Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
stozek;) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: stozek;) (/showthread.php?tid=2259)



stozek;) - bartosz13071994 - 06-11-2011 00:51:40

Mam takie pytanie dlaczego ogar 200 nie chce mi chodzic na filtrze stozkowym?..tzn chodzic chodzi do pol manetki a dalej dusi go..; /
Podoba mi sie bardzo ryk jego na stozku..Wink chociaz wiem ze stozek nic nie dajeWink


RE: stozek;) - Mikołaj - 06-11-2011 01:44:18

bo w orginale byl puszkowy i powinien byc puszkowy a nie jakies wiejskie stożki ktore nic nie daja


RE: stozek;) - STRAŻNIK - 06-11-2011 02:08:48

tak powinny być te puszki, i jak dla mnie jak idzie ta rura to fajnie to wygląda Big Grin


RE: stozek;) - Paweł4Don - 06-11-2011 20:23:16

Zdejmij ten szajs... To Ci nic nie daje, zaloz oryginal.


RE: stozek;) - marek0398 - 06-11-2011 21:08:20

Filtr stożkowy ma słabszą przepustowność powietrza.


RE: stozek;) - bartosz13071994 - 06-11-2011 22:17:21

heh smiesza mnie wypowiedzi dzieci ktore maja po 13-14 lat i wypowiadaja sie jakby wielkimi znawcami byli;D


RE: stozek;) - djdar_95 - 06-11-2011 22:22:33

Szczerze mówiąc to ja mam ten "supper sportofffyy filtr, który daje 200 koni" i mi na nim chodzi, jedynie co daje to to, że jak odkręce manetke na full, to fajnie buczy :F. Dostałem go gratis z nowym gaźnikiem :F. A sprawdzałeś wszystko? gaźnik wyczyszczony? Zdaje mi się, że to wina gaźnika...


RE: stozek;) - szkp - 06-11-2011 22:46:22

Teoretycznie, filtr stożkowy jest dobrym wynalazkiem. Posiada on większą przepustowość powietrza, co jest przydatne przy np. wyżyłowanych silnikach gdzie trzeba w czymś spalić zwiększoną ilość benzyny. Nie napisałeś jakiej firmy posiadasz filtr- jeśli jednak jest to popularny "tuning stożek +10KM z allegro", to jest to niestety chiński filtr, mający dużo mniejszą zdolność filtrującą od oryginału. Mówiąc prosto, przez ten "filtr" przedostaje się strasznie dużo syfu i praktycznie nic on nie daje a nawet szkodzi np. pierścieniom. Do ogara wystarcza ilość powietrza przedostająca się przez oryginalny, CZYSTY filtr. Inaczej sprawa ma się z dobrymi filtrami np. pollini- tam jest zastosowany dobry materiał filtrujący i przynajmniej one nie szkodzą Smile . No ale nie o tym temat Big Grin. Więc dlaczego ci źle chodzi? Po prostu po zmianie filtra silnik dostaje za dużo powietrza. Zmniejsz ilość powietrza śrubą regulacyjną i powinien dobrze chodzić.


RE: stozek;) - bartosz13071994 - 06-11-2011 23:22:58

(06-11-2011 22:22:33)djdar_95 napisał(a):  Szczerze mówiąc to ja mam ten "supper sportofffyy filtr, który daje 200 koni" i mi na nim chodzi, jedynie co daje to to, że jak odkręce manetke na full, to fajnie buczy :F. Dostałem go gratis z nowym gaźnikiem :F. A sprawdzałeś wszystko? gaźnik wyczyszczony? Zdaje mi się, że to wina gaźnika...

o jedyny ktory mnie rozumieWink o mi nie chodzi o moc o wiem ze h*ja daje za przeproszeniem ale o ten rykWink
(06-11-2011 22:46:22)szkp napisał(a):  Teoretycznie, filtr stożkowy jest dobrym wynalazkiem. Posiada on większą przepustowość powietrza, co jest przydatne przy np. wyżyłowanych silnikach gdzie trzeba w czymś spalić zwiększoną ilość benzyny. Nie napisałeś jakiej firmy posiadasz filtr- jeśli jednak jest to popularny "tuning stożek +10KM z allegro", to jest to niestety chiński filtr, mający dużo mniejszą zdolność filtrującą od oryginału. Mówiąc prosto, przez ten "filtr" przedostaje się strasznie dużo syfu i praktycznie nic on nie daje a nawet szkodzi np. pierścieniom. Do ogara wystarcza ilość powietrza przedostająca się przez oryginalny, CZYSTY filtr. Inaczej sprawa ma się z dobrymi filtrami np. pollini- tam jest zastosowany dobry materiał filtrujący i przynajmniej one nie szkodzą Smile . No ale nie o tym temat Big Grin. Więc dlaczego ci źle chodzi? Po prostu po zmianie filtra silnik dostaje za dużo powietrza. Zmniejsz ilość powietrza śrubą regulacyjną i powinien dobrze chodzić.

wszystko ladnie pieknie ale ogar nie ma sruby regulacji powietrzaWink


RE: stozek;) - szkp - 06-11-2011 23:32:21

Ahh... no tak, zapomniałem Big Grin No to w takim razie pozostaje regulacja położeniem iglicy.


RE: stozek;) - rafall2525 - 07-11-2011 00:14:07

i na tym filterku już więcej paliwa chce ;D


P.S ja dostałem od kumpla nowy za darmo ;D ale wsadziłem z powrotem oryginalny ;D A stożek tylko sobie przetestowałem Wink pozdro