Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dobranie olejów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Dobranie olejów (/showthread.php?tid=21574)



Dobranie olejów - stqc - 04-01-2014 17:28:57

Siemka, panowie jakie polecacie oleje do silnika Charta?
Niedługo jadę kupić i myślałem do mieszanki Castrol power racing 2T 1L, skrzynia myślałem o też jakimś Castrolu przekładniowym może 75w90 hmm ?
A na lagi i tylne amorki od MZki chyba kupię amortyzolt, lub też jakiś Castrol.
Tak wiem kupuje drogie oleje, lecz takich nie trzeba, lecz ja chcem zainwestować w drogie oleje i dobre oleje. Myślałem o Castrolach, chyba że wy polecacie jakieś dobra firmy. Spodobał mi się test o jeździe Chartem 24h non-stop i tam w jednym Charcie użyto oleju Elf, może takim zaleje silnik co wy na to, jakie firmy olejów polecacie?


RE: Dobranie olejów - krzysiu1505 - 04-01-2014 17:39:21

Do mieszanki dobry będzie Castrol 2T zwykły nawet(leje taki do simsona, bo na miksol mi świecę zaklejał i jest dobry, mało dymi). A power racing już na pewno będzie świetny, do AM6 takie leją i daje radę.


RE: Dobranie olejów - stqc - 04-01-2014 17:48:47

No wiadomo to jest tylko zwykłe 027 z nowej dęby Big Grin Produkty ZMD nie potrzebowały jakiś specjalnych olejów, ale ja chce zasmakować takiego oleju, to znaczy silnik chce, aby zasmakował ten olej :F


RE: Dobranie olejów - Marwerick - 04-01-2014 17:50:20

ja jeździłem ostatnio dużo na oleju castrol power 1 2T jest bardzo dobry ale jak przeholujesz z ilością oleju w mieszance to w tłumiku będzie tłusta płynna maż a tak to bardzo dobrze się spisuje i smaruje i kosztuje aż 45-47zł ale można go taniej kupić teraz ja testuje olej formy veco poł-syntetyk 2T


RE: Dobranie olejów - stqc - 04-01-2014 18:00:09

Jeszcze myślałem aby co 1000km wlewać mu jakiś dodatek do paliwa, typu ceramizery, jakie polecacie? hmm


RE: Dobranie olejów - krzysiu1505 - 04-01-2014 18:02:20

Pytanie: co to daje? A poza tym, chcesz jakiś rekord przebiegu międzyremontowego bić?


RE: Dobranie olejów - BigSoft - 04-01-2014 18:20:02

Ja leję do paliwa olej Xado 2T Atomic Oil. Pełny syntetyk z rewitalizantem. Głównie po to, aby maksymalnie wydłużyć żywotność silnika, a produkty tej firmy sprawdzałem osobiście (skuteczność) i wiem, że to działa. Do skrzyni biegów mam obecnie wlany silnikowy też Xado z rewitalizantem. Mimo, że nie jest przeznaczony do skrzyni biegów, to nie narzekam. Sprzęgło nie ślizga, skrzynia pracuje poprawnie.

Jak wiadomo na stan silnika nie narzekam. Ma przejechane ponad 12 tysięcy kilometrów i nie daje oznak zużycia (poza przytartym tłokiem, ale to już tylko i wyłącznie z mojej winy, nie wynika to z przebiegu i zużycia. Wał korbowy jest jak nowy, zero luzów).

W amortyzatorach mam Castrol Fork Oil SAE 10W.


RE: Dobranie olejów - stqc - 04-01-2014 18:28:07

Też właśnie chcem zrobić dużo kilometrów :F Wiem że stosowanie chemii pomaga i to bardzo i dlatego się pytam co polecacie :F BigSoft ty masz wał chiński ten? http://allegro.pl/j313-wal-korbowy-romet-chart-polski-nowy-i3792119075.html Bo ja będe miał raczej ten, a nie na korbie od Sendy, bo ten wał ktoś mi kupił Smile


RE: Dobranie olejów - BigSoft - 04-01-2014 18:54:52

Ja mam wał wyprodukowany w Tajwanie z malowanymi przeciwwagami na czarno. Polecam.



Za to tego nie polecam:



RE: Dobranie olejów - Lagoon - 04-01-2014 19:58:11

A ja mam ten, co Bigsoft podał jako drugi i polecam. Jak na razie nic się z nim nie dzieje, a lata przy 70 cm3 z masakrycznie ciężkim tłokiem MZA. Powiem więcej, jeśli będę wkładał korbę od Sendy to właśnie w niego a nie z ZMD, gdyż organoleptycznie stwierdziłem, że będzie porządniejszy. Jak na razie to tylko teza, zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce, więc proszę się nie sugerować Wink Do serii śmiało można zakładać Wink