Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania (/showthread.php?tid=21147)

Strony: 1 2


Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - charper - 22-12-2013 01:37:03

Witam, kupiłem charta w częściach (rama itp.).
Wyjaśnijcie mi indywidualnie kilka spraw bo jestem zupełnie zielony...

Mam do niego umowy, tablicę rejestracyjną, "potwierdzenie zgłoszenia do rejestru" i trzy umowy i teraz tak:

Na potwierdzeniu zgłoszenia do rejestru pisze, ze wydano je Panu G dnia 1.7.1991r

No i ten Pan sprzedał charta pewnej osobie a ta osoba odsprzedała go kolejnej osobie, z którą ja podpisałem umowę dnia 12 grudnia 2013. Pojazd ciagle zarejestrowany jest na pierwszego właściciela. Nie ma (podobno od dawna) opłacanego OC. Czy wszystko jest OK?

Druga sprawa: Umowa została podpisana dwunastego grudnia a podobno jak najszybciej należy się udać na przegląd, do ubezpieczyciela i do rejestracji (dobra kolejność?), a motorower nie jest kompletny i pewnie w ciągu pół miesiąca może jeszcze nie być gotowy do przeglądu. Osoba, od której go kupiłem zapewniała mnie, że nie ma określonych ram czasowych ale czy aby na pewno? proszę o pomoc.


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Tomasso94 - 22-12-2013 01:41:29

Problem jest na wstępie, nie masz umowy z właścicielem z dowodu. Problem drugi to OC które musisz mieć obowiązkowo od dnia zakupu (przerejestrowania na siebie).


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - mikolaj.lukasik - 22-12-2013 01:50:34

nie musisz go na razie rejestrować na siebie nikt tego w wk nie pilnuje


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - charper - 22-12-2013 02:00:21

(22-12-2013 01:41:29)Tomasso94 napisał(a):  Problem jest na wstępie, nie masz umowy z właścicielem z dowodu. Problem drugi to OC które musisz mieć obowiązkowo od dnia zakupu (przerejestrowania na siebie).
Czyli musze KONIECZNIE podpisac umowę także z pierwszym właścicielem? On jest z Opola, ja z okolic Płocka. Może być problem... Co radzicie w tej sytuacji?


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Tomasso94 - 22-12-2013 02:14:25

uzyskać umowę pomiędzy poprzednimi właścicielami, o ile takową zawarli


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Damian4570 - 22-12-2013 02:22:21

Coś tu jest pokręcone. Jak dla mnie, to się wkręciłeś... Umowa powinna być ZAWSZE spisywana z tym, na który jest rejestrowany pojazd. Ja dzwoniłem do WK, żeby się dowiedzieć co i jak, Tobie też to polecam, bo tylko od nich dowiesz się co i jak. U mnie sprawa była na tyle skomplikowana, że musiałem ustalić stary podział województw, żeby dodzwonić się do właściwego WK ;P


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Błażej - 22-12-2013 02:27:23

Mozesz miec nawet 30 umow. Jezeli masz ciaglosc ich to jest ok. Dowod na kowalskiego sprzedal nowakowi. Nowak sprzedał Nowickiej a nowicka handlarzowi. Handlarz tobie i masz wszystko ok.

Oc sobie zalozysz w poniedzialek. Zrobisz przeglad i mozesz rejestrowac nawet za rok.


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - charper - 22-12-2013 02:31:05

Jest ciągłość umów. Czyli co Panowie, muszę łatwić tą umowę z pierwszym właścicielem czy nie?


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - motoryniarz123 - 22-12-2013 03:40:29

Tak jak pisał Błażej, jeśli masz ciągłość umów to nie będziesz miał problemów z rejestracją, a ubezpieczenie płacisz zawsze od dnia zawarcia umowy


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Błażej - 22-12-2013 09:05:32

NIE MUSISZ !

Co do OC to zaplac sobie w poniedzialek na siebie czy tam na kogo kupiles pojazd mama/ tata/ wujek i po problemie. Gwarantuje Ci ze bedzie wszystko ok.

A numery rej. Zmienia ci pozniej i dostaniesz aneks


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - skalpel155 - 22-12-2013 11:25:55

jak jest ciągłość umów jak na górze pisałeś że kupiłeś go od gościa który nie ma umowy z właścicielem z dowodu?


a jeśli masz umowy i w niej jest jedna z wlascicielem z dowodu, to mozesz sobie nawet poczkac az bedzie Ci to potrzebne i z 3 umów zrobić jedną (spisać fikcyjną czyli Twoje dane i tego z dowodu) Smile najlepiej z tym poczekaj do czasu przerejstrowania. Bo ustawowo masz 30 dni na przerejestrowanie, a oc i te sprawy obowiązuja Cie dopiero od dnia kupna pojazdu, więc tym sposobem będziesz mógł go sobie nawet i rok robic bez chodzenia do wk Smile


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Błażej - 22-12-2013 11:58:03

Tak. Ucz ludzi kantowac. Brawo


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - charper - 22-12-2013 16:59:51

(22-12-2013 11:25:55)skalpel155 napisał(a):  jak jest ciągłość umów jak na górze pisałeś że kupiłeś go od gościa który nie ma umowy z właścicielem z dowodu?
Jest ciągłość umów. Pojazd zarejestrowany jest na Pana G. Pan G sprzedał pojazd Panu O (jest umowa). Pan O nie rejestrował na siebie i sprzedał Panu L (jest umowa). Pan L nie rejestrował na siebie i sprzedał mi (jest umowa). To w końcu ostatecznie musze z pierwszym właścicielem pisać czy nie, bo każdy inaczej mówi? Oczywiście, lepiej iść do urzędu pytać, ale wolę pewne rzeczy wiedzieć wcześniej.


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Tomasso94 - 22-12-2013 17:08:00

skoro masz ciągłość umów to z pierwszym włascicielem nic spisywać nie musisz Smile


RE: Ile mam czasu na zgłoszenie do rejestracji i inne pytania - Błażej - 22-12-2013 17:22:10

Ile razy mam Ci pisać, że nie musisz ? Skoro wytłumaczyłem Ci, zrozumiałeś i potwierdziłeś to po co pytasz 3 raz ?