Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pierwszy Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Pierwszy Romet (/showthread.php?tid=20441)



Pierwszy Romet - bartek92 - 21-11-2013 04:13:21

Korzystając z działu dla początkujących chciałem zadać pytania, które prawdopodobnie zdecydują czy zakupię Rometa Wink
Na oku póki co mam Ogara 205. Posiada dokumenty, nowy lakier. Z tego powodu chciałem się dowiedzieć:
1. Jak często czekają mnie naprawy lub zakup nowych części?
2. Jakie są wady i zalety tego modelu w porównaniu do innych o pojemności 50 cm3?
3. Jaka jest przeciętna wielkość spalania?
Wiem, pytania bardzo proste, ale po prostu nie miałem nigdy sprzętu w takim wieku Smile


RE: Pierwszy Romet - kamil97 - 21-11-2013 09:33:28

Awaryjność zależy od tego na jakich częściach został złożony silnik. Jeśli na oryginalnych ZMD- owskich częściach i bardzo dobrym ustawieniu gaźnika i zapłonu silnik nie powinien się psuć( chodź nigdy nie wiadomo, romet to romet czasem lubi się spr**rdolic)Jak dbasz tak masz.
Spalanie wacha się w granicach 2,5l/ 100km.
Jedną z wad w ogarze 205 to jest chyba słaby vmax.
No a romet ogółem to ma same zalety :F


RE: Pierwszy Romet - Semmao - 21-11-2013 09:52:54

(21-11-2013 04:13:21)bartek92 napisał(a):  1. Jak często czekają mnie naprawy lub zakup nowych części?
2. Jakie są wady i zalety tego modelu w porównaniu do innych o pojemności 50 cm3?
3. Jaka jest przeciętna wielkość spalania?

1. Jest proste powiedzonko 'jak dbasz tak masz'. Jak remont dobry, a Ty sprzęt szanujesz to pojeździ długo bezawaryjnie. Moje sprzęty jeżdżą i sie nie psują Wink.
2. Prosta konstrukcja, dwu osobowy... generanie różnicy dużej nie ma jeśli chodzi o Rometowskie 50ccm. Patrzeć na wygląd. Wink Róznica może być jak znajdziesz Ogara 200 z czeskim silnikiem 3-biegowym, który jest odblokowany. Wtedy moc i prędkość będą większe jak w Ogarze 205 z polskim 2-biegowym.
3. 2-3l/100km


RE: Pierwszy Romet - bartek92 - 21-11-2013 11:50:44

Wnioskuję, że pozostało mi "przelecieć" wszystkie działy na forum w celu zapoznania się ze sprzętem i kupić Rometa Wink Dzięki za pomoc Wink