Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Numery ramy a lakierowanie.. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Numery ramy a lakierowanie.. (/showthread.php?tid=20472)



Numery ramy a lakierowanie.. - Andrzej2431 - 22-11-2013 17:28:41

Witam, otóż w najbliższym czasie mam zamiar fundnąć ogarowi nowy lakier... i tu nasuwa się pytanie... Numerów już praktycznie nie widać więc jak będzie nowy lakier to już w ogóle widać nie będzie, więc nie wiem co zrobić.. jest taka możliwość żebym założył tabliczkę znamieniową? muszę się gdzieś udać wypełnić wniosek na nia czy coś zeby oni mi ją zrobili? bo rozumiem że samemu nie można;P


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - stqc - 22-11-2013 17:31:08

Jest jedna dobra i sprawdzona metoda Big Grin Numeratory i poprawienie numerów, będą jak nowe Wink


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - Błażej - 22-11-2013 17:33:39

Wyczysc numery ładnie przed malowaniem. Wkretkiem po cyfrach, zeskrob stary lakier. Ladn pozniej dotrzyj papierami.
Nic nie przerabiaj


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - kwiatek83 - 22-11-2013 22:04:36

Dokładnie.Przecież numery są nabite fabrycznie i nikt ani nic ich raczej nie starło tak o.No chyba że ktos kombinował coś,to inna bajka.Są zalane lakierem,może kilkoma warstwami i gina z pola widzenia.Wyczyść dobrze i powinno być ok.


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - nie_mientki - 23-11-2013 01:24:26

I przy malowaniu oszczędnie z podkładem, bo to on głównie wszelkie nierówności zalewa. Prysnąć, ale tak bez przekonania. Nie jest to jakieś szczególnie wyeksponowane miejsce, nawet jak będzie lekko nierówno to nikt nie zauważy.


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - lada97 - 23-11-2013 02:33:44

Ewentualnie tylko na numery uważać przy podkładzie i nie dawać aż tyle warstw farby na nie. Zapodać tyle żeby zakryło i się nie wyróżniało.


RE: Numery ramy a lakierowanie.. - Andrzej2431 - 23-11-2013 12:38:28

Dzięki za wszystkie rady, będzie jak piszecie ;D