Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 205] Generalny remont i kilka pytań. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 205 (/forumdisplay.php?fid=142)
+---- Wątek: [Ogar 205] Generalny remont i kilka pytań. (/showthread.php?tid=20960)



Generalny remont i kilka pytań. - Romet Ogar 205 xD - 12-12-2013 22:11:09

Siemanko!
W zimie planuje remont mojego Rometa.. W planie jest wyremontować silnik, Pomalować, zarejestrować. Jednym słowy zreanimować go. I tu moje pytanie. Na jaki kolor były oryginalnie malowany romety z rocznika 89r ? Chce robić na 100% oryginał bo robiłem tuning, i inne rzeczy których teraz żałuje. 2 Pytanie. Da się jakoś zarejestrować Pojazd nie posiadając żadnej dokumentacji tylko umowę kupna? Jeżeli nie to jedna prośba. Czy ma ktoś do sprzedania Ramę z Papierami do Ogarka 205? Chętnie kupie. Następne Pytanie brzmi. Czy ktoś ma do sprzedania Kartery do silnika 019? (3 biegi) Chyba że ktoś wie jak naprawić zerwane gwinty w karterach.
Proszę o wasze pomysły, podpowiedzi odnośnie rometa. Pozdrawiam.


RE: Generalny remont i kilka pytań. - Jakchwal205 - 12-12-2013 22:35:24

ramy poszukaj na tablicy widziałem za 150 z papierami albo kup dokumenty i nabij numer co do karterów gwintownik i jazda Big Grin

///EDIT: Pisz poprawnie


RE: Generalny remont i kilka pytań. - DominiX - 14-12-2013 18:46:09

Odp na 1 pytanie: Były niebieskie więcej nie pamiętam
odp 2: Zawsze można zarejestrować na zabytek ale nie jestem pewien czy ogar z 89 ma odpowiedni wiek, ale mając tą umowę powinieneś zarejestrować na normalne białe blachy Big Grin
odp 3: Jeśli nie uda się zarejestrować, ramy i karterów możesz poszukać na Tablicy.pl lub Allegro
odp 4: Nabij gwinty gwintownikiem i git Smile


RE: Generalny remont i kilka pytań. - Romet Ogar 205 xD - 14-12-2013 22:52:29

Gwintów nie nabije bo są oberwane w karterach!!! Czyli że na ten rozmiar już się nie da ;( .