Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) (/showthread.php?tid=22957)

Strony: 1 2 3 4


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - sobozow - 19-02-2014 00:07:27

Rozumiem czasami krócej się jednak nie da. Ale i tak piwo dla tych co przeczytają. Big Grin
(19-02-2014 00:06:03)kokosek napisał(a):  PS: Sobozow nie ma racji, i nie umie czytać że zrozumieniem..
Disel był dla jaj :*

Wiem że był dla jaj ale ten dalej nie skumał że to nie ja napisałem o tym Dieselu.


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Lagoon - 19-02-2014 00:10:59

Dobra nie spinajcie, bo się Wam mózgi pozacieraja Big Grin


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - kokosek - 19-02-2014 00:11:47

Lagoon Naprawi ^^


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - sobozow - 19-02-2014 00:14:01

A jak może jak naprawi mu, to zacznie używać ortografii, której jednak też w szkole na pewno go uczyli. Smile


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Wojtek3362 - 19-02-2014 00:15:36

Dobra, już kłótnia się zaczęła. Czyli wyszło na to że ja i Drajwer mamy po tyle samo racji.
A diesel czy benzyna, zaciera się tak samo.
Do zamknięcia najlepiej.


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - sobozow - 19-02-2014 00:18:24

No mieliście oboje racje. Zamykać nie warto, może ktoś będzie miał jeszcze pytanie co do zatarć to tu napisze.
Tak ogólnie to miałem na celu sprawdzenie, obaw innych co do nabijania postów w tym dziale i jednak nabija.


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - plusminus - 19-02-2014 00:22:52

A ja czekam na podawanie w tym temacie przyczyn zatarć lub pytań o przyczyny zatarć. Temat myślę, że w miarę ciekawy dla większości. Czekam też z pierwszą odpowiedzią na moje pytanie o przyczynę zatarcia tłoka ze zdjęcia. Smile


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Matinek - 19-02-2014 00:27:22

Siemka
Nie dawno kupiłem cylinder (cylinder, głowica, tłok, pierścienie, sworzeń, itd) do komara i założyłem. Jak poznać że tłok puchnie? xd Big Grin Bo nie jestem w temacie. Dodam że komar zimny to tyk I wolne obroty trzymał i wogóle i ciągnął 50km/h pyk pyk itd a jak sie nagrzał za nic nie trzymał wolnych. Próbowałem go regulować itd (na rozgrzanym silniku) i albo były najwyższe albo gasł to mógł puchnąć tłok?


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - sobozow - 19-02-2014 00:29:48

Jak by buchł to raczej by ci zgasł. Tongue


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Matinek - 19-02-2014 00:30:52

znaczy on normalnie jeżdził itd zbierał sie i wgl ale miał troche muła. Czyli jakby puchł to co by sie działo?


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - kokosek - 19-02-2014 00:32:06

Sad
Tłok Puchnie- Zacznijmy od tego że jest to wina jego przegrzania, "Dotarcia tłoka" (z taką metaforą też się spotkałem).
Rozpoznać to można po przez wykręcenie świecy i spróbować kopnąć (nie jest to 100% że to przez tłok, ale też się sprawdza) Jeżeli ciężko to może być tłok..
W swoim dawnym S-38 sprawdziłem to za pomocą tego iż jedzie jedzie i padł.. 30min póżniej na nowo chodził itd.
No i ewentualna strata mocy po rozgrzaniu.


Jeżeli o czymś zapomniałem niech ktoś dopiszę


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - plusminus - 19-02-2014 00:36:54

Matinek- U Ciebie bym zaczął szukać lewego powietrza ewentualnie zubożenia mieszanki. Tu raczej nie chodzi o przycieranie się tłoka.


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Matinek - 19-02-2014 00:43:03

a mogli byscie powiedzieć co sie dzieje gdy puchnie?? xd Big Grin Albo inaczej jakie są objawy puchnięcia tłoka?


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - plusminus - 19-02-2014 00:46:10

Po części opisałem stronę wcześniej.. Czuć spadek mocy, czasami piszczenie, gaśnięcie na wolnych, ewentualnie zblokowanie silnika.


RE: Zatarcie, a spuchnięcie tłoka :) - Matinek - 19-02-2014 00:53:56

plusminus właśnie troche tak było bo jak ruszałem z miejsca to tak szarpał ale to nie wina biegów bo na zimnym to ciągnął jak głupi a wolnych właśnie w żaden sposób nie trzymał nie piszczał ani nic ale jak juz ruszyłęm to jechał tak samo szybko jak na zimnym...... to mogło byc puchnięcie? plusminus bo to chyba był chiński tłok....... nw A powinny być na nim jakieś ślady? czy na cylku? po puchnięciu?