Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Chart - Kokosek! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Chart - Kokosek! (/showthread.php?tid=20601)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 22:22:21

Dobra sprawdzimy to.. Byle zapłon nie padł


RE: Romet Chart - Kokosek! - stqc - 10-02-2014 22:32:31

Jak instalacja jest dobrze zrobiona bez "przebić" to nie ma prawa padać zapłon i moduły Wink zrób całą instalację od zapłonu od nowa na nowych kablach etc. dobrą masę zrób i musi działać Tongue


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 10-02-2014 22:40:25

ale jeżeli ma "zwarcia" to chyba mogą się przepalać prawda?

*zwarcia-przebicia, gdzieś złączone kable tak jak nie powinny być?, itd?


RE: Romet Chart - Kokosek! - Patryk82 - 11-02-2014 01:18:23

Gdzie śmigałeś te 30-40km, uderzasz w tereny Wielunia? :F
Wystarczy podpiąć jedną masę do modułu, bo drugi pin to tylko mostek, a jeśli tak po podłączasz, że masa się skądś bierze, to układ zadziała (mówię tu o kombinacjach w instalacji) Smile


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 11-02-2014 01:43:20

30-40 km smigałem w tereny bardziej w regiony rossoszycy i bardziej jezdziłem tymi drogami mniej uzytkowanymi (Ruda,Sucha,Kaminionczyk, Kamienacz,włyń a pózniej odbiłem > za drogą główną )
no i według gps w telefonie (nie zbyt mu ufam) było te 30-40km (zapomniałem srcenna zrobić Big Grin)

W tereny Wielunia nie wpadam z powodu braku prawa jazdy.. Ale jak tylko bym miał to chętnie się wybiore między na odwiedziny (Pochodzę z Wielunia).

Co do instalacji naprawdę nie wiem będę to patrzył tym razem sam, a dokładnie ewentualnie będę się pytał tu i tam


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 15-02-2014 19:32:22

Pan od fizyki w środę nie oglądał tego, narazie lezy to u niego.. jak się zainteresuje (moze teraz weekend) to się zobaczy co powie..

Charcik dostał dziś Gażnik 14MC nie zdążyłem go wyregulować, ale tak jak rundke zrobiłem to lepiej przyśpiesza. Niestety oirngu pod komore (pływak itd) musiałem wyjąć bo nie pasował i musze coś innego pomyśleć.
No i go zatankowałem ^^
Aaa. (nie mogę już edytować) udało mi się ruszyć blokadę kierownicy bardzo ładnie działa. została nasmarowana i chodzi jak należy Wink


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 20-02-2014 16:05:04

Dobra. Koniec zabawy.. Nie wiem czy ktoś to czyta, lecz informuję że zacznie się powoli robić ciekawie!.
Rozglądam się za garażem, dostane garaż biorę się za remont. Chart dostał dofinansowanie na swój projekt, co ciekawsze nie z mojej ręki ani (rodziców jak by ktoś pomyślał). Kwestia jeszcze którego Charta wyremontuję na początek.
Oglądałem garaż, niestety garaż nie ma prądu, jedynym bólem jest brak światła, bo w zasadzie nic więcej mi tam potrzebne nie jest. Jeżeli do Marca (15.03) nic ciekawszego nie będzie. Biorę go.
W Marcu również będzie niespodzianka, i to za nią pewnie się wezmę.

W Poniedziałek do wiem się co z zapłonem czy da się coś zrobić u tego gościa czy nie, mam już namiary na firmę która przewija silniki, podjadę i też się zapytam. O tę usługę.

Pora się brać za robotę za długo zwlekałem Smile

Pozdrawiam, następny uploadzik będzie wielki! tylko jeszcze nie wiem kiedy Smile


Jeżeli ktoś ma propozycję jak bym mógł sobie zrobić prowizoryczne światło ( myślę że jeden halogen 10w/20w by wystarczył, tylko co z zasilaniem?).
To czekam Tongue


RE: Romet Chart - Kokosek! - skalpel155 - 20-02-2014 16:13:14

Proste. Akumulator w domu raczej jakiś masz. dobierasz żarówke pod zasilanie z taką mocą jak chcesz i essa Smile My tak z kolegami zrobiliśmy Grila na naczepie tira jak chłodno było. Akumulator z ciągnika wyjęliśmy, podłączyliśmy żarówkę i głośnik to i nawet muzyka grała Smile


RE: Romet Chart - Kokosek! - tramwajarz - 20-02-2014 17:29:16

Nie wiem co jest w Łódzkim ,ale to już kolejny srebrny chart jaki widzę ,może łódzkie mialo jakiś przydział,nie wiem ale i tak chart ładny


RE: Romet Chart - Kokosek! - Stachu.G - 20-02-2014 20:41:53

(10-02-2014 22:32:31)stqc napisał(a):  Jak instalacja jest dobrze zrobiona bez "przebić" to nie ma prawa padać zapłon i moduły Wink zrób całą instalację od zapłonu od nowa na nowych kablach etc. dobrą masę zrób i musi działać Tongue

Chwilami to się ciebie czytać już nie chce...


RE: Romet Chart - Kokosek! - stqc - 20-02-2014 21:06:24

(20-02-2014 20:41:53)Stachu.G napisał(a):  
(10-02-2014 22:32:31)stqc napisał(a):  Jak instalacja jest dobrze zrobiona bez "przebić" to nie ma prawa padać zapłon i moduły Wink zrób całą instalację od zapłonu od nowa na nowych kablach etc. dobrą masę zrób i musi działać Tongue

Chwilami to się ciebie czytać już nie chce...

tyle że taka jest prawda, jak będziesz mieć zwarcia to będzie Ci się tak dziać Tongue


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 20-02-2014 21:46:28

Stachu G.. Niestety ale rozmawiałem z kilkoma osobami na temat zwarcia prądnicy i to mogło być to.. Dlatego właśnie kupiłem go tak tanio... Przeczytaj sobie sytuację na początku.. kabla nr 15/21 (z modułu do butelkowej) w ogóle nie było!! a jednak po zmianie zapłonu. Chart jakoś palił? ja się pytam jak? do tej pory nie wiem.
Jeżeli cewka taka ma zwarcie to może padać.
W obecnej chwili nie widzę żadnych problemów, choć musze sprawdzić teraz jak się trzyma zapłon (zaniepokoiło mnie troszkę odpalanie)


RE: Romet Chart - Kokosek! - Stachu.G - 20-02-2014 23:44:11

"Zwarcia" to jedno a to że unitra się nie postarała to drugie i całkiem odrębne.


RE: Romet Chart - Kokosek! - kokosek - 20-02-2014 23:48:17

Co sugerujesz?


RE: Romet Chart - Kokosek! - Patryk82 - 21-02-2014 00:33:44

Że moduły są zwyczajnie wadliwe i to nie jest zdanie jednej osoby, bo i w nowych egzemplarzach 'waliły' Wink)