Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Chart] Zbyt wysokie obroty - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Chart] Zbyt wysokie obroty (/showthread.php?tid=23141)



Zbyt wysokie obroty - gaznik - 24-02-2014 11:54:17

Siema mam problem z chartem bo nie ma odpowiednich obrotów. Wymontowałem binga i zamontowałem gaznik od komara i nie wiem bardzo jak go wyregulować


RE: Zbyt wysokie obroty - kokosek - 24-02-2014 12:03:25

Czy na pewno dobrze uszczelniłeś gażnik? jak tak..
Srubka od powietrza to jest za z lewej lub prawej strony bo boku na płaski srubokręt (Mieszanka)
drugą śrubkę masz z taką spręzynką a ona jest skierowana w dół gdy wykręcasz śrubkę obroty spadają a gdy wkręcasz podnoszą się.\

Jeżeli silnik nie reaguje polecam sprawdzić lewe, lub czy gażnik nie jest wyjechany/Zapchany..

Śrubke powietrza zazwyczaj na ustawieniu: wkręcamy do końca wykręcamy 2,5 obrotu. patrzysz jak chodzi i ewentualne poprawki.


RE: Zbyt wysokie obroty - gaznik - 24-02-2014 12:05:36

Ja tam sie bardzo nie znam ale gaznik od komara będzie pasował?


RE: Zbyt wysokie obroty - wojtekr35 - 24-02-2014 12:05:47

http://chomikuj.pl/kris025/Dokumenty/Regulacja+Ga*c5*banika+GM+12+F1,117737564.doc


Jaki jest sens Twojej zamiany gaźników? W drugą stronę to tak, ale Binga na GM.....


RE: Zbyt wysokie obroty - kokosek - 24-02-2014 12:08:08

Wojtku jeżeli to jest "newbie" ma sens bo binga niektórzy nie ogarną... Ja też długi czas jeżdziłem na GMF12 z dyszą od 13 i chodził ładnie.

Gażnik pasuje jak ulał. Jednakże prawdą jest iż na tym gażniku chart nie ma tyle mocy. w moim przypadku jak zmieniłem na 14MC chart znacznie żwawszy sie zrobił.

Ale jak już zmieniałeś gażnik i się na tym nie znasz, sprawdził bym te lewe powietrze.


RE: Zbyt wysokie obroty - gaznik - 24-02-2014 12:11:24

A macie jakis sposób na zamontowanie tłumika bo ułamałem śrubę na gwincie . Czy klejem 2-składnikowym da rade uszczelnić?


RE: Zbyt wysokie obroty - artur1435 - 24-02-2014 12:13:31

-lewe powietrze?
-za mało paliwa?
-za dużo powietrza?
-zła świeca?


RE: Zbyt wysokie obroty - wojtekr35 - 24-02-2014 12:17:38

Te gaźniki są takie proste, że... no dobra szkoda się rozpisywać ;]

Wyreguluj ten GM tak jak należy, jeżeli się nie bardzo będzie dało, to najprawdopodobniej lewe powietrze.


RE: Zbyt wysokie obroty - skalpel155 - 24-02-2014 15:16:23

Na jakim gwincie? O.o Tłumik jest na śrubie. Jeśli ona Ci się ułamała to jaki problem wymienić ją na inną? Chyba że chodzi Ci o połączenie KOLANKO>CYLINDER. No to wtedy pytanie czy śruba została w środku, czy tylko na śrubie Ci się gwint ujechał itd. Jeśli otwór na śrubę masz pusty to nagwintuj lub zastosuj wkładkę i założ inną śrubę. a jeśli została Ci tam, to zobacz na ile ona wchodzi i ją rozwierć. a wtedy powtórz to wcześniejsze.