Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: [Komar] Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! (/showthread.php?tid=20656)



Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - DominiX - 30-11-2013 17:30:02

Witam
Mam Komara silnik s38, kupiłem go w lipcu tego roku początkowo chodził dobrze, potem gdy dawałem manetkę do końca to go muliło,aż iskra zanikła na dobre wymieniłem kondensator, przeczyściłem platynki, było ok zrobiłem ze 200 km i nie pali iskra jest jednak czasem zanika gdy mocniej kopnę i iskrzy na platynkach. Dodam jeszcze, że bierze olej ze skrzyni, ale nie wiem czy simeringiem czy uszczelka między karterami jest walnięta. Czy to przez to nie pali? Proszę pomóżcie !


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - Damian4570 - 30-11-2013 18:04:23

Masz simering od strony sprzęgła uszkodzony. Cewka W/N do wymiany


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - DominiX - 30-11-2013 18:50:52

Czemu cewka jak iskre daje? A czy przez simering może nie palić?


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - Damian4570 - 30-11-2013 19:21:55

Jak pry mocnym kopnięciu iskra jest, albo zanika, to znaczy, że cewka może być do wymiany. U mnie było tak samo, wymieniłem cewkę, platynki oraz kondensator, iskra jest nawet jak się lekko ręką zakręci magnetem, stąd mój wniosek Wink


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - Linux - 30-11-2013 19:34:12

Troszkę wróżenie z fusów. Ja na początek wymieniłbym kondensator - to nieistotne, że był wymieniany 200km temu. Na nie nie ma reguły, czasami jeden da radę cały rok, a czasami tydzień. Objawy pasują. Jeżeli to nie pomoże to napisz.


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - DominiX - 30-11-2013 19:36:57

Szkoda, że nie mam od kogoś pożyczyć cewki W/N, bo nie chce kupować nowej.
Ok wymienię kondensator, ale to dopiero za parę dni i zobaczę jak będzie, bo mi się teraz przypomniało, że ten kondek był jakiś mniejszy od tego co wymontowałem, a teraz w sklepie niema już tych małych. Ale po wymianie kondensatora nadal go muliło


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - Djproject - 30-11-2013 20:10:16

Moim zdaniem jest to wina kondensatora .


RE: Komar nie pali, iskra zanika Pomocy! - kokosek - 30-11-2013 20:44:08

kondeensator nie padnie po 200km no bez jaj nawet te chińskie.. na pryrze da się jeżdzić a co dopiero kondensatorze.. Popieram Cewka porządna oraz "teoretycznie" platynkę bo iskrzy ale nie koniecznie