Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak zarejestrować?problemy/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Jak zarejestrować?problemy/ (/showthread.php?tid=21658)

Strony: 1 2


Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 06-01-2014 17:56:02

Witam romeciarzy-aktualnie mam do kupienia od pewnego inwalidy motorower romet kadet z autentycznym przebiegiem 990km,plomby na silniku itp,prawie jak nowy^^.

Jednak problem dotyczy rejestracji,pan jest pierwszym właścicielem,posiada dokumenty zakupu i homologacje,jednak nie może znalezć dowodu rejestracyjnego...
Czy jest możliwość zarejestrować ten motorek???czy musze kupić papiery...

Dwa,powiedzmy że cudem pan odnajdzie dowód,jednak już od conajmniej 20 lat nie opłacał OC,co zrobić żeby nie płacić kary za brak OC???
Wystarczy że w dniu spisania umowy KS wykupie polise ubezpieczenia OC???

Z góry dziękuje za pomoc,prosiłbym również opis przebiegu rejestracji takiego wechikułu.


P.S.-ma ktoś sprzedać "ramę" z kadeta z dowodem,blachą i ciągłością umów ks>?fajnie jakby w dowodzie był kolor niebeskiTongueP


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - kwiatek83 - 06-01-2014 21:28:16

Niech zgłosi że zgubił dowód,ale pewnie tego nie zrobi,bo boi się o konsekwencje braku OC.
Ciebie interesuje ubezpieczenie od daty zakupu jaka widnieje w umowie KS.
O przebiegu czynności przy rejestracji jest multum wątkow na tym forum:
-umowa z właścicielem z dowodu
-przegląd(nie ma już bezterminowych)
-ubezpieczalnia
-wydział komunikacji

W dowodzie rej.nie ma wzmianki o kolorze nadwozia.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - skalpel155 - 06-01-2014 21:44:37

(06-01-2014 21:28:16)kwiatek83 napisał(a):  W dowodzie rej.nie ma wzmianki o kolorze nadwozia.

NIe jestem taki pewien, mi babka w WK kazała wpisać kolor nadwozia, chociaż to kompletny nonsens, wkońcu to jest element zmienny jak silnik itd. W starych dowodach były napewno, w nowym tego nie znalazłem faktycznie Smile

Co do tej rejestracji to dwie sprawy:
1.Wałkowane dziesiątki razy na miesiąc.
2.W takiej sytuacji najlepiej idź do WK powiedz jaka jest sytuacja i tam Ci wytłumaczą czy coś da się wskórać czy nielegal Smile


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - kwiatek83 - 06-01-2014 21:45:46

Jak brak dowodu,to na unikat lub zabytek.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 06-01-2014 22:17:51

Czytałem wiele tematów,jednak nie rozwiały one moich wątpliwości.
Wgl,panowie gdzie zgłosić utrate tego dowodu???
Przypuszczam że UGF odstąpił by od kary ze względu na jego trwałe,wieloletnie inwalidztwo,jest poprostu niezdolny do wykonywania jakiejkolwiek pracy,duży niedwowład w nogach i rękach....o zgrozo przez 2,czerwonego kadecika....
Być może kadet nawet jest zwolniony z OC,gdyż prawdopodobnie był czasowo "wyrejestrowany"tzn,papiery wszystko było,tylko od pewnego momentu był zgłoszony że już nie wyjeżdża,tylko stoi,i niby by był zwolniony z obowiązku posiadania OC.

Sprawa dopiero wyjaśni się pod koniec tygodnia,narazie nie mam dowodu,tylko blache,stare kwitki z OC,homologacje i dokument potwierdzający zakup przez tego pana i umowe KS.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - Hubinho - 06-01-2014 22:26:02

Pan musi pójść do wydziału komunikacji, nie wiem czy do jakiegokolwiek, czy do tego, gdzie zarejestrowano Kadeta. Nie wiem też, czy poniesie konsekwencje nie płacenia OC. Tobie nic za OC nie grozi.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 06-01-2014 22:32:53

I to się liczy że mi nic nie grozi^^.
Tak nawiasem,czy prawnie jest możliwe coś takiego do rejestracji-kupiłem kadeta z DR,ale gdy biegłem na autobus dowód mi wypadł i przepadł bezpowrotnie?
Wydaje mi sie że to może przejść,gdyż ja będe nie rejestrował kadeta,tylko do PRZEREJESTROWAŁ,i w momencie spisania umowy KS kadet jest mój,a że dowó mi sie zgubił to trudno,przecierz chyba przepisy przewidują taką opcję,a nie jest problemem sprawdzenie w ewidencji czy faktycznie dowód był wydany,zreszto blache im zaniose.
Bynajmniej wydaje mi się że to może przejść,a bawić mi się w unikaty nie chce i mnie nie stać,to wole kupić papiery z kadeta+ciągłości umów ks i przebić nr ramy...
Napisałem do WK w będzinie,zobaczymy co mi napisząą.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 07-01-2014 00:58:59

Panowie-problem rozwiązany na 80% po rozmowie ze znajjomym prawnikiem,za około 80zł pan 1 właść.wyrabia dowód zastępczy,a za następne 30zł kupuje blache+11zł naklejka legalizacyjna,i Ważne-przed wyrobieniem dowodu kupujemy oc i robimy przeglą,razem ok.200zł


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 08-01-2014 22:02:18

Dostałem odpowiedz w sprawie rejestracji,sprawa jest podejrzana,nie zostały mi udzielone żadne informacje co do rejestracji w przypadku braku dowodu,jedynie poproszono o podanie urzędu w którym kadet był zarejestrowany i nr blachy,coś mi się wydaje że chcą nasłaćna mnie UFG...


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - Rometfun20123 - 08-01-2014 22:14:21

Piszesz w umowie K/S " zagubiony dowód" przecież w WK pod tablicach dojdą że umowa jest spisana z prawowitym właścicielem.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - axelbenq - 08-01-2014 23:05:19

Tobie nic nie zrobią jak w tym samym dniu kiedy przyjdziesz z umową rejestrować będziesz miał wykupione oc, to podstawa. A co do kary z UFG to nie chce tu uprawiać żadnego czarnowidztwa ale jak się należy według nich to prędzej czy później się przypomną, u mnie jak rejestrowałem Charta to pierwsze polazłem do okienka, później do ubezpieczalni, robiąc podstawowy błąd. W konsekwencji po czterech miesiącach od rejestracji wpierniczyli 400 zł kary ;/


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - Semmao - 08-01-2014 23:22:02

Jesteś pierwszą osobą, którą znam co dostała karę z UFG Big Grin do tej pory myślałem, że to legendy! Smile

A co do motorku, zarejestrujesz bez dowodu bez problemu jeśli starszy Pan nie wyrejestrował.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - nie_mientki - 08-01-2014 23:24:52

Wystarczy zaświadczenie z WK że "pojazd istnieje w ewidencji", ani tablica ani dowód nie są potrzebne. Bo i tak musisz wyrobić nowe.


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - marcinkadet - 09-01-2014 00:48:42

Jesttttttttttttt,chłopaki,nie macie pojęcia jak mnie ucieszyliście!!!!!!!!!!
Na 10000000000% nie powiedzieli o tym,skoro można mnie podenerwować i zarobić....
Więc chyba te nr chcieli żeby ogarnąć ewidencje^^

Dzięki za pomoc!


RE: Jak zarejestrować?problemy/ - nie_mientki - 09-01-2014 00:55:25

Jest tylko jeden myk. Owo zaświadczenie wydać można wyłącznie właścicielowi. Więc albo idzie poprzedni właściciel, albo musisz wziąć umowę.