Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Komar] Nie mogę wyjąć ściętego klina :( (/showthread.php?tid=23285)



Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - DominiX - 01-03-2014 17:29:36

siema nie moge wyjac scietego klina pukalem juz srubokretem ale nie chce pogiac walu i nawet nie drgnie macie jakies pomysly jak go wyjac ? dodam tez ze to nie jest klin typowo rometowy tylko byl o jakis 1 mm zaszeroki i musialem go przypilowac i teraz nie chce wyjsc Sad prosze o szybka pomoc bo do jutra chcialbym go uruchomic. za najlepsze odpowiedzi poleci piwko Wink

PS klin nie byl wbijany na sile czy cos Big Grin
Pomoze ktos???


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - Damian4570 - 01-03-2014 18:00:00

Po prostu weź śrubokręt (płaski), zaprzyj go pod kątem, między wałem a wystającym klinem i po prostu walnij młotkiem, raz a porządnie, klin powinien "wyskoczyć" ok


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - Błażej - 01-03-2014 18:04:33

Rozwierc go drobnym wiertlem. Nic z walem sie nie stanie bo wal jest bardzo twardy a klin miekki


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - lada97 - 01-03-2014 18:10:25

Ewentualnie trochę odrdzewiacza lub coli, zawsze to troszkę lżej.


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - barcelxxl - 01-03-2014 18:50:32

Identyczny problem miałem. Po prostu przywaliłem parę razy bardzo mocno młotkiem w śrubokręt i wyszedł. W nieznacznym stopniu skrzywiłem wał ale w nieznacznym bo dalej się da jeździć Big Grin


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - simon1998 - 01-03-2014 18:53:04

Ja w wyczuciem przecinakiem to wybiłem. Musisz w sam kat klinu walnąć. Smile


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - kokosek - 01-03-2014 18:57:19

plaski srubokręt młotek.. Między srubokręt a młotek możesz dać kawałek drewna.


RE: Nie mogę wyjąć ściętego klina :( - DominiX - 01-03-2014 19:07:45

klin juz wybity najpierw walnalem kilka razy w rubokret mlotkiem wyszedl kawalek i kombinerkami go wyciagnolem. temat do zamkniecia