Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Ogar 200] Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! (/showthread.php?tid=20850)



Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Stefan - 08-12-2013 01:45:16

Witam !

Otóż było to tak : Ustawiam ogarka, zapłon trochę przyspieszyłem ale dalej słabo się wkręcał na obroty, więc postanowiłem zmniejszyć przerwę . Okey, wujek trzymał gaz dalej (ogara ustawiałem na odpalony) i raptownie zgasł. Pcham pcham i pcham go i nic. Na jutro wpadłem go robić, patrze a tu brak iskry kompletnie, wcześniej jak tak było to była wina cewki na zapłonie, a co tym razem...

Proszę o jakieś sugestie.



RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Bocian97 - 08-12-2013 01:53:37

-Cewkę nową masz, czy starą oryginalną ?
-Sprawdź wszystkie kable od zapłonu, u mnie jeden był trochę przytarty, owinąłem izolacja i iskra się pojawiła.
- na innych świecach sprawdzałeś
- zmień kondek i zobacz wtedy
- sprawdź czy kopie w fajce
- sprawdź, czy prąd dochodzi do cewki butelkowej


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Stefan - 08-12-2013 16:03:30

(08-12-2013 01:53:37)Bocian97 napisał(a):  -Cewkę nową masz, czy starą oryginalną ?
-Sprawdź wszystkie kable od zapłonu, u mnie jeden był trochę przytarty, owinąłem izolacja i iskra się pojawiła.
- na innych świecach sprawdzałeś
- zmień kondek i zobacz wtedy
- sprawdź czy kopie w fajce
- sprawdź, czy prąd dochodzi do cewki butelkowej

Cewka jest stara jeszcze orginalna, kable wszystkie dobrze, na innych świecach patrzałem, kondek jest w 100 % dobry ponieważ był lutowany kabelek bo nowy to chińskie gówno... a tak poza tym to kondek jest aby iskra była niebieska a nie czerwona ^^ Smile do cewki butelkowej raczej dochodzi, już ogarek miewał fochy jak nawet tylko zmieniałem przerywacz... kabelki trzeba było kilka razy tak samo skręcać.


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Rudy - 15-12-2013 01:21:45

Może gdzieś styk słaby z masą albo na prądzie, ewentualnie tam jak dokręcasz kabel od cewki i kondka to skręć mocniej, u mnie było słabo i prądu też nie było Tongue Albo wez miernik i posprawdzaj gdzie jest prąd a gdzie nie ma Tongue


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Mysiu - 15-12-2013 01:35:02

Zaraz... JAK USTAWIAŁEŚ ZAPŁON NA ODPALONYM SILNIKU ? loo


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - nie_mientki - 15-12-2013 01:58:21

No jak to "jak"? Nieskutecznie.


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Oggórek - 15-12-2013 10:12:06

Da sie? Da sie.
Spróbuj ustawić porządnie zapłon.


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - dominik1996r - 15-12-2013 21:00:35

Tak jak poprzednicy - zapłon. Ale kondensatora nie możesz być przecież pewny. Kondensator to nie tylko kabel, który musi być dobrze przylutowany. Może mieć przebicie i przez to nie mieć iskry, ewenualnie psuć świece. Jeżeli iskra zaginęła to na pewno coś z zapłonem. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić jest dobrze ustawić zapłon i wtedy wnioskować. "aha - zapłon dobrze ustawiony, pewnie to przez kondensator", po wymianie kondensatora bo najtańszy idziesz dalej, i sprawdzasz po kolei. Tam za bardzo nie ma co do nieogarniecia Wink


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - Rudy - 15-12-2013 22:56:28

W ogóle po co się pytasz o takie rzeczy, sam zepsułeś a my mamy zgadywać co nie działa Tongue Ziomek w zapłonie jawki jest od cholery części które mogą odmówić posłuszeństwa. Posprawdzaj wszystko, poustawiaj i gitara Big Grin


RE: Iskra zgineła ! Proszę o pomoc ! - szopen45 - 16-12-2013 00:15:09

"więc postanowiłem zmniejszyć przerwę . Okey, wujek trzymał gaz dalej (ogara ustawiałem na odpalony)" Jak ty to zrobiłeś ? cooo? musisz mieć szybką rękę zeby ustawić platynki na odpalonym silnik wiedząc ze zmniejszyłeś przerwę.