Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? (/showthread.php?tid=22078)



Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - nie_mientki - 21-01-2014 15:28:47

A bo mam takiego macanego szajsunga s5560. Kurzy się w szufladzie bo ma defekt. Dotyk czasem działa idealnie, czasem jest "przesunięty" względem ekranu o jakiś centymetr do góry, czasem więcej. I teraz pytanie. Czy jest szansa że wymiana tego elementu wystarczy:
http://allegro.pl/ekran-digitizer-szybka-dotyk-samsung-s5560-marvel-i3897534523.html

czy raczej trzeba by szukać całego ekranu, co w zasadzie sprowadza naprawę do statusu "nieopłacalna"?


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Tomasso94 - 21-01-2014 15:31:03

wymiana digi wystarczy, ale prędzej pozbędziesz się tego telefonu teraz niż po zmianie, bo wtedy dotyk juz nei reaguje tak jak oryginalny


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - nie_mientki - 21-01-2014 15:33:22

Ale jak inaczej?
Ja bym sobie go używał normalnie, raczej nie na handel, strzelenie słit foci od czasu do czasu było przydatną funkcjąBig Grin


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Tomasso94 - 21-01-2014 15:34:35

Reakcja na dotyk i tak dalej, po prostu zamienniki nie są już tak dobrej jakości jak oryginał Big Grin działać będzie, tylko to trochę loteria Tongue


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - nie_mientki - 21-01-2014 15:45:07

A wymiana na oryginał? Odżałowałbym parę złotych więcej jeśli by było trzeba. Ale skąd mieć pewność że to oryginał?
Na allegro znalazłem tylko dwie aukcje gdzie nie chwalą się że to oryginał, więc domyślam się że większość sprzedawców po prostu kręciBig Grin


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Tomasso94 - 21-01-2014 15:48:15

no właśnie znam te oryginały, bo już nie raz się w to bawiłem Big Grin No ale skoro teraz jest źle to gorzej nie będzie Big Grin


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Błażej - 21-01-2014 15:49:38

Zaryzykowałbym. kupiłem kiedyś taki ale od Avki i działał


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Taśma - 21-01-2014 15:50:20

a mi też kupisz ekran? do galaksy s adwens Sad


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - Macklemor - 21-01-2014 16:13:39

Kup ten digitizer i wstawiaj ! Jeśli sam to zrobisz zaoszczędzisz trochę grosza.


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - bartoszek5k - 21-01-2014 19:08:19

Ja samemu wymieniałem w LG KP500 wyniosło mnie to 40zł(ekran,przesyłka,mini śrubokręciki ) a w serwisie zawołali za ekran z wymianą 120zł
Kolega w "Galaksy" mini 2 wymienił sobie w szkole na przerwie, kosztowało go to 60zł za ekran, a w serwisie wołali 200zł


RE: Telefony-ktoś się orientuje w naprawach? - m.osiak@o2.pl - 25-04-2014 00:19:50

Jeżeli to nadal aktualne, to odpowiem na pytanie z wątku...

Jakbyś poszedł z tym do serwisu, to powiedzą, że wymiana samego dotyku (digitizer-a) nie pomoze, a jak już, to nie na długo i powiedzą, że lepiej wymienić cały panel i serwisant zaproponuje Ci (zapewne) używkę za sporo większą sumę od ceny dotyku...

UWAGA! Jest to tylko naciąganie na kasę. Ostatnio miałem przygodę z moją Xperią J- telefon upadł, dotyk w pajęczynce. Poszedlem do serwisu w Puławach i gość powiedział, ze samych dotyków nie polecają wymieniać, jak już to na wlasne ryzyko, ale zaproponował za 200zł cały panel (ekran + dotyk), uzywany. Sprawną taką Xperie można kupić za 220-250zł, więc odpuściłem.

Trochę się na tym znam i postanowiłem zaryzykować i zamówić sobie sam digitizer za 56zł (z wysyłką) na allegro.
Wymiana zajęła mi dosłownie 20-30 minut, a telefon chodzi i wygląda jak przed wypadkiem i nie za 200zł a za prawie 1/4 tej ceny.
W dodatku nic się nie odkleja, nie odstaje, itp., jak to straszyli mnie w serwisie.
Ponoć takie dotyki padają dość szybko- kolejna bzdura! Kupiłem najtańszy jaki był i chodzi już prawie 4 m-ce Wink

MOJA RADA- KUP DOTYK (sam na allegro, nie od gościa w serwisie, bo zapłacisz 2 razy więcej) I SAM GO WYMIEŃ LUB DAJ DO WYMIANY DO SERWISU W PUŁAWACH(koszt 30-40zł).