Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet T-1 50 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet T-1 50 (/showthread.php?tid=23112)



Romet T-1 50 - Legwan1989 - 23-02-2014 19:19:46

Jako ze już czasem przewijał się ten motorek na zdjęciach w moim głównym projekcie, a ostatnio co nieco ruszyłem własnie z T-1 to postanowiłem przedstawić go w osobnym temacie.

Kupiony jakoś we wrześniu 2013 za 80 zł. Nie na chodzie ale z silnikiem.Tak jak widać na zdjęciach poniżej, zbyt kompletny to on nie jest, mocno zardzewiały, łącznie z chromami. Brak przedniego koła, tłumika, pokryw schowków, pokrywy silnika, pęknięta lampa łącznie z obudową. Jakoś wielkich planów nie mam związanych z tym Rometem. Uratować przed śmiercią - ot co. Nadwozie odnowiłem "przy okazji" remontu Ogara 200. Co do silnika tylko tak pobieżnie spojrzałem - potrzebuje nowy iskrownik, co dalej to nie wiem. Tłumik i przednie koło chyba się znajdzie więc jest nadzieja ze będzie na chodzie.
Póki co pomalowałem go zwykła farbą akrylową, a od czasu do czasu dostaje jeszcze lakier bezbarwny dla połysku - gdy mam nadmiar urobionego z utwardzaczem to reszta idzie na niego by się nie zmarnowałoBig Grin

Ogólnie robię go po kosztach, jakieś resztki farb czy spreje. Na chromy srebrzanka by chociaż rdzy nie było widać Projekt bardzo niskobudżetowy Tongue

Co do jego przyszłości to sam nie wiem - może zostanie u mnie a może spróbuje go sprzedać. Zobaczymy Wink

Czas na zdjęcia:














RE: Romet T-1 50 - Jakub - 23-02-2014 19:38:55

W sumie nieźle , jest połysk ?
Przyczepił bym się do amortyzatorów kicha że malowane w całości


RE: Romet T-1 50 - Legwan1989 - 23-02-2014 20:02:38

no wiem , tłumacze sie tym ze tez były zardzewiałe i z resztą trochę popsute. Oba mają zerwane gwinty - jeden kreci sie i nie rozkreca a drugi własnie sie nie skreca- albo to w jakiś magiczny sposób sie wkreca i wykręca Tongue

Ale to tez nie zmienia faktu ze nie chciało mi sie tego rozbierac w drobny mak..


RE: Romet T-1 50 - kamil777 - 23-02-2014 22:29:20

troche dziwny kolor ale dobrze jest kończ go


RE: Romet T-1 50 - Legwan1989 - 23-02-2014 22:32:09

Zwykła czerwień akrylowa z OBI Wink


RE: Romet T-1 50 - Bartosz. - 25-02-2014 20:56:01

Już wygląda przyzwoicie Smile
Powodzenia w dalszych pracach Wink