Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kaniloxowy Romet Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Kaniloxowy Romet Chart (/showthread.php?tid=21826)



RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 20-01-2014 19:41:57

Ale u mnie nic nie będzie robione, jedynie przedni reflektor będzie wymieniony na taki z fiata 125p który też ma homologacje.
Tylne i kierunki będą miały tylko żarówki inne niż oryginał, żadne przeróbki.


RE: Kaniloxowy Romet Chart - stqc - 20-01-2014 22:33:02

Sam pisałeś że masz zamiar dawać ledy, a masz lampy i błyśniki na ledy hmm? NIE NIE masz, mogą Ci zabrać dowód i będą kłopoty, też miałem zamiar to robić wszystko mam diody mam, stabilizator też układ zrobiony, lecz nie mam HOMOLOGACJI Sad


RE: Kaniloxowy Romet Chart - bartoszek5k - 20-01-2014 22:47:29

Homologacja, homologacją ale ładowanie to by się przydało bo stella to był piździk ,a chart to coś poważniejszego i robienie w nim takiej wiejskiej instalacji to żenada. Z tą homologacją to najpewniej będzie zadzwonić na policje(komisariat) albo przejechać się i dowiedzieć wszystkiego


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 21-01-2014 02:56:50

Stan szczęk hamulcowych z tyłu, jak widać są dobre.

Rozebrane amortyzatory, przed czyszczeniem.

Tu kilka elementów amortyzatorów, już wyczyszczone.

Spuszczony olej, nie wiem po co to zdjęcie. Miał pełno opiłków aluminium.

Sprężyny po wyczyszczeniu, miały być malowane ale najpierw trzeba je naciągnąć.

Dekielki koła, będą malowane.

Tu całe koło, trzeba podjąć decyzje co z nim robimy.

Rozebrane i wyczyszczone amortyzatory.

Rzeczy które sobie zamówiłem z łańcuchem, farba do tłumika, bezbarwny do chromów i plastików i płyn do mycia silników, był tani to kupiłem.


Prądnica będzie miała też cewkę ładowania dla akumulatora a do tego będzie regulator napięcia z mostkiem więc "lamusy dupa cicho"


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Błażej - 21-01-2014 06:14:52

Nawet ładny ten charcik Wink
rób tam z nim co chcesz, ważne że będzie sobie jeździł


RE: Kaniloxowy Romet Chart - stqc - 21-01-2014 09:00:54

Jak dla mnie to szczęki juz są do wymiany ;P


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 21-01-2014 12:11:27

(21-01-2014 06:14:52)Błażej napisał(a):  Nawet ładny ten charcik Wink
rób tam z nim co chcesz, ważne że będzie sobie jeździł
Będzie jeżdził na pewno i to nie długo bo na przegląd muszę nim jechać.

(21-01-2014 09:00:54)stqc napisał(a):  Jak dla mnie to szczęki juz są do wymiany ;P
To ty chyba szczęk do wymiany nie widziałeś.


RE: Kaniloxowy Romet Chart - stqc - 21-01-2014 13:15:39

widziałem się nie martw, ale jeszcze kawałek i nity będą, a chyba łatwiej wymienić szczeki niż toczyc bębenhmm


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 21-01-2014 18:22:41

Teraz najorsze z tym kołem bo nie wiem co robić, mam 3 opcje
Albo kupię same szprychy się powymienia i wycentruje, wtedy koło powinno być mniej więcej proste ale obręcz będzie dalej miała ślady korozji. Koszt około 30zł
Albo kupię obręcz i szprych wtedy całe koło trzeba przepleść i wycentrować, wyglądać będzie ładnie ale jest też bardzo dużo z tym roboty. koszt 88zł
Albo kupić całkiem nowe koło z ogara 900 które ponoć jest takie same jak oryginał. Wtedy wystarczy wymienić, nic nie centrować ani nie rozbierać. koszt 180zł-210zł

I nie wiem co zrobić.


RE: Kaniloxowy Romet Chart - bartoszek5k - 21-01-2014 19:01:01

Ja wybrał bym tą 2 opcje, przynajmniej się przeplatania nauczysz i będą nowe fafki


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Latos - 21-01-2014 19:09:55

2 opcja chyba będzie najlepsza


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 21-01-2014 21:56:10

No to chyba tak zrobię.

A błotniki prawdopodobnie będą malowane i się tak zastanawiam że jak i tak będą malowane to może na biało? Wiem że ktoś na forum tak ma i wygląda zajebiście.


RE: Kaniloxowy Romet Chart - skalpel155 - 21-01-2014 22:43:37

(21-01-2014 21:56:10)kanilox napisał(a):  A błotniki prawdopodobnie będą malowane i się tak zastanawiam że jak i tak będą malowane to może na biało? Wiem że ktoś na forum tak ma i wygląda zajebiście.

Białe błotniki ma KW w swoim charcie. I to dla Ciebie nie jest WT? wkońcu zawsze to inaczej jakoś xd <joke> Czyli robisz taką jakby kserówke? Smile No w sumie to zawsze inaczej niż wszystko niebieskie Smile


RE: Kaniloxowy Romet Chart - peter056 - 22-01-2014 02:04:36

Pierwszy raz widzę tego charcika, ale muszę przyznać że już na "starcie" wyglądał porządnie (poza rdzą). Widzę, że od samego początku ruszyłeś z poprawianiem tego, co ewidentnie wymaga poprawek. Pozazdrościć Ci można dobrze zachowanego licznika, co obecnie jest niemałym rarytasem w dziedzinie Chartów. Oby tak dalej, a z pewnością będzie to piękny Chart. Smile


RE: Kaniloxowy Romet Chart - Kanilox - 22-01-2014 02:57:57

(21-01-2014 22:43:37)skalpel155 napisał(a):  
(21-01-2014 21:56:10)kanilox napisał(a):  A błotniki prawdopodobnie będą malowane i się tak zastanawiam że jak i tak będą malowane to może na biało? Wiem że ktoś na forum tak ma i wygląda zajebiście.

Białe błotniki ma KW w swoim charcie. I to dla Ciebie nie jest WT? wkońcu zawsze to inaczej jakoś xd <joke> Czyli robisz taką jakby kserówke? Smile No w sumie to zawsze inaczej niż wszystko niebieskie Smile

WT dla mnie to pseudosport, cyl 60, stikerbomb, felgi aluminiowe i inne dziwne rzeczy.
Malowane czy nie malowane błotniki to po prostu lakier.
Ogólnie błotniki miały być tylko malowane bezbarwnym ale przyszedł znajomy lakiernik do nas i powiedział że to nie ma sensu i taki bezbarwny będzie się łuszczył od każdego kamyczka, piasku itp. No i powiedział że on zadzwoni jak będzie lakierował jakiś samochód to pomaluje mi też te błotniki specjalnym chemoutwardzalnym podkładem do plastików.
Ale przed chwilą się dowiedziałem że ten podkład jest bezbarwny więc zostaną błotniki niebieskie.

Z dzisiaj.

Kola już zdjęte, przednie jest ok, szprychy ładne bez luzów chrom niestety trochę już zniszczony ale nie jest źle.

W takim stanie jest teraz chart, już prawie nie ma co z niego odkręcać.

Malowany tłumik, ma około 10 warstw tylko nie wiem czemu na zdjęciach jest on brązowy, tak naprawdę jest całkowicie czarny.

Wyczyściłem tu trochę bo było grubo syfu.

Tu znowu widać jak brązowy.

Stan szczęk przednich.



Zamówiłem jeszcze przed chwilą farbę do piast i łańcuch 415H