Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Smerfny Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Smerfny Romet (/showthread.php?tid=22194)

Strony: 1 2 3 4


Smerfny Romet - sagol - 25-01-2014 17:27:38

Witajcie, przedstawia wam swojego Rometa nad którym pracuję. Po pierwsze gdy wziąłem w swoje ręce to wyglądał on tak.
[attachment=4858]

Prace zacząłem od silnika i wymieniłem w nim:
łożyska
cały zapłon
simeringi
tarcze sprzęgła
Wszystko poskładałem i okazało się, że wał od strony sprzęgła jest lekko krzywy ale kupiłem używany gaźnik i przyszedł czas na pierwsze odpalenie. Silnik odpalił po paru próbach. Niestety udało mi się go odpalić zawsze na parę sekund najdłużej na jakieś 10s. Przeważnie silnik wchodzi na obroty zaraz po kopnięciu i zaraz gaśnie. Tu jest przykładowy film. KlikMoże coś poradzicie. Postanowiłem dać mu trochę odetchnąć i wziąłem się za ramę, a tu efekt
[attachment=4859]

Prace posuwają się powoli do przodu.
Co do silnika to postanowiłem zacząć od gaźnika. Wyczyściłem cały i jak złożę ramę przetestuję. Przy czyszczeniu gaźnika okazało się w tym mniejszym otworze jednej z dysz zjechany jest gwint i uszczelniłem go i zobaczymy.

Na zamontowanie czeka nowy cylinder 60 z tłokiem, czekam na listonosza z zapłonem tyrystorowym.

P.S. Wie ktoś jak wybić łożyska z tylnej piasty? Podobno wychodzą tylko na zewnątrz.


RE: Smerfny Romet - mlody191 - 25-01-2014 19:15:24

Po pierwsze jak nie chce odpalac to kop cały czas az bedzie gadał i wkoncu co raz lepiej ..
Ale skoro on tak sie odzywa to pewnie zapłon bo nawet równo nie chodzi ten caly silnik..
tez tak miałem ... silnik po remoncie a tu biida nie odpala.. co sie okazało ? simering od zapłonu ale dla pewnosci wymienilem tez ten od sprzegla Smile I zagadał


RE: Smerfny Romet - kokosek - 26-01-2014 11:41:29

Po pierwsze jak nie chce odpalac to kop cały czas az bedzie gadał i wkoncu co raz lepiej .. <Jebłem>

Wymieniałeś zapłon ustawiłeś go dobrze? na platnykach itd?. Upewnij się
Czy układ paliwowy jest drożny? (czy dostaje pełną mieszankę?)
Sprawdz uszczelnienie gażnik-cylinder, Cylinder-kartery (czy nie dmucha)


RE: Smerfny Romet - kw112 - 26-01-2014 13:13:30

Wysmerfuj dla smerfusia taką smerfną pokrywkę na pływak i wsmerfuj paliwa do zbiornika, bo tak romecik wysmerfuje paliwo z komory pływakowej i gaśnie. Jaką masz świece? Smerfna iskra?


RE: Smerfny Romet - Darek1 - 26-01-2014 13:16:38

fajny romecik nie taki zły


RE: Smerfny Romet - fosa - 26-01-2014 13:23:57

mi to wygląda na nieszczelność może łąpie lewe na simeringach albo uszczelkach??? ew iskra, kondesator


RE: Smerfny Romet - Błażej - 26-01-2014 13:30:46

Podoba mi się ta kolorystyka Wink


RE: Smerfny Romet - Patryk31181 - 26-01-2014 13:30:55

ładny, dużo roboty masz ; )
Powodzenia ; D


RE: Smerfny Romet - sagol - 26-01-2014 13:44:00

Simeringi są nowe. Wyczyściłem teraz cały gaźnik. Jak poskładam ramę i włożę nowy cylinder i zapłon tyrystorowy który zrobił mi Bisoft to jeszcze raz ustawię zapłon i zobaczymy.


RE: Smerfny Romet - Sawayer - 26-01-2014 14:43:00

Zapowiada się ciekawie Smile


RE: Smerfny Romet - sagol - 09-03-2014 13:52:43

Witam, aktualnie Romet wygląda tak
[attachment=5244]

Silnik odpala i w miarę jest wyregulowany gaźnik tzn. nie gaśnie na wolnych obrotach. Później wrzucę jeszcze filmik jak silnik gra.
Tak patrzę na pierwsze zdjęcie i to dzisiejsze i jestem bardzo zadowolony Smile Co do wyglądu to chciałbym plastikowe boczki na biało pomalować, powinien wtedy ładnie się prezentować. Wymiany potrzebuje również kanapa ale z uwagi na to, że dużo kasy już władowałem to na razie założę pokrowiec.
Do zrobienia jest oczywiście jeszcze elektryka bo na razie przewody sobie zwisają. Jak macie jakieś pomysły to dawajcie Smile


RE: Smerfny Romet - fosa - 09-03-2014 13:55:54

jak? :F Tongue


RE: Smerfny Romet - sagol - 09-03-2014 14:27:20

Jak w poście wyżej Smile był edytowany gdy to pisałeś Smile

A tu krótki filmik z pracy silnika. Wydaje mi się że zapłon może być trochę opóźniony?


RE: Smerfny Romet - sagol - 23-03-2014 16:08:04

Parę fotek Romecika


[img] http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imgs/64827_IMG_3954_resize.JPG[/img]





RE: Smerfny Romet - Bartosz. - 23-03-2014 16:19:11

Kilka detali i ideał Tongue