Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart - Kokosek! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart - Kokosek! (/showthread.php?tid=20601)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Romet Chart - Kokosek! - simon1998 - 07-02-2014 22:41:24

Może Ci się to zabezpieczenie rozwaliło na kosie lub go nie masz i ci się kosa wraca i nie łapie biegów. To zabezpieczenie jest tu od strony zapłonu.


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 07-02-2014 23:06:52

W Niedziele z nim będę będę to oglądał może ktoś coś bardziej szczegółowo opisać?


RE: Romet Chart - Kokosek! - axelbenq - 08-02-2014 00:20:22

Mogła również sprężynka napinająca ramię z kłami kosy się rozciągnąć za bardzo i kosa "lata" po zabieraku jak chce Wink


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 12:31:22

Następny termin środa, w niedziele się nie udało.. i spróbuje to wyregulować

Może kogoś to zainteresuję. Ponieważ mam zepsuty zapłon Romet Chart postanowiłem go zanieść na lekcje fizyki.. (gościu wiedze, ma tylko tyle że taką jak jest w programie szkolnym...) na pierwszym spotkaniu nie zbyt wiedział co to jest. i nie chciał się wypowiadać lecz po lekcji złapał mnie po szkole, i zaproponował bym to przyniósł dziś.. Naszykowałem mu potrzebne materiały i dziś będzie do tego zaglądał, nigdy nie przewijał cewek ale wie jak to się robi. Zobaczymy co dziś powie Smile
Może się podejmie próby.


RE: Romet Chart - Kokosek! - stqc - 10-02-2014 15:22:32

czyli ze co chcesz zrobić?


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 16:38:47

Gościu wziął ma się z nim obeznać do środy.. Naszykowałem mu dużo informacji o tym i forum.. (przeróbka). Chodzi mi by naprawić cewkę zasilającą oraz cewki ladowania.. a jeżeli nie naprawić (bo np zasilającej się oryginalnie nie da z tego co wiem) to przewinąć i o to mi głównie chodzi
Przeróbka uboga impulsator zostaje

Prawdopodobnie jadę do charta


RE: Romet Chart - Kokosek! - kw112 - 10-02-2014 21:46:51

(10-02-2014 16:38:47)kokosek napisał(a):  Gościu wziął ma się z nim obeznać do środy.. Naszykowałem mu dużo informacji o tym i forum.. (przeróbka). Chodzi mi by naprawić cewkę zasilającą oraz cewki ladowania.. a jeżeli nie naprawić (bo np zasilającej się oryginalnie nie da z tego co wiem) to przewinąć i o to mi głównie chodzi
Przeróbka uboga impulsator zostaje

Prawdopodobnie jadę do charta

Fizycy to teoretycy, nic dobrego z tego nie będzieTongue


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 21:54:03

"gościu wiedze, ma tylko tyle że taką jak jest w programie szkolnym..." Czyli tak jak piszesz teoretycy.. no cóż wziął to wziął. a raczej tego nie pogryzie ^^
Narazie nie mam kasy na przeróbkę prądnicy a puki co że świateł jestem zadowolony.
Ale będę myślał nad tym w potem..
Jako takie usprawienia będę chciał zrobic kierunki na mocnych ledach.. bo to mnie strasznie zainspirowało.
W obecnej chwili czekam na garaż, mam wynajmować. A przyokazji za miesiąć może coś nowego wpadnie Wink

PS: skończyła się benzyna w charcie Sad i wgl to mi się bardzo słaba iskra zrobiła obawiam się ze zapłon pada? (gość wcześniej mówił że co miesiąc mniej więcej mu padał.. Nie podoba mi się to)
a może kwstia świecy... i kabla w/n czy butelkowej.. (w/n mi się nie podoba Big Grin )


RE: Romet Chart - Kokosek! - kw112 - 10-02-2014 21:56:43

Ty masz coś namieszane w instalacji od iskry, może dla tego pada.


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 21:59:50

tak mam przed sobą schemat, zaczynam go powoli łapać (kilka h się już w niego gapie).
Zastanawiam się po co jest puszczony czarny kabel (masowy) z cewki butelkowej oraz u mnie kabla nr 20 chyba w ogóle nie ma? i powiedzcie mi czy modul także jest umieszczony do masy?

Pamiętacie chyba jak się dziwiłem że to odpala
W każdym razie ładowanie niby jest 0,1,2 działają ale np na 3 gaśnie też nie wiem czemu


RE: Romet Chart - Kokosek! - kw112 - 10-02-2014 22:03:23

Chart na 0 i 3 nie ma chodzić, na 3 ma się świecić pozycja.
Kabel masowy z cewki jest puszczony po to, aby to działało. Zrób tą instalację w końcu, ten schemat jest banalny.
Kabel nr. 20 musisz mieć, bo jest to kabel WN

Z modułu do cewki wychodzą 2 kable
-zielony(zasilający)
-czarny(masowy) jest on poprowadzony najpierw do cewki butelkowej a później zmasowany.


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 22:09:57

ale z tego co ja sam "paczyłem" wychodziło na to ze moduł w jakiś sposób lapał masę. ja podlączyłem zielony przewód do cewki but. i chart odżył..
Będę miał pole do manerwu (garaż) to sam to jakoś ogarnę lub z kimś.. ale na nowych kablach i porządnie.. sprawdzę jeszcze niedługo zapłon miernikiem.

a o pozycji 3 już wyczytałem. (nie mam aku)

boże nie kabla 20 (zle spojrzałem) a kabla 21/15? tego co idzie od wyzwalającej..


RE: Romet Chart - Kokosek! - kw112 - 10-02-2014 22:12:23

Jest on zmasowany jedynie tak:



RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 22:16:46

Dokładnie przepraszam wcześniej żle spojrzałem kabel w/n jest ;D no niby tak to powiedz mi jakim cudem od modułu (do tej pory) nie mam podlączonego tego kabla???? Bo już głupi jestem.. mam tylko ten kawałek tam od butelkowej na masę a ten czarny u mnie leży w schowku. Chyba że Tomek coś zmieniał to nie leży.

Jak pojadę jak boga kocham zrobie filmik czy zdjęcia.. (co prawda jeszcze skonsultuję się z Tomkiem)


RE: Romet Chart - Kokosek! - kw112 - 10-02-2014 22:20:21

(10-02-2014 22:16:46)kokosek napisał(a):  Dokładnie przepraszam wcześniej żle spojrzałem kabel w/n jest ;D no niby tak to powiedz mi jakim cudem od modułu (do tej pory) nie mam podlączonego tego kabla???? Bo już głupi jestem.. mam tylko ten kawałek tam od butelkowej na masę a ten czarny u mnie leży w schowku. Chyba że Tomek coś zmieniał to nie leży.

Uj to wie. Jakoś po jechowemu masz tą instalację.