Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pilne ! Problem z papierami - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Pilne ! Problem z papierami (/showthread.php?tid=22427)



Pilne ! Problem z papierami - Pony - 02-02-2014 13:58:22

Witam
Mam okazje kupić motorynkę pony. Problem polega na tym, że motorynka zarejestrowana była na pana, który już nie żyje, a dokumenty zostały zgubione. Jak odzyskać dokumenty ? Jaki koszt ?


RE: Pilne ! Problem z papierami - Magister - 02-02-2014 14:22:02

Raczej ich nie odzyskasz. Teraz albo rejestracja na zabytek albo kupno ramy z papierami.


RE: Pilne ! Problem z papierami - Lord - 02-02-2014 14:42:31

Masz chociaż umowę ? Jeżeli masz to z kim ? Z człowiekiem który nie jest właścicielem ?


RE: Pilne ! Problem z papierami - Pony - 02-02-2014 14:50:15

Znaczy nie mam żadnej umowy bo jeszcze jej nie kupiłem Wink motorynkę wyciągną z szopy wnuk od tego pana


RE: Pilne ! Problem z papierami - Lord - 02-02-2014 14:54:39

Jeżeli załatwią sprawę spadkową i motorek będzie zarejestrowany na nich (zwykle po sprawach spadkowych pojazdy są zarejestrowane na kilka osób), to podpiszesz umowę z nimi (muszą być wszyscy współwłaściciele podpisani). Jak będzie motorek zarejestrowany na nich, to powinni do urzędu polecieć, żeby im nowe dokumenty dali. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem.


RE: Pilne ! Problem z papierami - Boszu - 03-02-2014 05:12:42

Dokładnie tak jak pisze Lord. Ale... Komu będzie chciało się w to bawić, biegać i latać... Tylko po to by sprzedać motorynkę. Tongue


RE: Pilne ! Problem z papierami - simi81 - 03-02-2014 21:26:40

Jeżeli nie żyje właściciel a papiery są, to jakoś by się jeszcze dało ale jak nie żyję właściciel i są ppaiery zgubione to bez sądów itp sie nie obęjdzie. Nie opłaca się, kup papiery a jakiego kolwiek rometa i zarejestruj.


RE: Pilne ! Problem z papierami - Pony - 06-02-2014 18:08:39

Ok dzięki wszystkim temat uważam za zamknięty Wink