87 - 07-04-2014 12:20:42

Dobra problem zdiagnozowany, lewe powietrze czyli niedopasowane chińskie pierścienie i słaba kompresja.

Dziękuje za pomoc, zamykam.